Tapeta do pokoju dziecięcego – jak wybrać?


Tapety w pokoju dziecka dodają ciepła, energii i sprawiają, że całe wnętrze ożywa i nabiera nowego charakteru. Ilość wzorów, kolorów i faktur nowoczesnych tapet pozwala spełnić dziecięce marzenia o pokoju pirata, księżniczki czy kierowcy rajdowego. Czym kierować się podczas wyboru tapety do pokoju dziecka? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule...

 

Aranżacja dziecięcego pokoju to bardzo trudne wyzwanie zarówno dla rodziców, jak i samego architekta. Spełnienie oczekiwań dziecka może przyprawić o zawrót głowy szczególnie, że oferta producentów tapet ściennych jest bardzo szeroka. Wybór jednego modelu, może być trudny. Na szczęście nie musimy się ograniczać, możemy łączyć tapety i tworzyć ciekawe kompozycje.

 

Na jednej lub kilka ścianach? 

 

Tapety w pokoju dziecka możemy położyć zarówno na jednej ścianie, jak i na wszystkich. W przypadku drugim, gdy chcemy wytapetować cały pokój, musimy zwrócić uwagę aby tapeta swoim kolorem czy wzorem nie przytłoczyła wnętrza, szczególnie gdy pomieszczeni nie jest zbyt duże. Tapeta może oddziaływać na wyobraźnię dziecka, ale zbyt intensywny wzór może powodować problem z koncentracją np. podczas odrabiania lekcji. Bezpieczniejszym wyborem będą wszelkie jasne tapety o niewielkich i delikatnych wzorach, szczególnie gdy wybieramy tapetę do pokoju dziewczęcego.

 

W przypadku gdy decydujemy się na położenie tapety tylko na jednej ścianie, możemy pozwolić sobie na więcej. Wyraźny wzór czy kolor tapety, ożywi pokój i doda magii, szczególnie gdy wybierzemy tapety z postaciami z bajek. Wszystkie tapety z wzorami zwierzęcymi, edukacyjnymi np. mapa świata, również dobrze będą prezentować się tylko na jednej ścianie. Wszystko zależy od upodobań i wieku naszego dziecka.

 

Wybieramy kolory naszych tapet

 

Bogactwo kolorów tapet pozwala spełnić każde marzenie Twojego dziecka. Należy jednak pamietać o odpowiedniej stymulacji dziecka poprzez otaczające go kolory. Pokój dziecka powinien być jasny, zaaranżowany w żywych kolorach wpływających pozytywnie na nastrój dziecka.

 

Podczas wyboru kolorystyki tapet, powinniśmy dopasować je do całej aranżacji wnętrza pokoju. Jeśli meble są w żywych, intensywnych kolorach, postawmy na jasne, neutralne kolory tapet. Natomiast w przypadku, gdy mebelki naszego dziecka są jasne, wówczas możemy pozwolić sobie na więcej, wybierając intensywniejsze wzory i kolory tapety. Zawsze musimy patrzeć na pokój dziecka jako na całość, aby każdy element współgrał z motywem przewodnim.

 

Tapety ścienne dla dziewczynki i chłopca

 

Aranżacja pokój dla dziewczynki i chłopca, to tak samo trudne wyzwanie. Musimy pamietać, że różnice nie występuje jedynie w wykorzystanych kolorach, ale także wzorach czy strukturze tapety. Oferta producentów tapet ściennych jest na tyle bogata, że bez obaw możemy być pewni, że dobierzemy je do preferencji naszych małych bohaterów.

 

Wybierając tapetę do pokój dziewczynki sięgnij po jasne, pastelowe odcienie. Dziewczynki przepadają za motywami baśniowymi. Tapety z księżniczkami, motylkami, kwiatami i zwierzętami to strzał w 10. Tapeta dla chłopca to najcześciej kolor niebieski, czerwony czy zielony z motywem samochodu, łodzi, piratów, czy kosmosu.

 

Wszystko zależy od pasji i ulubionej kolorystyki Twojego dziecka. Pamiętaj, aby najpierw porozmawiać z dzieckiem o jego pomysłach i preferencjach, aby lepiej poznać to co dziecku się podoba i dopiero wówczas zacząć planowanie ścian pokoju.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.