Salon - jakie rolety wybrać do pokoju dziennego? Zobacz przegląd modnych rozwiązań osłonowych

 

 

Odpowiednio dobrana roleta może być doskonałą ozdobą nie tylko okna, ale i całego salonu. Może przykuwać uwagę, stanowić tło dla barwnych dodatków i mebli, lub być głównym motywem aranżacji wnętrza. Ponadto roleta to także praktyczna osłona do okien, która w dzień zapewni ochronę przed promieniami słońca, a wieczorami zagwarantuje prywatność przy zapalonym świetle.

 

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rolet, które posiadają różne właściwości, dlatego, aby być w pełni zadowolonym z zakupu, warto przyjrzeć się im bliżej i wybrać model najbardziej nam pasujący.

 

Główne funkcje rolet?

 

Zanim przejdziemy do wyboru kolorystyki lub materiału, należy zastanowić się nad głównymi funkcjami, jakie powinny spełniać nasze nowe osłony. Wiedza ta pozwoli dobrać właściwy rodzaj rolety i cieszyć się nie tylko efektowną dekoracją okna, ale i praktyczną osłoną. Główne funkcje rolet to:

  • skuteczna ochrona przed promieniami słonecznymi,

  • regulacja ilości światła przedostającego się do wnętrza,

  • dekoracyjna osłona okna,

  • bezproblemowe korzystanie z okien, w tym balkonowych,

  • łatwy i szybki montaż,

  • osłona 2w1, umożliwiająca zaciemnienie wnętrza w słoneczny dzień,

  • ochrona przed spojrzeniami sąsiadów,

  • prostota w utrzymaniu czystości.

 

Rodzaje rolet

 

Po poznaniu potrzeb i wymagań, jakie spełniać ma nasza nowa osłona, przyszedł czas na poznanie rodzajów rolet. Wśród szerokiej gamy modeli, znajdziemy m.in. dekoracyjne rolety rzymskie, minimalistyczne rolety wolno wiszące i praktyczne rolety dzień i noc. Nowością na rynku są rolety RVS, które są hybrydą plis i rolet rzymskich. W dalszej części artykułu przyjrzymy się każdej z rolet osobno. Na pierwszy ogień idą....

 

Rolety materiałowe

 

 

Rolety materiałowe są najbardziej klasyczną wersją rolet. Swoją popularność zawdzięczają prostocie i łatwości w obsłudze. Szeroka gama kolorystyczna tkanin pozwala dopasować roletę do każdego stylu salonu. Wybierając materiał, możemy dopasować go do naszych potrzeb i preferencji. Transparentne materiały optycznie powiększą salon, dodadzą mu blasku i wykreują przyjemny nastrój. Z kolei wzorzyste tkaniny nadadzą wnętrzu charakteru i oryginalności. Roleta może być wyposażona w kasetę i prowadnice, które zapewnią stabilność osłony podczas użytkowania, czy podmuchów wiatru w przypadku otwartych okien.

 

Rolety rzymskie

 

Rolety rzymskie to najbardziej dekoracyjny model ze wszystkich rolet. Zwijane za pomocą mechanizmu łańcuszkowego, układają się w efektowne fałdy. Ozdobna harmonijka stanowić będzie wyjątkowy element każdego salonu. Rolety rzymskie możemy wykonać z tkanin o różnym stopniu przepuszczalności światła od transparentnych, przed półprzezroczyste po masywne tkaniny, dające efekt całkowitego zacienienia.

 

Rolety RVS

 

 

Nowością na rynku są rolety rzymskie RVS, które doskonale sprawdzą się przy dużych przeszkleniach. Cechą charakterystyczną rolet RVS jest dwukierunkowe sterowanie. Dzięki poręcznym uchwytom zamontowanym na dolnej i górnej rynnie możemy przesuwać roletę po świetle szyby. Zsuwany materiał układa się w dekoracyjne fale, tworząc efektowną oprawę okna. Co ciekawe materiał mocowany jest za pomocą rzepa, dzięki temu możemy szybko wymienić tkaninę lub zdjąć do czyszczenia. Rolety RVS to efektowna i praktyczna osłona, która sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych salonach.

 

Rolety dzień i noc

 

Kolejną ciekawą propozycją są rolety dzień i noc, których mechanizm opiera się na systemie naprzemiennie ułożonych pasów materiału. Poziome pasy wykonane są z materiałów o różnym stopniu przepuszczalności światła. Stanowią doskonałą osłonę zarówno w dzień, jak i w nocy. W zależności od ułożenia pasów, w pomieszczeniu możemy sterować ilością światła przenikającego do wnętrza. Rolety dzień i noc możemy zamontować na każdym typie okien. Ponadto ten rodzaj rolety możemy zamontować bezpośrednio na skrzydle okna, dzięki temu tkanina przylega do szyby, nawet przy uchylonym oknie.

 

Rolety okienne to nie tylko piękny dodatek dekoracyjny salonu, ale i praktyczna osłona chroniąca przed słońcem. To także skuteczna osłona, która pomoże Ci ochronić się przed niechcianym wzrokiem sąsiadów, gdy zapadnie zmrok. Ich wielofunkcyjność sprawia, że coraz częściej wybierane są jako osłona okien nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale i biurowych. Jak się okazuje, rolety okienne nie jedno mają imię. Rolety RVS, wolno wiszące, z prowadnicami, dzień i noc – każdy znajdzie model idealnie pasujący do jego salonu, który nada pomieszczeniu indywidualny rys. Jeśli nadal masz wątpliwości, który rodzaj rolety wybrać, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Jesteśmy przekonani, że znajdziemy rozwiązanie, które skradnie Twoje serce.

 

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

 

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.