Zaciemnienie pomieszczenia – jaką osłonę wybrać?

Światło latarni i reflektorów samochodowych, zbyt wczesne promienie wschodzącego słońca i zwykła chęć drzemki za dnia mogą wpływać na chęć montażu systemów zaciemniających. Podpowiemy, który wybrać, aby uzyskać najlepszy efekt do swojego mieszkania.


Czy mają Państwo czasami ochotę odciąć się od świata, zapomnieć o wszystkich problemach i nie myśleć o niczym ważnym? Z dwiema ostatnimi sprawami pomóc niestety nie potrafimy, natomiast do izolacji od tego, co dzieje się na zewnątrz możemy polecić dwa rozwiązania: rolety zewnętrzne i plisy.

 

  1.  Rolety zewnętrzne stosowane są do zapewnienia prywatności i bezpieczeństwa, a po zaciągnięciu gwarantują stuprocentowe zaciemnienie pomieszczenia.
    Dla przepuszczania światła dostępna jest regulacja: profile, tworzące pancerz, posiadają specjalne perforacje, dzięki którym można zmieniać jasność w pokojach.
    Sterowanie umożliwiają proponowane przez nas piloty.

  2. Plisy są ozdobą pomieszczeń, która jednocześnie pełni funkcje użytkowe. Zapewniają izolację od świata zewnętrznego, a ich wygląd może być dostosowany do potrzeb użytkownika w zależności od zamówionego materiału. Dostępne są cztery możliwości – plisy:    Plisy okienne zaciemniające

- przezroczyste (transparentne) – rozpraszają światło, ale znacząco nie redukują jego ilości,

- półprzezroczyste (półtransparentne) – zatrzymają więcej światła, jednak nadal po ich zasłonięciu pomieszczenie nie będzie znacznie przyciemnione,

- półzaciemniające – blokują większość promieni słonecznych, idealnie sprawdzą się do sypialni i pokojów, przeznaczonych do odpoczynku,

- zaciemniające całkowicie – powodują zablokowanie dopływu światła z zewnątrz.


Każda tkanina dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych.


3. Moskitiery montowane w drzwiach i oknach chronią mieszkańców przed uciążliwym towarzystwem owadów i insektów, zatrzymują również na swojej powierzchni kurz i brud. Nie wpływają na zaciemnienie pomieszczenia – przepuszczają sto procent światła.

 


Przy wyborze odpowiedniej osłony pod uwagę warto brać przede wszystkim miejsce instalacji, wygodę korzystania z pomieszczeń, przeznaczenie konkretnego pokoju i preferencje użytkowników. Szeroki wachlarz materiałów plis pozwoli dopasować je do każdego pomieszczenia, a kolory rolet aluminiowych z pewnością będzie można dobrać do odcienia elewacji. Wystarczy więc zadecydować, który system najlepiej sprawdzi się w Państwa mieszkaniu, a następnie przejść do złożenia zamówienia.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.