Styl hampton – elegancka aranżacja wnętrza w stylu nadmorskim

 

Jeśli lubisz spokojne kolory, letnią aurę i morskie motywy, to styl hampton, będzie idealnym dla ciebie wyborem. Styl ten łączy elegancję z kolorystyką nawiązującą do nadmorskich plaż. Swoją nazwę zawdzięcza miejscowości Hampton położonej na wyspie Long Island, na której zamożni nowojorczycy spędzają wakacje. Jak zaaranżować wnętrze w stylu hampton, aby zachować letnie wspomnienia na dłużej? Zapraszamy do lektury wpisu...


Styl hampton narodził się na wyspie Long Island, ekskluzywnej miejscowości obleganej przez bogatych Nowojorczyków. Letnie rezydencje położone przy plaży, stanowiły ulubione miejsce wypoczynku na północno-wschodnim wybrzeżu Ameryki. Letnie wille nowojorskich elit charakteryzował rozmach, eleganckie meble, jasne przestrzenie i wygoda.


Bliskość morza i plaży było naturalną inspiracją dla projektantów wnętrz, którzy połączyli wygodę z luksusem. Z efektem końcowym, szersza grupa odbiorców mogła zapoznać się oglądając film: „Lepiej późno niż później”. Dom tytułowej bohaterki zachwycał elegancją, przytulnością i wakacyjnym luzem.


Kolorystyka w stylu hampton

 

 

 


Wnętrza zaaranżowane w stylu hampton bazują na naturalnych kolorach przywołujących wspomnienia z wakacji. Spokojne i relaksujące kolory morskiej wody, letniego słońca i piaszczystej plaży to baza stylu z Long Island. Zastosowanie neutralnej palety barw doda wnętrzu świeżości, elegancji i luksusu.


Wnętrza w stylu hampton charakteryzują się przestronnością, która pozwala na odetchnięcie i relaks. Poza oczywistym sporym metrażem, ważny jest dobór właściwej kolorystyki. Jasne kolory, takie jak złamana biel, sprane szarości, wszystkie odcienie błękitu, kolory drewna, piasku i kamieni dodadzą wnętrzu światła i optycznie je powiększą.


Chcąc dodać wnętrzu charakteru możemy eksperymentować z kolorem niebieskim. Dozwolony w wersji od jasnego błękitu do granatu, sprawdzi się w elementach dekoracyjnych takich jak: poduszki, wazony, zastawa, koce czy zasłony.


Sofa, fotele i leżanki


Meble w stylu hampton to połączenie klasycznej elegancji z wygodą i komfortem. W centrum salonu zawsze stoi gustowna sofa, a najlepiej dwie, które tworzą domową strefę relaksu. Wybieramy modele duże, miękkie i wygodne, które pozwolą poczuć wakacyjną aurę. Idealnie sprawdzą się modele wykonane z wysokiej jakości, bardzo miękkiego velvetu, a także naturalnych materiałów lnu lub bawełny.


W aranżacji wnętrza w stylu hampton nie może zabraknąć pikowanych foteli, najlepiej w białym, beżowym lub błękitnym kolorze. Luz i pożądaną wygodę osiągniemy, rozkładając na naszym komplecie wypoczynkowym poduszki o różnej wielkości, geometrycznych lub florystycznych wzorach z zachowaniem neutralnej kolorystyki charakterystycznej dla tego stylu.


Wybieramy dodatki


Styl hampton daje szerokie pole do manewru jeśli chodzi o dobór dodatków. Mając główną bazę, pod postacią sof, białych ścian i eleganckich mebli możemy dodać wnętrzu wakacyjnego klimatu lub drobiny szaleństwa. Pożądany luz w stylu hampton wprowadzą muszle zebrane na plaży, żyrandol udający ster statku, szklane lampy czy ozdoby z lin. Dla zwolenników wnętrz z charakterem polecamy dodatki z mosiądzu, srebra czy wikliny. Dobrze wypadnie też kolor czerwony i koral, który charakterystyczny jest dla stylu marynistycznego.


Mieszkańcy nadmorskich kurortów w Hamptons uwielbiają nie tylko luksus, ale i wygodę. W związku z tym otaczają się dodatkami, które dodają wnętrzu przytulności i pozwalają poczuć się komfortowo. Dlatego też, we wnętrzach w stylu hampton nie może zabraknąć różnego rodzaju poduszek położonych nie tylko na kanapie, ale krzesłach i parapetach. Dobierając poduszki do wnętrza, możemy wybrać stonowane kolory natury i delikatne wzory, które dopełnią subtelną elegancję wnętrz. W wersji mniej ortodoksyjnej sięgnijmy po odcienie niebieskiego w wersjach od błękitu do granatu, które idealnie wkomponują się w nadmorski klimat.


Osłony na okna


W trakcie aranżacji wnętrza nie możemy zapomnieć o odpowiedniej dekoracji okna. W stylu Hampton to bardzo ważny element nie tylko dekoracyjny, ale również praktyczny. To od osłony okiennej zależy ilość światła dziennego, która rozświetli nasze wnętrze. Do wyboru mamy rolety rzymskie wykonane z naturalnych materiałów przepuszczających promienie słoneczne. Żaluzje drewniane w pastelowej kolorystyczne lub złamanej bieli, a także transparentne firany. Do kompletu możemy dopasować zasłony wykonane z wysokiej jakości materiałów, które dopełnią naszą aranżację i dodadzą przytulności.


Decydując się na aranżację wnętrza w stylu hampton należy wziąć pod uwagę również metraż naszego domu. Wnętrza w domach na Long Island charakteryzują się dużymi wymiarami. Dlatego ważne, jest aby podczas aranżacji w stylu hampton zachować umiar. Całość powinna tworzyć lekką i przyjemną aurę, idealną do wakacyjnego wypoczynku.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.