Poznaj 4 najważniejsze funkcje rolet zewnętrznych

 

Rolety zewnętrze są nowoczesnym elementem wykończenia domu, przydatnym zarówno latem jak i zimą. Jeszcze kilka lat temu, rzadko spotykane w oknach polaków, dziś zyskują na popularności. Trudno się temu dziwić, ponieważ korzyści jest naprawdę sporo. Dziś przyjrzymy się im bliżej.


Nowoczesne rolety zewnętrze są osłonami wielofunkcyjnymi. Stanowią ochronę nie tylko przed promieniami słonecznymi czy wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, ale również zatrzymują ciepło we wnętrzu. Ponadto pełnią również funkcję dekoracyjną, zadbają o ciszę wewnątrz domu oraz zapewnią domownikom bezpieczeństwo. Jak widać powodów dla których warto zdecydować się na montaż rolet jest wiele. W poniższym artykule skupimy się na 4 najważniejszych funkcjach rolet zewnętrznych:

  • Ochrona przed włamaniem
  • Izolacja od hałasu
  • Ochrona latem przed promieniami słonecznymi
  • Zatrzymanie ciepła zimą


Rolety zewnętrzne chronią przed włamaniem


Podczas wyboru osłon zewnętrznych dużą wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa. Rolety zewnętrzne zapewnią domownikom poczucie prywatności nie tylko przed spojrzeniami wścibskich sąsiadów, ale przede wszystkim przed nieproszonymi gośćmi. Rolety zewnętrzne stanowią doskonałą barierę przed włamywaczami.


Materiały wykorzystane do produkcji rolet, cechują się dużą wytrzymałością na uderzenia, dzięki czemu stanowią ochronę również przed aktami wandalizmu.


Rolety zewnętrzne zabezpieczą wnętrze przed hałasem


Kolejną ważną funkcją rolet zewnętrznych jest ochrona przed hałasem. Szacuje się, że rolety zewnętrzne mogą zniwelować docierający do naszych uszu hałas nawet o kilkanaście decybeli. Dzięki temu, rolety zewnętrzne pozwolą na popołudniowa drzemkę, bez ciągłego wybudzania. Jest to wspaniała funkcja, którą docenią na pewno świeżo upieczeni rodzice.


Rolety zewnętrzne idealnie sprawdzą się, gdy nasze okna usytuowane są przy ruchliwej ulicy, placu zabaw czy sklepie.


Rolety zewnętrzne latem nie dopuszczą do nagrzania się wnętrza

 


W sezonie letnim, gdy promienie słoneczne dają o sobie znać, rolety zewnętrzne spełniają kolejną ważną funkcję. Opuszczony pancerz rolety, pozwala obniżyć temperaturę w pomieszczeniach nawet o kilka stopni. Dzięki temu możemy dać odpocząć klimatyzacji, przez co obniżyć jej koszty.


Rolety zewnętrzne zmniejszą koszty ogrzewania


Inwestycja w rolety zewnętrzne to inwestycja w ciepło i mniejsze rachunki zimą. Okna zasłonięte roletami, stanowią pierwsza barierę przed chłodem z zewnątrz. Dodatkowo opuszczone rolety nocą ograniczają straty ciepła z budynku.


W praktyce przekłada się to na oszczędności nawet do 40 % energii w trakcie całego sezonu zimowego.

 

* * *


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o roletach zewnętrznych zapraszamy do lektury poniższych artykułów:

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.