Stylowy wystrój świąteczny. Jak urządzić wnętrze na święta Bożego Narodzenia?

Grudzień to gorący okres przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. To również czas w którym pragniemy dodać naszemu wnętrzu ciepła i przytulności. Jeśli szukasz sposobu, jak odmienić swoje wnętrze na święta? Śpieszymy z pomocą... Przygotowaliśmy krótki poradnik, jak stworzyć w domu magiczną atmosferę.


Zasłony w świątecznej aranżacji


Jednym z najszybszych sposobów na nadanie wnętrzu świątecznej aury jest wymiana zasłon. Okno przyozdobione dopasowaną do choinki i ozdób zasłoną, będzie doskonałym dopełnieniem całego wnętrza. Podczas wyboru idealnej świątecznej zasłony, ważnych jest kilka aspektów: kolor, sposób upięcia i rodzaj tkaniny z której jest uszyta nasza nowa osłona okienna.


Biel, czerwień, zieleń i złoto – to najcześciej spotykane kolory w świątecznych aranżacjach. Zasłony w jednym z wymienionych kolorów, będą okazałą i elegancką ozdobą okna. Modnie upięte zasłony wykonane z dekoracyjnych, mięsistych tkanin są doskonały, sposobem na ocieplenie wnętrza.


Kanapa w świątecznej wersji


Salon to najbardziej reprezentatywne miejsce w całym domu w okresie świątecznym. Dlatego też, ozdabianie powinniśmy rozpocząć właśnie od niego. To przecież w salonie stanie choinka pięknie przyozdobiona bombkami, łańcuchami i światełkami.


Aranżując świąteczny salon skupmy naszą uwagę na kanapie, która najczęściej jest najważniejszym meblem w pokoju dziennym. Postawmy na przytulne poduszki, najlepiej o różnych wzorach i fakturach, a także na ciepłe wełniane koce, które dodadzą wnętrzu ciepła i przytulności. Drobne z pozoru dodatki potrafią zdziałać cuda, błyskawicznie ożywić wnętrze i dać wysłużonej sofie lub fotelowi drugie życie. Otuleni miękkim kocem możemy delektować się chwilą i zajadać pierniczkami ;)


Kolor czerwony rozgrzeje wnętrze


Świąteczne dekoracje w kolorze czerwony to klasyka, która nie wychodzi z mody. Kolor czerwony dodaje ciepła i energii oraz nastraja pozytywnie. Czerwień nierozerwalnie kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia, i z pewnością sprawdzi się również w Twoim wnętrzu. Wybierając kolor czerwony jako bazowy w świątecznej aranżacji, możemy postawić na mocne czerwone akcenty pod postacią: grubych i mięsistych zasłon lub nowego obicia naszej sofy. Natomiast, jeśli jesteśmy miłośnikami delikatniejszych dekoracji, postawmy na poduszki w kolorze czerwonym o różnych odcieniach i wzorach, połóżmy na sofie czerwony pled i udekorujmy choinkę czerwonymi ozdobami. Kolor czerwony idealnie pasuje do bieli, zieleni, złota, szarości i beżów.


Dekoracje w kolorze złota


Drugim kolorem, który kojarzy się ze świetami równie mocno co czerwień jest kolor złoty. Złote dodatki pięknie odbijają blask lampek i świec, tworząc magiczną świąteczną aurę. Metalizowane tkaniny dodają wnętrzu elegancji i blasku. W świątecznej aranżacji w której ma królować złoto, radzimy postawić na lśniące, stylowe zasłony, najlepiej upięte złotą klamrą oraz poduszki z połyskującej tkaniny w kolorze starego złota, które będą ozdobą nie tylko kanapy, ale i całego wnętrza. Dodatkowo złote figurki, ramki i kubki dopełnią całą aranżację i wprowadzą nas w lepszy nastrój, idealny do świętowania z rodziną.


Tapety świąteczne


Ciekawym i oryginalnym sposobem na wprowadzenie świątecznej aury do wnętrza są tapety ścienne. Dzięki szybkiemu montażowi, możemy odświeżyć nasze wnętrze i nadać mu nowy magiczny charakter w przeciągu jednego dnia. Szeroka gama kolorów, wzorów i faktur tapet pozwala na wybór typowo świątecznego motywu, zimowego lub bardziej uniwersalnego, który sprawdzi się przez cały rok.


Jak widzisz sposób na świąteczną dekorację wnętrza jest sporo, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Bez względu na to, który sposób wybierzesz, z pewnością wnętrze zyska magii i ciepła. Pamiętaj, że trendy dekoracyjne stale się zmieniają, umożliwiając nam eksperymentowanie ze świątecznymi aranżacjami. 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.