Trendy w tkaninach obiciowych – 6 inspiracji na 2020 rok.

Tkaniny obiciowe potrafią zdziałać cuda w odświeżeniu starego mebla. Często są najważniejszym elementem wnętrza, decydując o jego stylu. Odpowiednio dobrane pod względem koloru, wzoru i faktury, dopełnią wnętrze dodając mu świeżości i modnego wyglądu. Przedstawiamy najmodniejsze trendy w tkaninach obiciowych 2020 roku i podpowiadamy, jak wprowadzić je do własnego wnętrz.


Geometryczne wzory

 Miłośnicy mocnych i wyrazistych aranżacji powinni postawić na niezwykle modne w tym roku energetyczne desenie. Wzory geometryczne będą zdobić w 2020 roku sofy, fotele i poduszki. Odważne wzory w intensywnych kolorach przyciągają uwagę i wypełniają wnętrze pozytywną energią.


Wybierając tkaninę obiciową ważne jest, aby deseń współgrał z wybranym stylem całej aranżacji. W ten sposób stworzymy wnętrze spójne aranżacyjnie i ciekawe wizualnie. Trójkąty, romby, kwadraty, linie i koła doskonale sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak również w eleganckich stylizacjach. Do wyeksponowania kolorów i wzorów na naszej kanapie lub pufie, warto sięgnąć po tkaniny jak: welur, flausz, aksamit czy grubo tkane wełny. Decydując się na mocne, fantazyjne wzory, należy pamiętać, że nie lubią one konkurencji, dlatego też ściany, dodatki czy zasłony wybierzmy wykonane z gładkich i jednolitych tkanin.


Botaniczne desenie

 

 W modnych wnętrzach 2020 rok nie zabraknie popularnego trendu – urban jungle. Jak wprowadzić przyrodę do domu, gdy nie jesteśmy miłośnikami żywych kwiatów? Postaw na materiały prezentujące motywy roślinne, jak: liście, kwiaty i pnącza. Sofa w piękne kolorowe kwiaty, lub liście XL będzie wyglądać niezwykle efektowanie.


Podobnie, jak w przypadku geometrycznych wzorów, decydując się na botaniczne desenie należy zachować równowagę, aby nie wprowadzić chaosu do wnętrza, i nie zmniejszyć optycznie całego pomieszczenia.


Styl botaniczny doskonale pasuje do drewna, bieli i szarości, tworząc rozświetloną przestrzeń. Jednak jeśli preferujesz, mocniejsze wnętrza, wybierz tkaniny w ciemniejszych kolorach, lub pomaluj ścianę na ciemny kolor.


Lastryko zwane terazzo

 

 

 


W 2020 roku serca projektantów należeć będą do modnego wzoru „lastryko”. Historia tego niezwykłego motywu sięga starożytności. Lastryko na szeroką skalę stosowano w latach 20. XX wieku oraz okresie PRL-u. Dziś wraca jako efektowna tapicerka wypoczynkowych mebli, które będą ozdobą każdego wnętrza. Współczesne lastryko zdobi, dodaje oryginalności i modnego sznytu.


Oprócz tradycyjnego wzoru, w którym kruszywo marmurowe zanurzone jest w cementowej masie, modne będą wersje z tłem ciemnym i kolorowym. Lastryko to wzór, który idealnie będzie pasował do nowoczesnych wnętrz, w których zależy nam na efekcie WOW. Sprawdzi się w salonie, jadalni, sypialni, a nawet w pokoju dziecięcym.


Pastelowy róż

 

 


Dla miłośników romantycznych i delikatnych wnętrz, mamy dobrą wiadomość. Wśród najmodniejszych kolorów w 2020 roku, nie zabraknie pastelowego różu. Tapicerka w odcieniu rozbielonego różu nastraja optymistycznie, dodaje poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Sofa, pufa lub fotel w różowych barwach, będą doskonale komponować się w zestawieniu z metalicznymi elementami np. z miedzi, złota czy mosiądzu. Romantyczny charakter podkreślimy bielą, delikatnymi firankami i półprzezroczystymi zasłonami.


Tkaniny obiciowe w pastelowym różu mogą stanowić również dobre tło dla mocniejszych barw lub wyraźnych deseni na ścianie czy meblach. Doskonale pasują w zestawieniu z kolorem roku 2020 wg Pantone – Classic Blue. Taka kompozycja doda wnętrzu charakteru i głębi. Wyrazisty duet stworzy również z butelkową zielenią, który przypadnie do gustu zwolennikom eleganckiego wystroju. Dla osób preferujących delikatniejsze aranżacje sugerujemy, zestawienie pudrowego różu z rozbieloną miętą, błękitem i szarościami. Takie wnętrze odpręży, uspokoi i zregeneruje.


Inspiracje Japonią – styl japandi

 

 


Sezon 2020 stać będzie pod znakiem Japonii. Architekci wnętrz chętnie szukać będą inspiracji w Kraju Kwitnącej Wiśni, przecież to tutaj odbędą się Igrzyska Olimpijskie 2020. Trend japoński, to przede wszystkim dobrze nam znany ze stylu skandynawskiego – minimalizm. Połączenie nordyckiego stylu i wschodniego zen to właśnie styl japandi.


We wnętrzach charakteryzuje się najlepszymi materiałami, naturalną kolorystyką i surowością. Jeśli chcesz stworzyć aranżację inspirowaną Japonią i Skandynawią to postaw na jasne drewno, beże, ziemiste kolory, czerń, meble o wyrazistych liniach i neutralne wzory tapicerki.


Metaliczny blask

 Ciekawym trendem na rok 2020, który proponują nam producenci jest błysk, nie tylko na meblach, ale również w dodatkach. Błyszcząca powierzchnia tkanin, doda wnętrzu elegancji i szyku.


Metaliczny blask mebli wypoczynkowych przyozdobi wnętrza z nutą glamour. Nieco łagodniejsza wersja sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, klasycznych i art deco. Kanapa obita połyskująca tkaniną doda wnętrzu charakteru i splendoru.

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.