Trendy wnętrzarskie jesień-zima 2022/2023

 

Pierwsze dni jesieni już za nami, a to oznacza, że coraz więcej czasu będziemy spędzać w zaciszu domu. Jak sprawić by ten czas był jeszcze przyjemniejszy? Wprowadź do swojego wnętrza najmodniejsze wnętrzarskie trendy, które dodadzą wnętrzu przytulności i ciepła.

 

Nadchodzący sezon jesień-zima 2022/2023 przyniesie wiele interesujących trendów w aranżacji wnętrz. W naszych domach rozgości się prosto z dalekiej Japonii styl kawaii, zapanuje ciepła atmosfera za sprawą jesiennych odcieni oraz zapanuje artystyczny nieład, który doda swobody w kwestii wyboru kolorystyki czy motywów. Za sprawą obłych kształtów, które wprowadzimy pod postacią sof, puf czy wzorów na zasłonach czy tapecie wprowadzimy do wnętrza naturalny klimat. W nadchodzącym sezonie wciąż modne będą wnętrza minimalistyczne, z tym, że w wersji soft, które skradną serca miłośników sielskich klimatów i ascetycznych wnętrz. Jeśli szukasz inspiracji na jesienną aranżację swojego wnętrza to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

 

Styl kawaii

 

Styl kawaii wywodzi się od Japandi, stylu w którym królował minimalizm. Jego bezpośrednie tłumaczenie znaczy „uroczy” i charakteryzują go przede wszystkim pastelowe kolory. Wnętrza w stylu kawaii są kwintesencją słodkości i minimalistycznych brył. Styl ten pokochają miłośnicy wnętrz kolorowych o odważnych kompozycjach. Doskonale sprawdzi się w sypialni, salonie i jadalni. Ważnym elementem w stylu kawaii sa poduszki, które będą doskonałym dopełnieniem całej aranżacji. Pastelowe, miętowe czy błękitne, wprowadzą do wnętrza niepowtarzalny bajkowy klimat, rzadko spotykany w jesiennych aranżacjach. Warto pamiętać, że styl kawaii mimo cukierkowej estetyki, wyróżnia się dobrym smakiem i stylem. We wnętrzu zaaranżowanym w stylu kawaii meble i dodatki wykonane są z naturalnych materiałów: drewna, bawełny i kamienia.

 

Obłe kształty królują tej jesieni

 

W sezonie jesień-zima 2022/2023 kanciaste kształty w aranżacji wnętrz są passe. Na ich miejsce wybieramy meble i dodatki o obłych kształtach. Dzięki nim dodamy wnętrzu pewnej miękkości, a co za tym idzie ciepła i przytulności. Trend ten ma silne odniesienia do natury, w której trudno znaleźć geometryczne bryły. Łukowate kształty możemy wprowadzić nawet w przejściach pomiędzy pokojami. Opływowe linie sof czy foteli stworzą przyjemną strefę komfortu i zachęcą do odprężenia na wygodnej kanapie. Dodatkowo obicia wykonane z miękkich i przyjemnych w dotyku tkanin zwiększą komfort i sprawią, że jesienne wieczory będą pełne odprężenia i relaksu. Obłe kształty możemy przemycić również na zasłonach czy tapecie, za sprawą subtelnych opływowych wzorów. Dzięki nim możesz szybko i niskim nakładem finansowym stworzyć modne wnętrze zgodne z aktualnymi trendami.

 

Ponadczasowa ciepła kolorystyka

 

Jeśli lubisz klasykę, sięgnij po ponadczasową ciepłą kolorystykę, która bezsprzecznie króluje wśród jesiennych trendów. Żółty, złoto, pomarańcz, bordo, musztardowy, ciemna zieleń to jesienne odcienie, które wprowadzą ciepłą aurę do każdego wnętrza. Aby wnętrze było spójne polecamy zastosować maksymalnie trzy kolory. Zdecydowanie w tym sezonie odchodzimy od zimnych odcieni i szarości, które wychładzają wnętrza, co nie jest wskazane w jesienno-zimowych miesiącach. W wersji dla odważnych jesienne kolory wprowadzimy za pomocą wielobarwnej tapety, ściany pomalowanej na jedną z jesiennych barw lub zestawu wypoczynkowego. Jeśli jednak szukasz szybkiego i taniego sposobu na metamorfozę wnętrza tej jesieni sięgnij po dodatki w ciepłej kolorystyce. Zasłony, poduszki, pledy, osłony okienne to doskonały sposób na błyskawiczną zmianę na ostatni dzwonek.

 

Artystyczny nieład – nowoczesny eklektyzm

 

Kolejnym trendem sezonu jesień-zima 2022/2023, który odmieni nasze wnętrza jest eklektyzm. Polega on na łączeniu elementów z różnych stylów, co pozwala tworzyć nieoczywiste i oryginalne wnętrza. W nadchodzącym sezonie styl ten doskonale odnajdzie się we wnętrzach urządzonych w estetyce glamour, przełamując go industrialnymi elementami. Eklektyzm pozwala na bardzo wiele w projektowaniu wnętrz, z pewnością na nudę nie będziemy narzekać. Kombinacji aranżacyjnych jest niezliczona ilość, z pewnością stworzymy wnętrze w pełni spersonalizowane.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.