Żaluzje drewniane – co warto wiedzieć przed zakupem?

 

 

 

 

Żaluzje drewniane to prawdziwy hit w dekoracji okien. Charakteryzują się trwałością i eleganckim wyglądem. Drewniane lamele dodadzą wnętrzu ciepła i przytulności. Zapewnią swobodną regulację natężenia światła dostającego się do wnętrza. Szeroka gama kolorystyczna pozwala na dopasowanie żaluzji do każdego wnętrza. Co jeszcze warto wiedzieć przed zakupem żaluzji drewnianych, zapraszamy do dalszej lektury.

 

Drewno to najczęściej wybierany naturalny materiał we wnętrzach. Architekci od wielu sezonów sięgają w swoich aranżacjach po drewniane detale, które dodają wnętrzu charakteru i elegancji. Do tego trendu idealnie wpisują się żaluzje drewniane, które pasować będą zarówno do wnętrz klasycznych, nowoczesnych, jak i rustykalnych. Co ciekawe, żaluzje drewniane stosowane były już w starożytności, i podobnie jak dziś chroniły wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem.

 

Bogata kolorystyka

 

Szeroki wachlarz dostępnych kolorów nie tylko lamel, ale również osprzętu pozwala na dopasowanie żaluzji do każdego okna i stylu w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Mamy do wyboru żaluzje w odcieniach: bieli, szarości, brązach, a nawet czerni. Taka kolorystyka pozwoli na indywidualne dopasowanie żaluzji do wystroju zarówno salonu, sypialni, jak i gabinetu. Wybierając kolor żaluzji drewnianych warto wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. Jasne kolory optycznie powiększą nasze wnętrze, ciemniejsze natomiast dodadzą przytulności. Kolorystyka lamel wpływa również na rozkład światła w pomieszczeniu. Białe lub szare lamele będą odbijały promienie słoneczne, przez co wnętrze będzie lepiej doświetlone. Żaluzje o ciemniejszej barwie mogą pochłaniać część promieni, ograniczając tym samym ilość światła we wnętrzu.

 

Gatunki drewna

 

 

 

Kolejną kwestią na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru żaluzji drewnianych są gatunki drewna. Abachi, basswood, faux wood... posiadają różne właściwości, kolorystykę i fakturę. Każdy odznacza się innymi cechami, które mogą mieć znaczenie w przypadku funkcji pomieszczenia oraz długości użytkowania. Żaluzje drewniane z oferty MK Studio powstają z wyselekcjonowanych materiałów wysokiej jakości. Odpowiednio dobrane do wnętrza posłużą nam przez wiele lat, zachwycając wyglądem i praktycznością.

 

Więcej o gatunkach drewna wykorzystywanych przy produkcji żaluzji drewnianych przeczytasz w artykule pt.: "Żaluzje drewniane - jak wybrać odpowiednie gatunek drewna? Poradnik

 

3 szerokości lamel

 

Poza kolorystyką i rodzajem drewna możemy wybrać również szerokość lamel. Żaluzje drewniane dostępne są w 3 szerokościach: 25, 50 i 70 mm. Decyzja powinna być podyktowana nie tylko kwestią gustu, ale również wielkością okna. Lamele o szerokości 25 mm sprawdzą się w przypadku małych okien, natomiast lamele o szerokości 50 i 70 mm, doskonale będą wyglądały na dużych przeszkleniach. Podczas decyzji zakupowej należy pamiętać, że zsunięte lamele zajmują więcej miejsca niż rolety czy cieńsze lamele bambusowe.

 

Sposób montażu

 

 

 

Wybierając odpowiednie żaluzje drewniane musimy zastanowić się również nad montażem. Jest to ważna kwestia, gdyż ma wpływ na wygląd okna oraz wygodę użytkowania osłonami. Żaluzje drewniane możemy zamontować w świetle szyby, do ściany lub sufitu. O tym, który rodzaj montażu będzie w naszym przypadku odpowiedni, decyduje rodzaj żaluzji, ich wielkość, szerokość lamel oraz sposób otwierania okien. W ofercie MK Studio posiadamy również możliwość montażu bezinwazyjnego.

 

Sterowanie żaluzjami drewnianymi

 

Żaluzjami drewnianymi możemy sterować ręcznie lub elektrycznie. Na wybór rodzaju sterowania ma wpływ szerokość lamel naszej osłony. W przypadku żaluzji o lamelach 25 mm, zazwyczaj wybierane jest sterowanie ręczne, za pomocą sznurka lub łańcuszka. Przy większych szerokościach, z uwagi na większe gabaryty, polecamy sterowanie elektryczne, które ułatwia podnoszenie i obracanie lamelami. Nowością w naszej ofercie są żaluzje sterowane za pomocą bezinwazyjnego zasilania bateryjnego. W tym przypadku możemy sterować żaluzjami pojedynczo, lub grupowo za pomocą pilota lub smartfona.

 

Żaluzje drewniane to wyjątkowo dekoracyjna osłona okienna, która zapewnia ochronę przed promieniami słonecznymi i spojrzeniami z zewnątrz. Ich zalety sprawiają, że są numer 1 wśród osłon okiennych. Odpowiednio dobrane do funkcji wnętrza, wielkości okna i wystroju, będą estetyczną dekoracją okna przez wiele lat. Jeśli zainteresował Cię ten produkt i potrzebujesz dodatkowych informacji o tym rozwiązaniu, lub chcesz umówić się na spotkanie zapraszamy do kontaktu pod nr tel  (22) 213 37 37 lub do skorzystania z formularza.

 

Zobacz naszą realizację żaluzji drewnianych >> "Realizacja MK Studio - żaluzje drewniane w łazience"

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.