Tapety do sypialni – najmodniejsze tapety do sypialni?

 

Tapety w sypialni to doskonały sposób na szybką metamorfozę wnętrza i dodanie jej przytulnego klimatu. W przeciągu kilku godzin możesz, zupełnie odmieć wnętrze swojej sypialni. Z nudnej aranżacji bez wyrazu, dodać jej charakteru i nowego oblicza. Poznaj najmodniejsze wzory tapet, które sprawdzą się w wystroju sypialni.

 

Aranżując wnętrza naszego domu czy mieszkania chcemy, aby było trendy i zgodne z naszymi potrzebami i gustem. Nie inaczej powinno być z sypialnią, która pełni bardzo ważną funkcję w całym wnętrzu. Aby być w pełni zadowolonym z efektu końcowego, pierwszym krokiem powinno być określenie, w jaki stylu nasza sypialnia będzie zaaranżowana. Pozwoli to nam idealnie dopasować tapetę do całego projektu. Kolejnym krokiem jest określenie kolorystyki, która wpływa na nasz nastrój i samopoczucie. Wybierając kolory, warto wziąć pod uwagę własne preferencje, aby móc wypoczywać w przyjemnym otoczeniu. Kiedy już znamy styl i kolorystykę wnętrza, możemy przejść do wyboru idealnej tapety do naszej sypialni.

 

Motywy kwiatowe

 

Hitem ostatnich kilku sezonów są tapety ozdobione motywami kwiatowymi i roślinnymi. Liście monstery, polne kwiaty, drobne pąki w pastelowych odcieniach czy duże kwiaty piwonii wciąż robią furorę wśród architektów, którzy chętnie sięgają po tapety w takich wzorach. W nadchodzącym sezonie letnim egzotyczne liście zastąpimy różami, stokrotkami czy konwaliami. Modne będą również tapety z rustykalnymi kwiatami, lekko niewyraźnymi czy rozmytymi.

 

Do małych sypialni polecamy wzory o delikatnych, drobnych wzorach, które będą tłem dla całej sypialni. Tapety pokryte dużymi kwiatami w mocnych kolorach są propozycją dla posiadaczy dużych sypialni. Ciekawą alternatywą w takim przypadku jest zastosowanie kwiatowej tapety na jednej ścianie, najlepiej tej pod, którą ustawione jest łóżko.

 

W kolorach ziemi

 

Kolejna nasza propozycja, nie będzie zaskoczeniem. W zgodzie z obowiązującymi trendami architekci chętnie sięgają po tapety w kolorach ziemi. Beże, brązy, szarości czy pudrowy róż to barwy modnej sypialni w 2021 roku. Jednolity kolor tapety o drobnym wzorze to doskonała baza dla romantycznej, klasycznej czy nowoczesnej sypialni. Jednobarwna tapeta pozwoli się zrelaksować i uspokoić myśli. Ponadto może być doskonałym tłem dla oryginalnej toaletki, stylowego zagłówka czy zasłon w intensywnym kolorze. Wybierając tapety w monochromatycznych kolorach, można poeksperymentować ze wzorami, które mogą dodać charakteru naszej sypialni.

 

W stylu adr deco

 

Wśród modnym wzorów tapet, nie mogło zabraknąć tych inspirowanych stylem art deco. Styl ten łączy geometryczne formy z luksusem pod postacią złoconych mebli, wyrazistych kolorów i błyszczących faktur. Tapeta w styl stylu art deco to przede wszystkim geometryczne wzory, które są uważane za element charakterystyczny stylu lat 20 XX wieku.

 

Jeśli nie masz pewności co do zostawania takiej tapety w całej sypialni, możesz pozostać przy jednej ścianie, tak jak w przypadku motywów kwiatowych. Najpopularniejszymi wzorami geometrycznymi w stylu art deco są: zygzak, romb, promienie, wzrór chevron, ale również zgeometryzowane motywy roślinne, które na tapecie wyglądają zjawiskowo. Tapety w stylu art deco najczęściej występują w ciemnych barwach. Jednak do małej sypialni, wybieraj te w jasnych odcieniach.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.