Wpraw w ruch swoje zasłony, dzięki automatyce od SOMFY

 

 

Zasłony i firany to nadal jedne z najpopularniejszych osłon okiennych. Mimo rosnącego zainteresowania nowoczesnymi roletami, żaluzjami oraz plisami, tradycyjne materiałowe osłony okienne wciąż posiadają liczną grupę miłośników. Wykorzystywane do dużych przeszkleń, stanowią doskonałą ochronę prywatności oraz nie pozwalają słońcu budzić nas zbyt wcześnie. W poniższym artykule, chcemy przedstawić Ci sposób na zmianę tradycyjnych zasłon w „inteligentne rozwiązanie”, które ułatwi sterowanie dostępem światła we wnętrzach bez żadnego wysiłku.

 

Dekoracja okien z wykorzystaniem zasłon i firanek to najbardziej klasyczne zestawienie, sprawdzające się zarówno w nowoczesnych, jak i stylowych wnętrzach. Jednak zmianyw budownictwie mieszkalnym, gdzie coraz częściej okna sięgają od sufitu do podłogi zwyczajne zasłanianie okien może być dość uciążliwe. Rozwiązaniem, które zapewni komfort i elegancki wygląd zasłon są napędy elektryczne od SOMFY.

 

Wygodne sterowanie

 

 

Zasłony i firany wyposażone w elektryczne sterowanie od SOMFY, dają nowe możliwości regulacji dostępu światła dziennego. Za pomocą pilota, smartfona czy nadajnika naściennego, możemy odsłonić lub zasunąć zasłony w każdej chwili bez niepotrzebnych szarpnięć i wysiłku z naszej strony. Napędy do zasłon marki Somfy wyróżniają się bardzo cichą pracą. Nie musisz obawiać się, że dzieci zbudzą się, gdy napęd zacznie działać.

 

Sterowanie zasłonami i firanami za pomocą wybranego napędu i karnisza elektrycznego w połączeniu z centralą TaHoma Premium od SOMFY daje nowe możliwości, które z pewnością miło Cię zaskoczą i zmienią Twój dom w „inteligentną przestrzeń”.

 

Działanie według scenariusza

 

Zasłony sterowane za pomocą napędu elektrycznego pozwalają na precyzyjne dostosowanie ilości światła docierającego do wnętrza. Po połączeniu napędów z TaHoma Premium, możemy ustawić dowolne scenariusze działania zasłon dostosowanych do naszego planu dnia, nasłonecznienia lub preferencji chwili.

 

Automatyka zasłon może być nieoceniona, podczas wakacyjnych wyjazdów. Po ustawienium scenariusza, np. „urlop”, zasłony o konkretnej godzinie otworzą się i zamkną, symulując tym samym obecność domowników.

 

Więcej o scenariuszach użycia z wykorzystaniem napędów od SOMFY przeczytasz w naszym wpisie na blogu >> Dom inteligentny z systemem TaHoma od Somfy.

 

Elegancki i piękny wygląd

 

 

 

 

Zasłony z napędem elektrycznym będą pasować do każdego wnętrza. Sprawdzą się wszędzie tam gdzie ważny jest nie tylko komfort użytkowania osłon, ale również sam wygląd. Zasłony sterowane elektrycznie to prawdziwa ozdoba każdego salonu w mieszkaniu, sypialni w domu, apartamentu w hotelu czy sali szkoleniowej.

 

Projektanci Somfy zadbali o każdy najdrobniejszy szczegół, mając na uwadze nie tylko walory funkcjonalne, ale również estetyczne. Napędy charakteryzują się niewielkim rozmiarem, dzięki temu mieszczą się całkowicie pod tkaniną. Ponadto zapewniają idealne ułożenie każdej tkaniny bez względu na jej długość czy wagę.

 

Dzięki karniszom wykonanym na wymiar, zasłony możemy zsuwać na dowolną stronę, teatralnie lub do sufitu w zależności od potrzeb, stylu i przeznaczenia wnętrza. Dodatkowo funkcja „miękki start” i „stop”, zapewnia wolniejszą pracę napędu na początku i na końcu, chroni tkaninę przed uszkodzeniami.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.