Skuteczne sposoby na ochronę wnętrza przed nagrzaniem

 

Lato najczęściej kojarzy się z upragnionymi wakacjami, jednak większość letniego okresu spędzamy w domu lub w pracy, gdzie nie możemy nacieszyć się słoneczną pogodą. Gorące promienie słoneczne przedostające się przez przeszklenia, nagrzewają pomieszczenia budynków, doprowadzając do przegrzewania. Aby ochronić latem wnętrza przed upalnym słońcem, powinniśmy je zasłaniać. Zobacz, jak skutecznie możesz ochronić dom przed upałami, stosując odpowiednie osłony okienne.


Okna mają za zadanie zapewnić nam odpowiednią ilość światła dziennego. Jednak w okresie letnim, może być to spory problem, szczególnie gdy dochodzi do przegrzewania pomieszczeń. Utrzymanie odpowiedniej temperatury bez wyposażenia okien w osłony okienne, może być sporym problemem.


Przed nadmiernym nagrzewaniem wnętrza uchronią nas rolety dzień i noc, plisy i rolety zaciemniające, które odetną nas od upałów.


Rolety Dzień i Noc


Rolety Dzień i Noc od kilku sezonów, wiodą prym wśród ciekawych dekoracji okiennych. Designerski wygląd to nie wszystko. Rolety Dzień i Noc dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji, dają maksimum swobody w regulacji dopływu światła wpadającego do wnętrza. Osłona składa się z dwóch, niezależnych tkanin, które łączą funkcję zasłon i firan. Jedna z warstw wykonana jest z prześwitującego, białego materiału, przepuszczającego światło, natomiast druga z warstw to tkanina zaciemniająca.


Rolety Dzień i Noc to sprawdzone rozwiązanie szczególnie latem, gdy zależy nam na swobodzie w regulacji ilości światła. Aby zmniejszyć temperaturę we wnętrzu, wystarczy całkowicie zasłonić okna roletami. Dzięki transparentnej części rolety Dzień i Noc, którą można porównać do firany, zapewnia prywatność domownikom. Szeroka gama wzorów i kolorów tkanin w ofercie MK Studio umożliwi dopasowanie osłony do stylu każdego wnętrza.


Rolety zaciemniające – tkaniny typu blackout


W przypadku gdy nasza sypialnia lub pokój dziecka jest silnie nasłoneczniony, warto pomyśleć o roletach zaciemniających wykonanych z tkaniny typu blackout, które blokują nawet do 100 % promieni słonecznych. Zastosowanie rolety zaciemniającej może obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o 10oC.


Konstrukcja rolety złożona z prowadnic aluminiowych po bokach, pozwala osiągnąć całkowite zaciemnienie wnętrza. Prosty design wraz z szeroką gamą kolorystyczną sprawia, że roleta zaciemniająca jest nie tylko szalenie funkcjonalna, ale również efektowna.


Plisy czyli żaluzje plisowane


Jeśli zależy nam na przysłonięciu dowolnej części okna, nowoczesne plisy będą doskonałym wyborem. Żaluzje plisowane już od wielu sezonów cieszą się niesłabnącą popularnością. Rynny żaluzji plisowanych można przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej, zasłaniającym tym samym zarówno od dołu, jak i góry wybrany fragment szyby, w zależności od naszych potrzeb.


Żaluzje plisowane nie posiadają rury nawojowej, na którą zawijana jest tkanina, co umożliwia przesuwanie osłony. Osłona składa się z rynny dolnej i górnej, do których przymocowany jest materiał. Szeroka oferta tkaninowa w tym również zaciemniająca, pozwala dopasować plisy do każdego pomieszczenia, nawet mocno nasłonecznionego.


Nieskomplikowany szybki montaż, i możliwości zastosowania ciekawych rozwiązań, np. dwie tkaniny plis w jednym systemie, dwie plisy montowane na jednym oknie, tkanina duo zapewniająca efekt pełnego zaciemnienia okna to główne zalety żaluzji plisowanych. Sięgając po plisy, możemy być pewni, upały nam nie straszne.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.