Verticale, czyli żaluzje pionowe – podstawowe informacje

Veticale żaluzje pionowe

 

Żaluzje pionowe to praktyczny element dekoracyjny okien. Do niedawna spotykany w biurach, dziś coraz częściej wybierany do osłonięcia dużych przeszkleń w domach i mieszkaniach. Zobaczmy, co warto wiedzieć przed zakupem verticali i czy sprawdzą się jako osłona przeciwsłoneczna!

 

Dlaczego warto wybrać żaluzje pionowe, czyli verticale?

 

Verticale składają się z szyny przypominającej klasyczny karnisz, do której przymocowane są pionowe pasy zwane lamelami. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość obracania lamelami o 180 stopni i przesuwania ich na boki. Umożliwia to swobodne sterowanie ilością światła przenikającego do wnętrza i odsłonięcie okna w dowolnym momencie. Verticalami możemy sterować za pomocą sznurka, pokrętła lub pilota. Warto wspomnieć, że lamele na dole połączone są łańcuszkiem, dzięki któremu nie plączą się podczas przesuwania. Co ciekawe, verticale możemy przymocować zarówno do powierzchni poziomych, jak i ukośnych np. na poddaszu.

 

Veticale żaluzje pionowe

 

 

Do wyboru mamy lamele o szerokości 89 i 127 mm. Co pozwala dopasować wielkość verticali do okna lub wnęki. Ponadto szerokość całej osłony może wynieść aż 5 metrów! Dodatkowo lamele możemy wypinać i zamienić miejscami tworząc oryginalną kompozycję kolorystyczną. Do wyboru mamy ponad 300 wzorów i kolorów materiałów, które pozwolą na dopasowanie osłony do stylu i funkcji wnętrza.

 

Verticale to osłona, która ze względu na swoje właściwości sprawdzi się również w bardziej wymagających pomieszczeniach np. o podwyższonych wymaganiach higienicznych oraz przeciwpożarowych.

 

Jak czyścić żaluzje pionowe?

 

Veticale żaluzje pionowe

 

Aby móc cieszyć się pięknym i nienagannym wyglądem naszych żaluzji, należy o nie szczególnie dbać. Regularne oczyszczanie z kurzu, specjalną zmiotką lub suchą ściereczką z mikrofibry zapewni im świeżość na dłużej. Małe zabrudzenia możemy delikatnie zeskrobać, lub wytrzeć gumką do ścierania. W przypadku silniejszych zabrudzeń sugerujemy przetrzeć materiał wilgotną ściereczką lub gąbką z dodatkiem delikatnego detergentu. Należy jednak zachować ostrożność, aby nie na tkaninie nie powstały nieestetyczne nacieki.

 

Żaluzje pionowe możemy również prać w pralce w niskiej temperaturze, ustawiając program do tkanin delikatnych. Przed włożeniem do pralki, verticale należy zwinąć i zabezpieczyć przez rozwijaniem. Lamel nie wirujemy! Żaluzje suszymy rozwinięte na łóżku lub desce do prasowania.

 

Podczas czyszczenia żaluzji możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów. Coraz popularniejszą metodą czyszczenia verticali jest wykorzystanie ultradźwięków. Żaluzje pionowe umieszcza się w specjalnym pojemniku, w którym znajduje się specjalny roztwór chemiczny i za pomocą fal ultradźwiękowych pobudza się proces oczyszczania lamel. Czyszczenie za pomocą nowych technologii usuwa wszystkie zabrudzenia, nieprzyjemne zapachy, tłuszcz, a nawet osad nikotynowy. Ponadto fale ultradźwiękowe eliminują grzyby, pleść i roztocza, pozostawiając verticale niczym nowe.

 

Jeśli zainteresował Cię ten produkt i potrzebujesz dodatkowych informacji o tym rozwiązaniu, lub chcesz umówić się na spotkanie, zapraszamy do kontaktu pod nr tel. (22) 213 37 37 lub do skorzystania z formularza.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.