Zadaszenie ogrodu zimowego – realizacja MK Studio

 

Własny ogród zimowy to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią wypoczywać blisko natury. Zwane również oranżeriami stanowią wydłużenie domu oraz są doskonałym miejscem do uprawy egzotycznych roślin. Wizja przydomowego ogrodu jest bardzo kusząca, jednak zbyt mocno palące słońce może być szkodliwe dla delikatnych rośli. O czym przekonała się nasza klientka, która zwróciła się do nas o pomoc w doborze odpowiedniego zadaszenia ogrodu zimowego.

 

Ogrody zimowe mają wielowiekową tradycję. Stawiane przy pałacach i dworkach, zarezerwowane były dla najbogatszych. Obiekty te wyróżniają się wielofunkcyjnością, niezwykła praktycznością i dekoracyjnością. Własna oranżeria to doskonały sposób na powiększenie metrażu domu. Wykorzystywana jako jadalnia, salon, gabinet czy miejsce relaksu wśród roślin stanie się niezwykle reprezentatywnym miejscem. Całkowicie przeszklona konstrukcja poza wieloma zaletami, ma również i wady. Niestety szybko się nagrzewa, przez co uprawiane rośliny mogą być narażone na zbyt mocne słońce. Z takim właśnie problemem zgłosiła się do nas klientka.

 

Naszym zadaniem było dopasowanie zadaszenia, które zabezpieczy wnętrze i roślinność przed letnim upałem, ale jednocześnie nie będzie blokowało dostępu światła niezbędnego do życia roślin. Dodatkowo klientce zależało, aby zaproponowana osłona pasowała kolorystycznie do budynku i konstrukcji ogrodu.

 

Przeszklona oranżeria i drewniana konstrukcja

 

 

W przypadku tej realizacji oranżeria, była konstrukcją z drewnianymi ramami i licznymi przeszkleniami. Ogród zimowy został zaaranżowany na przydomowym tarasie domu jednorodzinnego, w którym właściciele uprawiali wiele roślin całorocznych. Dlatego też, ważną kwestią stało się zadaszenie ogrodu, aby chroniło roślinność i zapewniało odpowiednie warunku do przebywania w tym pomieszczeniu również w miesiącach letnich. Ważną kwestią było kolorystyczne dopasowanie do wyglądu domu, który posiadał białą elewację z detalami z drewna i kamienia. Dla właścicieli oranżeria stanowiła przedłużenie salonu, w którym klienci chętnie wypoczywali.

 

Markiza przepuszczająca światło

 

 

Po poznaniu wszystkich potrzeb inwestora, zaproponowaliśmy zadaszenie ogrodu przy pomocy markizy Markilux Top 8800. Osłona z poliestrowej tkaniny w beżowym kolorze (RAL 8003) ochroni pomieszczenie i roślinność przed skwarem i jednocześnie przepuści część promieni słonecznych. Zastosowana markiza miała 400 cm szerokości i 230 cm wysięgu. Wyposażona w silnik SOMFY IO pozwala na zdalne zarządzanie. Dodatkowo zadaszenie wyposażyliśmy w czujnik wiatru, który zwinie tkaninę w razie wykrycia podmuchów wiatru, aby zabezpieczyć ją przed uszkodzeniami. Ponadto nad stabilnością tkaniny czuwa specjalny system tracfix, dzięki któremu poszycie jest odpowiednio napięte.

 

Efekt finalny okazał się być w pełni satysfakcjonujący. Zastosowana markiza Markilux Top 8800 spełniała życzenia naszych klientów o zadaszeniu ogrodu, które zadba zarówno do domowników, jak i roślinność. Od teraz korzystanie z przestrzeni ogrodu zimowego, będzie komfortowe zarówno w miesiącach jesiennych, jak i letnich.

 

Jeśli podobnie jak nasza klientka posiadasz już ogród zimowy z którego można korzystać jedynie poza sezonem letnim zapraszamy do naszego salonu. Nasi eksperci dopasują idealne zadaszenie, które przemieni ogród zimowy w całoroczne miejsce wypoczynku, bez względu na warunki panujące na zewnątrz. Zadzwoń tel. (22) 213 37 37, mob. 602 256 780 lub napisz na adres e-mail: mkstudio@o2.pl

 

Poznaj inną naszą realizację >> "Osłona dwupoziomowego salonu i tarasu o ekspozycji południowo - zachodniej.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.