Osłony okienne w trosce o bezpieczeństwo

Osłony okienne są nie tylko nowoczesną dekoracją każdego okna, chronią przed promieniami oraz spojrzeniami sąsiadów, ale przede wszystkich powinny zapewnić ochronę najmłodszym domownikom i zwierzętom. Szczególnym zagrożeniem są okna – zwłaszcza te szeroko otwarte w upalne dni. Ewentualnym wypadkom można zapobiec, używając odpowiednio dobranych osłon okiennych.


Po co instalować osłonę?


Oczywiście, można nie otwierać okien w ogóle, albo otwierać je tam, gdzie akurat nie przebywa dziecko czy zwierzę. Można tłumaczyć, że uchylenie okna to wystarczająca bariera, ale właściciele czworonogów powinni mieć na uwadze zwinność swojego pupila. Można wreszcie podjąć decyzję o zakupie osłon, aby raz na zawsze pożegnać się z uciążliwym problemem. Do systemów, które są przydatne dla zabezpieczenia okien przed dziećmi i zwierzętami należą rolety zewnętrzne i moskitiery (zwłaszcza te ze stalowymi siatkami).


Rolety zewnętrzne jako ochrona okien

 

 

Po całkowitym zasłonięciu rolety zewnętrznej i odpowiednim ustawieniu perforacji w profilach, do pomieszczeń może docierać część światła oraz świeże powietrze. Dzięki temu okno pozostaje otwarte w całości (jeśli ma skrzydła do wewnątrz). Przy opuszczonej rolecie bariera pomiędzy mieszkaniem a światem zewnętrznym jest nie do sforsowania przez naszych milusińskich.


Moskitiery zapewniające bezpieczeństwo


Moskitiera również umożliwia otwarcie okna, jest przeszkodą dla owadów i zanieczyszczeń, stanowi też blokadę przed wyjściem dziecka lub zwierzęcia na zewnątrz. Dopływ światła i powietrza jest stuprocentowy. Warto także zwrócić uwagę, że w przypadku domów, położonych niedaleko łąk czy lasów osłony okienne spełnią jeszcze jedną funkcję: odetną dostęp szkodnikom, myszom i gryzoniom.

 

 


Jak widać, właściwy system osłon zagwarantuje bezpieczeństwo i spokój wszystkim domownikom. Warto podjąć decyzję o montażu tego, który najlepiej spełni oczekiwania, a swoim działaniem zapewni komfort przebywania we własnym domu.


Zobacz nasze osłony okienne, które zadbają o bezpieczeństwo twojego dziecka lub pupila:

 

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.