Rolety rzymskie RVS – dekoracyjna osłona okienna od ANWIS

 

Rolety rzymskie RVS to nowość na rynku osłon okiennych - wprowadzona przez wiodącego producenta osłon przeciwsłonecznych ANWIS. Są ciekawą alternetywą do klasycznych rolet rzymskich. Umożliwiają przysłonięcie wybranej części okna, dzięki mechanizmowi sterowania roletą zarówno od góry, jak i od dołu. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o roletach rzymskich RVS.


Rolety rzymskie to znane i cenione przez wielu architektów i projektantów osłony okienne, które łączą funkcjonalność rolet z dekoracyjnością firan i zasłon. Wybierane do wnętrz klasycznych, rustykalnych i stylowych, stanowią wyjątkowo gustowną dekorację okna


Tradycyjnymi roletami sterujemy najczęściej za pomocą łańcuszka. Zwijany materiał układa się warstwami, tworząc dekoracyjne zakładki. Im wyżej podniesiemy roletę, tym fantazyjnych fałd będzie więcej. Rolety rzymskie często występują w towarzystwie zasłon. Pełnią wtedy rolę znanej wszystkim firany, zabezpieczając przed silnym nasłonecznieniem i zapewniając prywatność nie tylko po zmroku.


Rolety rzymskie RVS posiadają możliwość dwukierunkowej obsługi, przy zachowaniu w pełni swoich walorów estetycznych. Możliwość sterowania góra/dół pozwala na przysłonięcie dowolnej części okna. Jest to doskonałe rozwiązanie do wnętrz narażonych na nadmierne nasłonecznienie. Gdy słońce wędruje w ciągu dnia, możemy w prosty sposób ustawić położenie naszej rolety tak jak nam pasuje. W ten sposób ochronimy się nie tylko przed promieniami słonecznymi, ale również przed niechcianym spojrzeniami z zewnątrz.


Bogactwo tkanin


Rolety rzymskie RVS oferują szeroką możliwość personalizacji. Dzięki bogatej kolekcji obejmujących ok. 200 tkanin, dopasujemy osłonę do każdej aranżacji i funkcji wnętrza. Dodatkowo możemy dobrać kolor systemu zasłony RVS. Do wyboru w wersji standardowej mamy kolory: biały, brązowy, antracytowy, silver oraz mosiądz.


Rolety rzymskie RVS to wyjątkowa i gustowana dekoracja okienna. Dopasowana do stylistyki wnętrza, oraz funkcji i potrzeb będzie dopełnieniem całej aranżacji. W zależności do wnętrza możemy wybierać spośród tkanin transparentnych, diamout oraz blackout. Każda z nich jest wyjątkowa i cechuje się innymi właściwościami. Do sypialni i pokoju dziecięcego polecamy tkaniny zaciemniające, które zasłonięte gwarantują spokojny sen nawet w południe. Do salonu i jadalni idealnie sprawdzą się lekkie, transparentne tkaniny, które zapewnią odpowiednią przepuszczalność światła dziennego. Zastosowane również na przedpokoju czy kuchni będą dobrym pomysłem, gdyż nie tylko ochronią wnętrze przed promieniami słonecznymi, ale również zadziałają jak firany zmniejszając widoczność wnętrza z zewnątrz.


Montaż i rodzaje

 

 

Klasyczne rolety rzymskie montowane są do ściany lub sufitu. Natomiast model rolet rzymskich RVS umożliwia montaż w świetle szyby. W tej sposób zyskujemy łatwy dostęp do okna, a także oszczędzamy miejsce wokół przeszklenia. Swobodny dostęp do otworów okiennych, jest szczególnie ważny, gdy dysponujemy drzwiami tarasowymi lub balkonowymi z których często korzystamy. Ciekawym rozwiązaniem ułatwiającym codzienne porządki jest możliwość szybkiego demontażu tkaniny rolety. Materiał mocowany jest za pomocą rzep, co pozwala na szybką wymianę lub czyszczenie.


Konstrukcja rolety RVS opiera się na górnej i dolnej rynnie, za pomocą której możliwe jest przesuwanie tkaniny w pionie. Dzięki zamontowaniu w świetle szyby listwy przyszybowej możliwe jest uchylanie i otwieranie okien. Wybierając nowość od firmy ANWIS, możemy wybrać roletę spośród dwóch modeli. Pierwszy rodzaj rolety - RVS1 posiada stałą rynnę górną oraz dolną ruchomą. W tym rozwiązaniu sterować możemy jedynie od dołu do góry, co przypomina działanie tradycyjnej rolety. Drugi model rolety rzymskiej RVS2 posiada zarówno dolną, jak i górną rynnę ruchomą, dzięki temu możemy przesuwać osłonę w pionie góra/dół oraz ustawić ją w dowolnym miejscu na oknie.


Rolety rzymskie RVS są niezwykle funkcjonalną i praktyczną osłoną. Bogactwo materiałów, wszechstronność montażowa oraz mnogość funkcji sprawia, że rolety rzymskie RVS zyskują coraz więcej zwolenników. Co jest w pełni zrozumiałe :) 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.