Żaluzje aluminiowe – osłony okienne nie tylko do biura

Żaluzje aluminiowe poziome

 

Żaluzje aluminiowe to, zaraz obok rolet najczęściej wybierane osłony przeciwsłoneczne. Kochamy je za wielofunkcyjność, nowoczesny wygląd i łatwość sterowania. Okna osłonięte lamelami aluminiowymi zapewniaj ą ochronę przed słońcem i dbają o prywatność. To jednak nie wszystkie zalety tego produktu – czytaj dalej i dowiedz się, dlaczego żaluzje aluminiowe to jedne z najczęściej wybieranych osłon okiennych?

 

Dlaczego warto wybrać żaluzje aluminiowe?

 

Żaluzje aluminiowe to jedne z najpopularniejszych osłon wewnętrznych, które chronią przed promieniowaniem, nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń oraz zapewniają prywatność domownikom. Są znakomitym rozwiązaniem zarówno do małych okien, jak i dużych przeszkleń. Doskonale sprawdzą się w salonie, kuchni, gabinecie czy pokoju ucznia. Ich uniwersalność i estetyczny wygląd sprawia, że pasują do wnętrz klasycznych, nowoczesnych i loftowych. Dodatkowym plusem jest różnorodność szerokości lamel – 16 mm, 25 mm i 50 mm – które możemy dopasować do wielkości wnętrza, okna oraz stylu. Żaluzje o szerokości lamel 50 mm polecamy do przysłonięcia dużych okien, wnęk i ścianek działowych. Ponadto żaluzje aluminiowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Możemy wybierać spośród neutralnych odcieni, wykończonych na gładko, lub imitujących naturalne drewno.

 

Żaluzje poziome aluminiowe warszawa

 

Kolejną zaletą żaluzji aluminiowych, o której warto wspomnieć, jest materiał, z którego są wykonane. Aluminium posiada, właściwości odbijające światło, dzięki temu, w sezonie letnim przy zamkniętych lamelach skutecznie możemy, obniżyć temperaturę nawet o 5–7°C. Natomiast zimą zasłonięte lamele, będą stanowić barierę przed wymianą ciepła, co przełoży się na odczuwalną temperaturę, która może być wyższa o około 2°C.

 

Żaluzje aluminiowe z powodzeniem możemy zamontować również w oknach o nietypowych kształtach. Zastosowanie prowadzenia żyłkowego zapewnia, doskonałe przyleganie osłony do okien co ma niebagatelne znaczenie w przypadku okien uchylnych. 

 

Możliwość obrotu lamel to kolejna zaleta żaluzji aluminiowych, która zasługuje na wyróżnienie. Dzięki temu możemy osłonić wnętrze przed silnym nasłonecznieniem i zapewnić domownikom prywatność bez całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Ponadto możemy regulować ilość światła dostającego się do wnętrza, bez konieczności podnoszenia żaluzji.

 

Decydując się na zakup żaluzji na wymiar marki ANWIS, otrzymujemy 36 miesięcy gwarancji.

 

Nowość! - żaluzje aluminiowe dwukierunkowe

Żaluzje aluminiowe poziome junn

 

 

Żaluzje aluminiowe sterowane dwukierunkowo to nowość wśród nowoczesnych osłon okiennych. Ich wyjątkowość polega, na połączeniu estetyki i funkcjonalności żaluzji z praktycznością i precyzyjnym sterowaniem znanym z plis. Żaluzje dwukierunkowe Junn od ANWIS o szerokości lamel 25 mm, wyróżniają się nowoczesnym designem rynny i uchwytów sterujących, są wytrzymałe i bezpieczne dla najmłodszych, gdyż nie posiadają sznurków i łańcuszków sterujących. Za pomocą górnego i dolnego wałka możliwe jest sterowanie żaluzją góra-dół, dzięki temu możemy ustawić żaluzje w dowolnej części okna. Poza funkcjonalnością warto zwrócić uwagę na walory estetyczne żaluzji, które doskonale sprawdzą się w domowym gabinecie, pokoju ucznia, czy salonie. W standardowej ofercie mamy do wyboru 8 kolorów systemu, w tym m.in.: biel kremową, bazaltowy szary czy antracyt. Za dopłatą możliwe jest wykonanie żaluzji w dowolnym kolorze z palety RAL. Ponadto możemy wybrać kolor taśm aluminiowych spośród 85 różnych wariantów.

 

Jak wyczyścić żaluzje aluminiowe?

 

Czyszczenie żaluzji aluminiowych

 

 

Podczas regularnych porządków często zapominamy o osłonach okiennych, a przecież jak każdy przedmiot w domu również zbierają kurz. Omiecenie lamel raz na tydzień w zupełności wystarczy, aby nasze żaluzje prezentowały się bez zarzutu. Do czyszczenia warto zapatrzeć się w miotełkę do kurzu lub ściereczkę z mikrofibry, która ułatwi zebranie kurzu. Dla przyspieszenia pracy warto ustawić lamele w pozycji zamkniętej. Kurze ścieramy od góry do dołu, następnie obracamy lamele na drugą stronę i powtarzamy czynności. W przypadku czyszczenia delikatnych lameli aluminiowych zalecamy nie spieszyć się, aby nie uszkodzić żaluzji.

 

Drugim sposobem czyszczenia żaluzji aluminiowych, jest użycie odkurzacza wyposażonego w specjalną nakładkę. Jednak warto przed przystąpieniem do porządków upewnić się, czy ustawiliśmy odpowiednią siłę ssania.

 

Kolejnym sposobem na zachowanie w czystości lamel aluminiowych jest użycie specjalnej szczotki do żaluzji. Wykonana z kilku wałków, pozwala na jednoczesne czyszczenie nawet do 7 lamel jednoczenie. Co ważne podkreślenia szczotką możemy czyścić zarówno na sucho, jak i na mokro, co przydaje się przy większych zabrudzeniach. Dodatkowo za jednym razem czyścimy listwy zarówno od spodu, jak i od góry.

 

W przypadku żaluzji, na których osadził się tłuszcz lub powstały zacieki, należy czyszczenie wykonać na mokro. Do tego zadania potrzebujesz wody, szmatki oraz delikatnego środka czyszczącego o neutralnym odczynie np. ściereczek nawilżonych lub płynu do mycia naczyń. Lamele ustawiamy w pozycji zamkniętej i zwilżoną szmatką nasączoną płynem, przecieramy powierzchnię, usuwając zabrudzenia. 

 

Osłony okienne to nieodłączny element aranżacji wnętrza, który zapewnia komfort i prywatność. Odpowiednio dobrane stanowią kompleksową ochronę przed słońcem i nagrzewaniem się pomieszczeń. Żaluzje aluminiowe to rozwiązanie uniwersalne, które sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Bez względu na to, czy szukasz osłony do kuchni, salonu, gabinetu czy pokoju dziecka, żaluzje aluminiowe dopasujesz do każdej wielkości i kształtu okna oraz wystroju wnętrza, bez kompromisów.  

 

Jeśli zainteresował Cię ten produkt i potrzebujesz dodatkowych informacji o tym rozwiązaniu, lub chcesz umówić się na spotkanie zapraszamy do kontaktu pod nr tel  (22) 213 37 37 lub do skorzystania z formularza.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.