Plisy – uniwersalna osłona okienna

plisy

 

Żaluzje plisowane znane również jako plisy, przez ostatnie lata zyskały grono wiernych fanów i podbiły serca nie jednego architekta wnętrz. Doskonale sprawdzają się zarówno w domu, jak i w biurze, salonie piękności czy kawiarni. Ich wielofunkcyjność przyciąga, są subtelne i eleganckie. Jak zatem wybrać idealne plisy spośród wielu modeli, wzorów i kształtów? 

 

Plisy to jedne z jeszcze gorących nowości wśród osłon okiennych, które powoli zadomawiają się na naszych oknach, zastępując zasłony i firany, a czasem i tradycyjniejsze rolety czy żaluzje. Wykonane z wyselekcjonowanych tkanin o wielu właściwościach, przybierają charakterystyczną formię harmonijki, typowej tylko dla żaluzji plisowanych. Ich wyjątkowy wygląd sprawia, że są stylową osłoną okienną, którą łatwo wpasujesz w każde wnętrze. Co ciekawe po rozwinięciu plisy, wciąż posiadają swój charakterystyczny zygzakowaty kształt. 

 

Jakie mamy rodzaje plis?  

 

Wybierając żaluzje plisowane możemy przebierać w materiałach o różnych właściwościach, od całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, przez odbijające promienie słoneczne i jednocześnie obniżające temperaturę w pomieszczeni,u po tkaniny transparentne idealne do salonu czy jadalni.  

 

Nasza oferta do ponad 350 rodzajów tkanin dekoracyjnych i zaciemniających, które można dopasować pod względem funkcji, którą ma pełnić w danych wnętrzu. Ciekawym rozwiązaniem są żaluzje plisowane podwójne, które mają strukturę plastra miodu. Takie rozwiązanie w sezonie jesienno - zimowym poprawi izolacje pomieszczenia, zatrzymując ciepło we wnętrzu. Natomiast latem, zapewni przyjemne uczucie chłodu.  

 

 

Dla poszukujących w pełni funkcjonalnych rozwiązań, polecamy plisę z dwoma rodzajami tkanin, zamontowanych w jednej osłonie. Delikatny, firankowy materiał w towarzystwie tkaniny zaciemniającej, sprawdzi się zarówno w ciągu dnia, jak i nocy. Rankiem przysłaniamy okno materiałem półprzezroczystym, zapewniającym prywatność przed spojrzeniami sąsiadów, a jednocześnie przepuszczającym promieni słoneczne do wnętrza. Nocą rozkładamy drugi materiał cięższy, zaciemniający który w sypialni zapewni komfortowy sen nawet do południa :)

  

Plisy – osłony do nietypowych okien

 

 

Jedną z najbardziej wyróżniających cech plis na rynku osłon okiennych, jest ich elastyczność dopasowania do niemalże każdego kształtu okna. Plisy często wybierane są jako osłony na poddasze, gdzie okna przybierają różne kształty: trójkąty, trapezy, koła i półokręgi. Montaż na takich nietypowych kształtach jest równie prosty, co przy standardowych wymiarach. W przypadku okien trójkątnych, plisę wieszamy na najdłuższym boku, natomiast przy oknach trapezowych, dzielimy je na część trójkątną i prostokątną. Wszelkie okręgi i półokręgi przysłonimy plisami przypominającymi wachlarz.

 

Jak dbać o plisy? 

 

Pielęgnacja plis jest bezproblemowa, zawdzięczamy taki stan wysokiej jakości tkaninom. Łatwy demontaż, pozwala na szybkie czyszczenie osłony bez zbędnej gimnastyki. W większości tkaniny żaluzji plisowanych mogą być prane w słabym roztworze wody z płynem do prania w temperaturze ok. 30 st. C. Nie martw się o harmonijkowy kształt plis, po delikatnym odciśnięciu wody, żaluzje przez wiele lat nie stracą swojego oryginalnego wyglądu. 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.