Rolety zewnętrzne – jakie sterowanie wybrać?

Jakie sterowanie roletami zewnętrznymi wybrać?

 

Dom to nasza oaza spokoju i bezpieczeństwa, do którego wracamy po wymagającym dniu pracy. Pragniemy, aby zapewniał nam i naszym bliskim spokój, ciszę i prywatność, dlatego też coraz częściej wybieramy rolety zewnętrzne, jako nowoczesne rozwiązania osłonowe, które dbają o nasz komfort. Aby móc cieszyć się wielofunkcyjnością rolet zewnętrzny, należy wybrać odpowiednie sterowanie, za pomocą którego będziemy mogli w prosty i szybki sposób zarządzać naszą zewnętrzną osłoną. W tym artykule przyjrzymy się rodzajom sterowania roletami zewnętrznymi.

 

Rolety zewnętrzne oferują wiele zalet związanych z bezpieczeństwem, komfortem i prywatnością. Zapewniają doskonałą izolację akustyczną oraz termiczną, zarówno latem, jak i zimą. Chronią dom i jego mieszkańców przed upalnym słońcem i przegrzewaniem się pomieszczeń. Ponadto zwiększają walory estetyczne samego budynku.

 

Wybierając rolety zewnętrzne zwracamy szczególną uwagę na kolorystykę, zabezpieczenia czy sposób montażu. Jednak ważną kwestią pozostaje rodzaj sterowania, który powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkowników. Do wyboru mamy 3 rodzaje sterowania: manualny, automatyczny i w pełni inteligenty. W dalszej części artykułu przybliżymy każde z nich osobno.

 

Tradycyjne sterowanie ręczne

 

Sterowanie ręczne jest rozwiązaniem, które przypadnie do gustu osobom, które preferują rozwiązania manualne. Zwijanie i rozsuwanie rolety odbywa się za pomocą zwijacza z taśmą lub linką, a w przypadku większych pancerzy przy użyciu specjalnej korby. Sterowanie ręczne jak sama nazwa sugeruje, odbywa się samodzielnie. Nieużywana roleta pozostaje schowana w kasecie, a gdy chcemy są rozłożyć, należy do tego celu użyć dołączonej korby, taśmy lub linki. Rozwiązanie to stosowane jest w przypadku mniejszych pancerzy, osłaniających okna w mieszkaniach lub domach. W przypadku wyboru sterowania manualnego należy pamiętać, że w razie pogorszenia się pogody, należy działać szybko, aby zabezpieczyć okna i dom przy wpływem zmiennych warunków pogodowych. Plusem sterowanie ręcznego jest cena, która będzie znacznie niższa niż kolejne dwa warianty.

 

Nowoczesne sterowanie elektryczne

 

Elektryczne sterowanie roletami zewnętrznymi i podłączenie rolet do systemu smart home

 

 

Zarządzać roletami zewnętrznymi możemy również w bardziej nowoczesny i komfortowy sposób. Sterowanie elektryczne to rozwiązanie dla osób, które cenią wygodę, komfort i bezpieczeństwo. Bez użycia siły rozłożymy i zwiniemy rolety w kilka chwil. Za pomocą dołączonego pilota, aplikacji lub włącznika na ścianie, zarządzać możemy zarówno pojedynczą roletą, jak i wydzieloną grupą rolet. Dzięki intuicyjnemu systemowi sterowanie oszczędzamy czas i nie musimy siłować się z każdą osobno osłoną. Sterowanie elektryczne jest niezwykle przydatne do rolet, zamontowanych w miejscach trudno dostępnych, w budynkach o dużej ilości okien i budynkach biurowych.

 

Rolety wyposażone w czujniki pogodowe i podłączone do smart Home

 

Rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie możemy podłączyć do systemu Smart Home i wyposażyć w zewnętrzne czujniki pogodowe, takie jak: czujnik wiatru czy nasłonecznienia. Wybór rolety z napędem elektrycznym i czujnikami pogodowymi to krok w stronę wygody, bezpieczeństwa i uczynienia życia codziennego łatwiejszym. Czujniki pogodowe, odpowiednio zaprogramowane umożliwią automatyczne podnoszenie i opuszczanie rolet (bez naszego udziału), aby w pełni korzystać z światła dziennego, lub osłonić okna przed wiatrem.

 

Dzięki podłączeniu rolet zewnętrznych do inteligentnego systemu zarządzania domem, zyskasz czas i wyeliminujesz niepotrzebne obowiązki. Ponadto możesz zaprogramować scenariusze użycia w poszczególne pory dnia. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które możemy wykorzystać do automatycznego podnoszenia rolet o określonej godzinie, lub zasłonięcie osłon każdego wieczora.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.