Wymiana poszycia – sposób na odświeżenie markizy

 

 

Jeśli Twoja markiza działa prawidłowo, a jednak sama tkanina już nie spełnia Twoich oczekiwań, warto rozważyć wymianę poszycia na nowe. Jest to szybkie i proste rozwiązanie, na odświeżenie tarasu lub balkonu w przeciągu kilku godzin bez potrzeby ponoszenia dużych kosztów.


Zakup markizy to zazwyczaj inwestycja na długie lata, jednak upływ czasu, kapryśna pogoda czy słabej jakości materiał mogą sprawdzić, że nasza markiza nie będzie tak pięknie prezentować się jak w chwili montażu. Wymiana markizy na nową, często jest kosztem na który nie możemy sobie w danej chwili pozwolić. Z pomocą przychodzą nam producenci, którzy proponują wymianę samego poszycia markizy. Jest to bardzo ekonomiczne i szybkie rozwiązanie, które odświeży nasz taras lub balkon w kilka godzin.


Nowy design markizy


Otaczające nas kolory mają ogromne znaczenie na nasze samopoczucie. Wpływają również na utworzenie odpowiedniej atmosfery, nie tylko w domu ale również na balkonie czy tarasie. Jest to szczególnie ważne gdy w okresie wiosenno-letnim na powietrzu przebywamy przez większość wolnego czasu.


Wymiana poszycia to doskonały sposób na tchnięcie nowego życia w nasz taras lub balkon. Nowe kolory i wzory potrafią zdziałać prawdziwe cuda.


Podczas wyboru kolorystyki naszego poszycia warto pamietać o tym, że światło rozpraszane przez włókna zmieniają kolorystykę przestrzeni pod markizą. Decydując się na ciepłe kolory, nasz kącik na świeżym powietrzu będzie bardziej rozgrzewający niż w rzeczywistości. Natomiast zimne odcienie, będą wskazane gdy oczekujemy klimatu chłodu i orzeźwienia.


Szeroka gama kolorów i wzorów zgodnych w obowiązującymi trendami, pozwoli na stworzenie idealnej przestrzeni, w której z chęcią będziemy spędzać czas.


Ochrona przed promieniami UV


Wraz z nadejściem lata jesteśmy spragnieni ciepła i słońca, jednak należy uważać gdyż zbyt mocne promieniowanie słoneczne przyśpiesza starzenie się skóry, powoduje jej uszkodzenia w strukturze co może być początkiem wielu chorób. Poza zgubnym wpływem promieniowania UV na naszą skórę, promienie słoneczne mają negatywne działanie również na nasze zadaszenie czy wnętrze domu. Promienie UV przyspieszają naturalne starzenie się przedmiotów, stopniowo wpływając na ich powierzchnię, a także kolor powodując jego blaknięcie, matowienie i odbarwianie się.


Słabej jakości materiał markizy, przepuszczając promieniowanie UV do naszej skóry, może być zagrożeniem dla naszego zdrowia. Inwestując w nowe poszycie możemy wybrać tkaninę np. Dickson wykonaną z włókien akrylowych barwionych w masie. Dzięki takiemu procesowi barwienia, pigment znajduje się bezpośrednio w włóknie, gwarantując trwałość koloru nawet do 10 lat. Dodatkowo specjalna powłoka zabezpiecza materiał przed zanieczyszczeniami, przemakaniem i promieniami UV. A także ogranicza temperaturę wewnątrz pomieszczenia i pod samą markizą, dając wytchnienie podczas upalnych dni.

 

Dodatkowe wyposażenie


Wymiana poszycia to idealny moment na wyposażenie naszej markizy w dodatkowe elementy. Sterowanie ręczne za pomocą korby możemy zamienić na sterowanie elektryczne przy użyciu pilota, smartfona lub tabletu. Ogrzewanie kocem, na promienniki ciepła, które ogrzewają bezpośrednio osoby i przedmioty, znajdujące się w przestrzeni ich działania. Dodatkowo markizę możemy wyposażyć w oświetlenie, szczególnie istotne gdy chcemy spędzić czas na tarasie również w godzinach wieczornych.

 

______

Zapoznaj się również z artykułem: 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.