Tapety ścienne – przegląd najmodniejszych wzorów

 

 

Moda na tapety wciąż trwa i nic nie wskazuje na to, że sytuacja ta ulegnie zmianie w 2020 roku. Różnorodność wzorów, kolorów i faktur pozwala na tworzenie nietuzinkowych aranżacji. Tapety to doskonała alternatywa do farb, drewna, kamienia czy cegły. Szybko, tanio i z przytupem odmienimy każde wnętrze. Jeśli chcesz poznać „gorące” wzory tapet, które pokochali zarówno projektanci, jak i klienci, zapraszam do krótkiego zestawienia najmodniejszych propozycji.


Od kilku sezonów tapety są wśród „must have” elementów dekoracyjnych. Możliwość szybkiej metamorfozy, bez ponoszenia dużych kosztów jest bardzo kusząca. W porównaniu do poprzednich sezonów sięgamy po coraz śmielsze wzory. Obecnie tapetowanie ścian od sufitu do podłogi wychodzi już z mody, częściej dekorujemy jedną ścianę. Jakie zatem modne wzory przygotowali dla nas producenci?


Tapety ze wzorem geometrycznym


Jednym z ważniejszych trendów w przypadku tapet jest geometria. Tego typy wzory według ekspertów będą remedium na niepokój towarzyszący rozpoczynającej się nowej dekadzie. Co ciekawe obok małych geometrycznych wzorów, pojawiają się te w rozmiarze XL. Wśród najpopularniejszych wzorów wciąż królują trójkąty, romby, kwadraty i zygzaki. Nowością są wzory oparte na krągłościach – koła i łuki w modnych kolorach będą ciekawą alternatywą do tradycyjnych kanciastych wzorów. Tego typu tapety pasują do wnętrz utrzymanych w stylu retro, minimalistycznym i industrialnym. Warto pamiętać, aby geometryczne wzory na tapetach łączyć z meblami, sofami i dodatkami o jednakowym, gładkim wzorze. W przypadku geometrycznych wzorów umiar w deseniach jest zalecany. Tapety o geometrycznym motywie polecamy do większych wnętrz, gdyż potrafią zdominować przestrzeń. Im mniejszy pokój tym wzór powinien być delikatniejszy.


Tapety w egzotyczne wzory


Egzotyczne roślinne wzory to trend, który od kilku sezonów nie wychodzi z mody. Bujna roślinność, duże liście bambusa czy bajkowe pędy dodają wnętrzu niebanalnego wyglądu. Miłośnicy natury z pewnością ucieszą się, że w 2020 roku trend ten wciąż będzie na hot liście projektantów wnętrz. Z tą różnicą, że zamiast kwiatów w stylistyce wiktoriańskiej, sięgamy po wielobarwne kompozycje w pastelowych kolorach. W propozycjach od producentów możemy zauważyć większą różnorodność w gatunkach kwiatów. Już nie tylko róże, piwonie czy liście bambusa, ale pełne bogactwie kwiatowe zaczerpnięte z łąki - bez, maki czy paprocie zagoszczą w nadchodzącym sezonie na naszych ścianach.


Jeśli zatem tęsknisz za latem i lubisz roślinne motywy we wnętrzu, nie wahaj się ani chwili – trend ten jest dla ciebie idealnym wyborem. Szybko i niskim nakładem pracy wprowadzisz dżunglę do swojego wnętrza.


Metaliczne tapety


Kolejnym gorącym trendem, który będzie obowiązywał w nadchodzącym sezonie są tapety o metalicznym błysku przypominającym powierzchnie metalowe. Tapety z efektem postarzania w kolorze miedzianym czy złotym będą doskonale wyglądać we wnętrzach w stylu industrialnym i retro. Tego typu tapety wprowadzają do wnętrza ducha poprzednich lat, imitując nadgryzione zębem czasu ściany. Metaliczne tapety najlepiej stosować w przestronnych wnętrzach i na jednej ścianie, dzięki temu unikniemy przytłoczenia.


Eleganckie tapety w stylu nowojorskim


Dla tych, którzy nie przepadają za przepychem i mocnymi akcentami we wnętrzach proponujemy – tapety w stylu nowojorskim. Delikatne, neutralne, ponadczasowe i z delikatnym połyskiem wzory, będą idealnym dopełnieniem wnętrz w stylu klasycznym, glamour i minimalistycznym. Wybierając tapety „nowojorskie” najważniejsze jest zachowanie odpowiednich proporcji, symetrii i spójności. Kolorystyka tapet powinna być stonowana i szlachetna, unikamy krzykliwych połączeń. Według projektantów w przypadku tego trendu najważniejszy jest widoczny deseń. Dlatego też wybieramy tapety ozdobione marokańską koniczyną lub symetrycznymi wzorami.


Tapety inspirowane naturą


Nowością w ofercie producentów tapet będą wzory zaczerpnięte prosto z natury, jednak w innej formie niż dotychczas. Na ścianach będziemy podziwiać teksturę inspirowaną naturalnymi materiałami. Marmur, jaspis, słoje drewna czy koralowce będą alternatywą do mocnych, geometrycznych i florystycznych deseni. Delikatne i neutralne modele w kolorach beżu, złamanej bieli, rozbielonej zieleni czy kawy z mlekiem podbiją serca projektantów i miłośników designu.


Aranżacja ścian w modne tapety do doskonały pomysł, jeśli zależy nam na szybkiej metamorfozie. Dzięki mnogości wzorów, kolorów i faktur tapety stanowią niezwykle plastyczny materiał do wnętrzarskich eksperymentów. Jeśli zatem marzy Ci się metamorfoza wnętrza, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Zadzwoń pod nr tel. 602 256 780 lub napisz na adres: mkstudio@o2.pl, a wybierzemy dla Ciebie odpowiedni wzór. Możesz również napisać do nas z formularza na stronie >> https://www.mkstudio.waw.pl/kontakt/

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.