Plisy czy rolety dzień noc – który rodzaj osłony okiennej wybrać?

 

Co sprawdzi się lepiej w Twoim wnętrzu – plisy czy rolety dzień i noc? By poznać odpowiedź na to pytanie, zapoznaj się z tym artykułem, w którym przedstawiliśmy główne zalety i wady obu rozwiązań. Dzięki niemu dowiesz się, która osłona okienna, będzie dla ciebie najlepsza.

 

 Plisy – wielofunkcyjna osłona przeciwsłoneczna

 

Żaluzje plisowane to nowoczesna osłona okienna, która świetnie sprawdzi się w większości wnętrz. Pasuje do każdego stylu, pięknie komponuje się we wnętrzach loftowych, klasycznych oraz przestrzeniach biurowych. Szeroka gama kolorystyczna od bieli, beżów przez ciepłe kolory żółcieni i czerwieni po brązy, granaty i czerń sprawia, że plisy dopełnia każdą aranżację i zaspokoją nawet najbardziej wyrafinowane gusta.

 

Wyjątkowość plisy polega na ich nietypowym sterowaniu. Za pomocą uchwytów sterujących możemy w łatwy i przyjemny sposób, przesuwać materiał po oknie góra-dół. Możliwość ustawienia osłony w dowolnym miejscu na oknie to unikalna cecha plis, która dostępna jest jedynie w dwóch produktach od ANWIS – roletach rzymskich RVS i żaluzjach aluminiowych JUNN. Taki sposób sterowania osłoną, pozwala precyzyjnie zarządzać ilością światła wpadającego do wnętrza i dostosowywać ułożenie plis do aktualnego położenia słońca na niebie.

 

Kolejną zaletą plisy jest ich wygląd, który znacznie różni się od konkurencyjnych wewnętrznych rozwiązań osłonowych. Materiał plisy układa się w estetyczną harmonijkę o szerokości zakładki ok. 2 cm, która rozsuwa się przy odsłanianiu okna. Dzięki temu materiał plis, zawsze wraca do tego samego wyglądu i prezentuje się wyjątkowo dobrze przez wiele lat.

 

Niewątpliwym atutem żaluzji plisowanych jest możliwość zastosowania ich w oknach dachowych, o nietypowych kształtach np. rombach, okręgach, półokręgach, trójkątach czy trapezach. W zależności od wybranego rodzaju sterowania (sznurkiem, łańcuszkiem czy pilotem) plisy możemy zastosować również do przysłonięcia okien o szerokości do 3 metrów oraz 2,6 metra wysokości. 

 

Rolety dzień i noc – oryginalna przesłona okienna

 

Drugim rozwiązaniem, który chcemy Ci przybliżyć są rolety dzień i noc. To świetna alternatywna dla klasycznych rolet, dzięki którym wprowadzisz powiew świeżości do wnętrza. Składają się z naprzemiennie ułożonych pasów materiałów, którymi sterujemy za pomocą sznurka. Poziome pasy wykonane są z materiałów o różnym stopniu przepuszczalności światła, dzięki temu możemy sterować ilością światła dostającego się do wnętrza, bez potrzeby całkowitego podnoszenia osłony, jak w przypadku tradycyjnych rolet.

 

Wybierając tkaniny do rolet dzień i noc, możemy wybierać spośród szerokiej palety wzorów, barw i odcieni. Dzięki temu mamy nieograniczone możliwości aranżacji okna. Ten niepozorny element wyposażenia możemy idealnie dopasować do każdego stylu, funkcji wnętrza oraz indywidualnych potrzeb. Pełne zacienienie wnętrza otrzymamy wybierając tkaniny typu blackout, które blokują promienie słoneczne, zapewniając odpowiednie warunki do snu nawet w dzień. Sprawdzą się idealnie w sypialni czy pokoju dziecka. Precyzyjna kontrola światła jest niezwykle istotna podczas pracy na komputerze. Refleksy pojawiające się na monitorze, skutecznie mogą uprzykrzyć pracę. Rolety dzień i noc umożliwiają dostosowanie poziomu zacienienia, bez konieczności zakrywania całego okna.

 

Dodatkową zaletą rolety dzień i noc jest możliwość zastosowania osłony do przysłonięcia okien o niestandardowych wymiarach. Strojone na miarę idealnie przysłonią okno, zapewniając idealne warunki do odpoczynku i pracy. Maksymalny rozmiar rolet dzień i noc może wynieść aż 20m2! Jednak ten typ osłon sprawdzi się również w przypadku małych okien. Zamontowana na ramie, wyposażona w kasetę i boczne prowadnice, roleta dzień i noc będzie idealnie przylegać do szyby i zapewniać prywatność oraz ochronę przeciwsłoneczną.

 

 

Roleta dzień i noc czy plisa? Nie istnieje jeden słuszny wybór. Każda z tych osłon ma wiele zalet i sprawdzi się w wielu wnętrzach i stylach. Podejmując decyzję warto, zwrócić uwagę na konstrukcję osłony, sposób montażu, rodzaj sterowania i dostępne materiały, aby nasza nowa osłona spełniała nasze potrzeby i idealnie wpasowała się we wnętrze naszego domu czy mieszkania. Jeśli masz pytania lub potrzebujesz profesjonalne pomocy przy wyborze osłony okiennej zapraszamy do kontakt z naszym biurem > KONTAKT!

 

 

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.