Rodzaje rolet zewnętrznych – który wybrać?

 

Rolety zewnętrzne posiadają wiele zalet, które wyróżniają je na tle konkurencyjnych rozwiązań. Obecnie, gdy za oknami temperatura jest coraz niższa, najbardziej docenimy to, że rolety zapewniają ciepło w domu. Natomiast latem, pozwalają utrzymać przyjemną temperaturę wewnątrz, gdy za oknem słońce mocno świeci. Na rynku są różne rodzaje rolet zewnętrznych. Które wybrać? Odpowiadamy w dalszej części artykułu...

 

Wybór rolet zewnętrznych powinien być ściśle powiązany z naszymi oczekiwaniami i potrzebami. Rolety są rozwiązaniem wielofunkcyjnym, zapewniającym bezpieczeństwo, ciszę, izolację termiczną oraz chroniącym prywatność. Dodatkowo stanowią estetyczny element elewacji budynku oraz zabezpieczają okna przez niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi. Aby móc w pełni korzystać z zalet rolet zewnętrznych, decyzję zakupową należy podjąć, uwzględniając również sposób oraz miejsce montażu. Jest to istotne z punktu widzenia rodzaju rolety, jaki mamy do wyboru. Inny rodzaj rolety zewnętrznej, możemy zastosować w trakcie trwania budowy, a jeszcze inny w gotowym budynku.

 

Rolety zewnętrzne elewacyjne

 

Rolety zewnętrzne elewacyjne są polecane do montażu w budynkach już istniejących, które są wykończone. To propozycja dla wszystkich, którzy dopiero po czasie decydują się na zakup rolet zewnętrznych. Montaż rolety elewacyjnej możliwy jest dwojako. Pierwsze rozwiązanie polega na zamontowaniu rolety zewnętrznej bezpośrednio na elewacji budynku (stąd jej nazwa) bezpośrednio nad oknem. Drugi sposób to montaż we wnęce okiennej lub drzwiowej, na istniejącej stolarce. Prowadnice umiejscowione są po bokach wnęki.

 

Warto zwrócić uwagę, że skrzynka w roletach elewacyjnych jest widoczna z zewnątrz, dlatego też istotne jest dopasowanie kolorystyczne do elewacji, stolarki okiennej czy drzwiowej oraz stylu całego budynku. Dostępnych jest wiele wariantów kolorystycznych oraz oklein drewnopodobnych, dzięki którym możliwe jest harmonijne wpasowanie rolety w każdy budynek.

 

Rolety elewacyjne dostępne są w dwóch kształtach skrzynek: z klapą rewizyjną ściętą pod kątem 45 oraz drugą w wersji ze skrzynką półokrągłą.

 

Zaletami rolet zewnętrznych elewacyjnych z pewnością jest przystępna cena, możliwość rozłożenia w czasie zakupu rolet i ich montażu, zamontowanie rolet do już istniejącego budynku oraz opcja samodzielnego montażu.

 

Rolety zewnętrzne podtynkowe

 

Rolety zewnętrzne podtynkowe przeznaczone są do nowo budowanych budynków, ale mogą być również zastosowane w budynkach już wykończonych. Rolety te dają możliwość wkomponowania skrzynki w elewację, dzięki temu staje się ona niewidoczna. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, którym zależy na nie ingerowaniu w wygląd budynku. Skrzynka rolety montowana jest pod warstwą izolacyjną ściany. W ten sposób nadproże okienne, zabezpieczone jest przez przemarzaniem.

 

Rolety zewnętrzne podtynkowe zapewniają wysoką ochronę termiczną i akustyczną, ponieważ nie ingerują w konstrukcje okna, drzwi czy nadproża. W znacznym stopniu ograniczają straty ciepła, co przekłada się na oszczędności podczas sezonu grzewczego. Jednak istotną kwestią jest zaplanowanie rolet już na etapie projektowanie budynku i wykonanie wnęki w nadprożu okiennym, w który, zostanie zamontowana roleta. Ponadto rolety zewnętrzne podtynkowe stanowią doskonałą ochronę okien przed czynnikami zewnętrznymi oraz nieproszonymi gośćmi.

 

Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania moskitiery, którą można sterować niezależnie od rolety. Ponadto, dzięki klapie rewizyjnej umiejscowionej na zewnątrz budynku, wszelkie prace serwisowe i konserwacyjne nie wpływają na życie domowników.

 

Rolety zewnętrzne naokienne

 

Rolety zewnętrzne naokienne montowane są na etapie budowy domu, gdy instalowana jest stolarka okienna lub podczas jej wymiany. Jest to model, który montujemy do ramy okiennej lub drzwi, zanim zostaną osadzone we wnęce. W przypadku rolet naokiennych należy uwzględnić w projekcie budynku lub podczas wymiany okien wysokość skrzynek rolet naokiennych. Do wyboru mamy zabudowę od zewnętrzny, od wewnątrz, obustronnie lub może pozostawić roletę bez zabudowy. Dzięki bogatej palecie kolorystycznej system możemy dopasować do elewacji i stolarki okiennej.

 

Rolety zewnętrzne naokienne niepolecane są do mniejszych okien, z uwagi na fakt zasłaniania górnej części szyby, przez co do wnętrza może wpadać mniej światła.

 

Rolety zewnętrze w przypadku domów jednorodzinnych stają się standardem. Nowoczesne, solidne i bezpieczne, chronią przed słońcem, czynnikami zewnętrznymi i włamywaczami. Stanowią estetyczną dekorację okna i całej elewacji. Wybór odpowiedniego modelu jest niezwykle istotny, aby móc w pełni korzystać z wielu zalet tego rozwiązania. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze rodzaju rolet zewnętrznych, zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń pod numer telefonu 602 256 780, lub napisz na adres: mkstudio@o2.pl / możesz skorzystać również z naszego formularza http://www.mkstudio.waw.pl/kontakt/ >> , lub odwiedź jeden z naszych salonów.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.