Zasłony rzymskie - modna aranżacja okna

 

Okres letni to czas, kiedy często decydujemy się na odświeżenie wnętrza swojego mieszkania, poprzez wymianę mebli, tekstyliów czy odświeżenie ścian. Doskonałym pomysłem na dodanie wnętrzu letniej aury jest metamorfoza okna, poprzez zastosowanie dekoracyjnych zasłon rzymskich.

Zasłony rzymskie to efektowna aranżacja okienna, która sprawdzi się zarówno przy małych, jak i dużych oknach. Polecana jest szczególnie w pomieszczeniach mniejszych, w których nie dysponujemy dużą przestrzenią wokół okna. Jej wyjątkowość polega na połączeniu funkcjonalności klasycznych rolet z dekoracyjnością firan i zasłon.

 

 

Jak wybrać zasłony rzymskie?

 

Przed wyborem zasłon, należy zastanowić się przede wszystkim nad naszymi potrzebami. Gdzie planujemy powiesić rolety, czy będzie to salon w którym nie zależy nam na 100 % przyciemnieniu okien, czy też sypialnia w której wręcz przeciwnie jest to wskazane. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ilość miejsca wokół okna, rodzaj montażu, oraz kolorystykę i wzory na jakich nam najbardziej zależy. Znając odpowiedzi na te pytania wybór rolety rzymskiej będzie szybki i komfortowy.

 

Funkcjonalność rolet rzymskich

 

Największą zaletą zasłon rzymskich jest ich funkcjonalność – doskonale wyglądają, ale również i zapewniają prywatność. Wybór tkaniny w przypadku rolet rzymskich jest najważniejszy. Możemy wybrać praktycznie każdy kolor, wzór, fakturę i dopasować je zarówno do wnętrza salonu, jak i kuchni, jadalni czy sypialni.

Zasłony rzymskie stanowią doskonałą formę dekoracji okna. Dodają wnętrzu elegancji i szyku. Dzięki swojej konstrukcji układają się w dekoracyjne falbany, które sprawią, że okno będzie bardziej przestronne, a my zyskamy na przestrzeni wokół niego.

 

 

 

 

Zasłony rzymskie, a styl wnętrza?

 

Zasłony rzymskie sprawdzą się w każdym wnętrzu, bez względu na styl w jakim zostało zaprojektowane. W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach wybierzmy rolety gładkie w kolorze białym, szarym lub czarnym. Klasyczne aranżacje możemy wyposażyć w roletę we wzory kwiatowe, geometryczne z wyraźniejszą fakturą. Natomiast dla miłośników stylu glamour proponujemy rolety rzymskie z ozdobnymi posrebrzanymi wzorami. 

 

Możliwości kryjące rolet rzymskich

 

Jeżeli zależy nam na całkowitym zacienieniu pomieszczenia, np. sypialni proponujemy rolety rzymskie wykonane z tkanin o niskiej przepuszczalności światła. Pamiętać musimy również o kolorze, im barwy są jaśniejsze tym więcej promieni słonecznych wpuścimy do wnętrza.

Rolety rzymskie to elegancka osłona okienna, którą możemy zamontować zarówno do ściany, sufitu, jak i za pomocą bezinwazyjnych uchwytów. W towarzystwie zasłon stworzy bardzo dekoracyjną aranżację okna, która odświeży w sposób efektowny każde wnętrze.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.