Żaluzje pionowe czyli verticale – co warto wiedzieć?Żaluzje pionowe inaczej zwane verticalami do niedawna spotykane były jedynie w biurach, urzędach oraz miejscach użyteczności publicznej. Ze względu na swoją funkcjonalność oraz walory estetyczne coraz częściej wybierane są jako osłona okienna w prywatnych mieszkaniach i domach. Dziś przyjrzymy się im bliżej i podpowiemy, do jakich wnętrz będą pasować najbardziej.


Czym są verticale?

 

 

Verticale są to żaluzje pionowe, które zapewniają ochronę przeciwsłoneczną, gwarantują prywatność, a także stanowią oryginalną dekorację okna. Składają się z pionowych pasów tzw. lameli, które zamontowane są w szynie przypominającej klasyczny karnisz. Pionowe pasy żaluzji możemy dowolnie przestawiać, łącząc ze sobą lamele o dowolnym kolorze lub wzorze. Ich prosta budowa, wielofunkcyjność i łatwość obsługi sprawia, że sprawdzają się nie tylko w pomieszczeniach biurowych, ale również w domu tworząc ciekawą aranżację.


Jak działają żaluzje pionowe?


Żaluzje pionowe montowane są do prowadnicy, umieszczonej w specjalnej szynie. Wygląd szyny przypomina dobrze nam znany karnisz. Najczęściej montowane są do sufitu lub wnęki okiennej.


Szynę możemy zamontować zarówno do powierzchni poziomych, jak i ukośnych, np. na poddaszu. Wyjątkowość verticali polega na możliwości obracania lamelami o 180 stopni wokół własnej osi, dzięki temu stanowią doskonałą ochronę przed promieniami słońca czy spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów. Ponadto w zależności od wybranego modelu, żaluzje możemy zsunąć na dowolny bok lub do środka.


Gdzie montować verticale?

 

 


Verticale polecane są wszędzie tam, gdzie zależy nam na ochronie przeciwsłonecznej i prywatności. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, żaluzje doskonale pasować będą w budynkach biurowych, urzędach oraz salonach czy gabinetach. Z uwagi na coraz popularniejszy trend dużych przeszkleń w budynkach mieszkalnych, zyskują popularność również jako osłona w domach i mieszkaniach. Doskonale prezentują się w przestronnych pomieszczeniach, o dużych oknach.

Ciekawym i oryginalnym zastosowaniem żaluzji pionowych jest wykorzystanie ich jako drzwi lub ścianka działowa. Jest to szczególnie ciekawa opcja w dobie pracy home office, gdzie możemy oddzielić miejsce pracy od reszty domu.


Sterowanie żaluzjami pionowymi


Sterowanie verticalami w standardowej opcji odbywa się ręcznie, przy użyciu sznurka lub łańcuszka. Na życzenia klienta żaluzje pionowe można wyposażyć w sterowanie elektryczne. W tej opcji za pomocą pilota w łatwy i szybki sposób zarządzamy osłonami. Wybierając sterowanie zdalne, możemy zsuwać lamele na dowolny bok oraz obracać je o 180 stopni. Sterowanie elektryczne polecane jest przy dużej ilości okien wyposażonych w żaluzje pionowe.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.