Wybieramy idealny kolor do sypialni ?

Stoisz przed wyborem koloru Twojej sypialni? Według badań psychologów, każdy z nich ma wpływ na nasze samopoczucie i nastrój. Poznaj razem z nami ich właściwości i wybierz ten, który zapewni Ci najlepszy odpoczynek i relaks w sypialni.

Sypialnia jest jednym ze szczególnych pomieszczeń w cały domu. Po męczącym dniu powinna być dla nas oazą spokoju, w której wyciszymy się i odpoczniemy. Pomimo, poglądu że w sypialni tylko śpimy i nie warto zwracać na nią większej uwagi. My, uważamy, że sypialnia to bazowe pomieszczenie, od którego zależy przebieg całego dnia. Dobry i przyjemny sen, zapewni nam siłę i pozytywny nastrój. Aby sypialnia w pełnił spełniła nasze oczekiwania, musimy zadbać o odpowiednią kolorystykę, która będzie nas otaczać kiedy będziemy zasypiać i budzić się każdego dnia.


Kolor niebieski


Kolor niebieski kojarzony z wodą, niebem i latem, sprzyja relaksowi i wypoczynkowi. Wycisza i uspokaja, sprawdzi się idealnie w sypialni, jako kolor ścian, tapety, czy pościcieli i poduszek.

Niebieski jest barwą chłodną, którą w sypialni warto ocieplić neutralną bielą, beżami oraz kolorem drewna. Sprawdzi się doskonale w sypialni zaaranżowanej w stylu marynarskim czy skandynawskim. Równie dobrze będzie komponował się z kamieniem, elementami metalowymi, i srebrem.

Niebieska sypialnia podziała na nas łagodząco po całym dniu pracy. Odnajdziemy w niej spokój i wyciszenie. Do wyboru mamy cała gamę odcieni niebieskiego, zaczynając od pastelowych rozbielonych błękitów, przez wyraziste kolory: indygo, granat czy kobalt oraz modnych w tym roku Sailor Blue – marynarski błękit czy Palace Blue - nasycony, zimny odcień niebieskiego.

Jasne kolory niebieskiego powiększą optycznie małą sypialnię, dodając jej wizualnie kilka centymetrów. Natomiast w sypialniach o większej powierzchni, możemy zabawić się i pomalować jedną ze ścian mocniejszym odcieniem niebieskiego, udekorować bogatym żyrandolem, szafką nocną ze szklanym blatem, dużą lampą i wyposażyć łóżko w spora ilość poduszek o różnych rozmiarach, wzorach i odcieniach niebieskiego.


Żółta sypialnia


Kolor żółty w sypialni to propozycja nie dla każdego. Sypialnia w tym kolorze to bomba energetyczna i pobudzająca, która sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach. Polecamy stosowanie go w elementach takich jak zasłony, plisy, poduszki, koce czy pościel. Żółty jest symbolem energii i szczęścia, nastraja pozytywnie i wzmacnia pewność siebie.

Aranżacja sypialni powinna sprzyjać relaksowi, dlatego też jeśli chcemy aby kolor żółty zawitał do naszej oazy spokoju, postawmy na rozbielony odcień cytryny. W połączeniu z szarościami, bielą i brązami, nasza sypialnia zapewni nam doskonałe warunki do spokojnego snu.


Kolor zielony


Hit 2017 roku, odcień Greenery to pełen życia kolor, idealny do nowoczesnej sypialni. Zieleń symbolizuje naturę, młodość i harmonię. We wnętrzu sypialni zadziała na nas uspokajająco i relaksująco.

Gdy zieleń połączymy z drewnem i kwiatami, uzyskamy sypialnie w stylistyce eko, w której z pewnością odpoczniemy. Kolor zielony podobno chroni nawet przed koszmarami, jednak w nadmiarze może zmniejszyć nasz zapał do pracy i powodować zmienne nastoje. Dlatego zawsze kolor zielony, zestawiamy z innymi barwami, aby nie dominował w całej sypialni.

Super trendem w aranżacji wnętrz, również w sypialni będą motywy roślinne. Zielone, duże liście bananowca na ścianie, poduszkach czy pościeli to sprawdzony pomysł na wprowadzenie egzotycznego motywu do wnętrza naszych domów.

Zobacz więcej trendów na 2018 rok >> https://www.mkstudio.waw.pl/blog/4-trendy-ktore-beda-modne-w-2018-roku/


Różowa sypialnia


Kolor różowy sprzyja relaksowi, łagodzi stres, wycisza i działa łagodząco. Róż jest symbolem miłości, ciepła, namiętności, a także pogody ducha.

Delikatna, różowa aranżacja sypialni to idealny pomysł dla miłośników romantycznych wnętrz. Kolor różowy był jednym z ulubionych barw awangardy połowy ubiegłego wieku. Dlatego też dzisiaj kolor ten możemy spotkać często w stylizacjach vintage i retro.

Różowa sypialnia może przybrać różne odcienie, mamy tu szerokie pole do popisu. Blady wpadający w biel róż, powiększy sypialnie i nada jej lekkości, podobnie jego pudrowe odcienie. Natomiast intensywne odcienie maliny, amarantu doda wyrazu i siły takiej sypialni, która idealnie wkomponuje się w styl nowoczesny i glamour.


Szara sypialnia


Najczęściej wybieranym kolorem w aranżacji wnętrz jest kolor szary, który pasuje zarówno do wnętrz w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Idealny jako kolor dopełniający, sprawdzi się również w sypialni, która w szarościach będzie wyglądać elegancko i czysto.

Kolor szary w sypialni możemy połączyć z każdym kolorem, zarówno z palety ciepłych i zimnych odcieni. Bardzo przyjemną kompozycję stworzy z neutralnymi kolorami jak: ecru, beżami i cafe late. Nasza szara sypialnia zyska na lekkości i przytulności.

Gdy decydujemy się na kolor szary w sypialni, musimy odpowiednio dobrać kolory ścian, mebli i dodatków, aby wnętrze nie było zbyt ciemne i smutne. Zbyt duża ilość szarości, może negatywnie wpływać na nasz nastrój.


Kolor fioletowy


Fiolet to symbol kreatywności, duchowości, władzy i bogactwa. Z uwagi na swoje właściwości relaksujące i wyciszające, jest najczęściej spotykanym kolorem w sypialniach. Bogactwo jego odcieni od jasnych, pastelowych, liliowych, po śliwkowe, purpury, bordo czy fuksji – pozwala stworzyć sypialnię zarówno w stylu nowoczesnym, klasycznym, romantycznym czy prowansalskim.

Ciemne odcienie fioletu, mogą silnie oddziaływać na nasze zmysły. Doskonale będzie komponowała się z pastelową szarością, pod postacią zasłon, poduszek lub lamp czy foteli. Aranżacja wykorzystująca wiele odcieni fioletu, doda sypialni życia i energii. Kolor fioletowy polubi się z brązami, czernią i bordo, natomiast z kolorami żółtym i pomarańczowym, stworzy energetyczną sypialnię w nowoczesnym stylu.

Jeśli chcemy, aby nasza sypialnia zyskała romantycznego, sielskiego klimatu wybierzmy kompozycję rozbielonego fioletu z pastelowym różem i bielą, które dodadzą delikatności całej przestrzeni i optycznie powiększą naszą sypialnie.

Kolor fioletowy należy stosować z umiarem, ponieważ może zdominować wnętrze. Świetnie sprawdzi się w dodatkach, lub w wersji pastelowej na ścianach sypialni, wprowadzi sielski klimat.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.