Roleta rzymska, roleta klasyczna czy roleta dzień i noc – którą osłonę wybrać?

 

Rolety wewnętrzne to bardzo funkcjonalne, praktyczne i wygodne przesłony okienne. Ich popularność jest równie duża, co zasłon czy żaluzji. Podkreślają styl wnętrza, zapewniają prywatność oraz stanowią ochronę przed mocnym słońcem. Dziś porównamy trzy rodzaje rolet: klasyczne, rzymskie oraz dzień i noc.


Rolety są elementem dekoracyjny, który sprawdzi się w każdym wnętrzu bez względu na styl czy kolorystykę. Zarówno rolety rzymskie, jak i klasyczne mogą występować solo, lub w duecie z zasłonami. Gdy udekorujemy okno samymi roletami, otrzymamy minimalistyczny wygląd, natomiast w towarzystwie zasłon, okno zyska elegancji i stylu.


Klasyczne rolety


Klasyczne rolety to proste rozwiązanie do przysłonięcia praktycznie każdego okna, nie obciążając przy tym zbytnio naszego portfela. Roletę wewnętrzną możemy zamontować bezpośrednio do ściany, sufitu lub ramy okiennej. Ostatni sposób montażu umożliwia przymocowanie rolki, na którą zwijany jest materiał bezpośrednio na ramie, dzięki temu roleta nie utrudnia otwierania okna. Sterowanie roletami klasycznymi przebiega za pomocą łańcuszka, paska lub sznurka. Istnieje możliwość wyposażenia rolet z sterowanie elektryczne, polecane szczególnie przy dużych przeszkleniach. Dzięki temu, za pomocą jednego przycisku możemy odsłonić okno w kilka sekund nie ruszając się z miejsca.

 

Stylowe rolety rzymskie

 

Rolety rzymskie to rozwiązanie dla osób poszukujących alternatywy pomiędzy klasycznymi roletami, a zasłonami. Rolety rzymskie nie nawijamy na rolkę. Podczas podnoszenia rolety rzymskiej materiał układa się w poziome efektowne zakładki. Charakterystyczne stylowe fałdki, są dekoracyjnym elementem, który doda elegancji zarówno w sypialni, salonie czy jadalni.


Rolety rzymskie mogą być wykonane z przeróżnych materiałów od jasnych, półprzezroczystych tkanin, lekko zaciemniających, po całkowite zaciemnienie pokój.


Nowoczesne rolety dzień – noc


Rolety dzień – noc dają ogromne możliwości aranżacyjne. Składają się z dwóch warstw materiałów, tkaniny transparentnej, która przepuszcza światło oraz materiału zaciemniającego, który blokuje dostęp światła. Rolety te sprawdzą się zarówno w sypialni, salonie, jak i jadalni czy kuchni. Dzięki unikalnemu ułożeniu tkaniny możemy swobodnie zarządzać dostępem światła. Podwójne ułożenie tkaniny sprawia, że podczas pociągnięcia mechanizmu koralikowego, pasy materiału nachodzą na siebie.


Rolety dzień i noc są połączeniem funkcjonalności żaluzji z estetycznym wyglądem rolet. Zapewnią prywatność, dekoracyjny wygląd oraz swobodę w zarządzaniu dostępem światła.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.