Złota Polska Jesień we wnętrzach!

 

 

Wszystkie znaki natury wskazują, że Polska Złota Jesień w tym roku będzie cieszyć nas dłużej niż zwykle. Głębokie żółcienie, szlachetne odcienie wina, rdzawe brąz to barwy, które nieodzownie kojarzą nam się z jesienią. Choć czasem jesień potrafi być kapryśna, my skupimy się na jej urokliwym, pełnym ciepła obliczu. 

 

Jesień po rozmydlonych kolorach lata, podobnie jak wiosna po zimie, dodaje nowej energii i jest inspiracją oraz motywacja do zmian wnętrzarskich. Naturalne, pełne ciepła kolory odświeżą wnętrze nadając mu przytulności na chłodne wieczory. 

 

Modne kolory

 

Zapomnij o szarościach i beżach - na salony wchodzi złoto, soczysta żółć i intensywna czerwień. Jesienne barwy są dość ciepłe, dzięki czemu wpasują się w nie jedno pomieszczenie. Taki dobór kolorów dobrze będzie się komponował w rodzinnych domach, z gromadą dzieci, przy kominku. W salonie gdzie w chłodne dni zbierze się rodzina, ściany lub dodatki w kolorze  musztardy, starego złota, miodu, będą doskonałym odbiciem  Złotej Polskiej Jesieni we wnętrzach. Poza podstawowymi barwami jesieni, polecamy głęboką czerwień, fiolet czy ciemną zieleń.

 

Aby wnętrze było spójne, ważne jest odpowiednie dobranie kolorów dopełniających. Do bazowego jesiennego koloru żółtego - polecamy wyrazisty kolor głębokiej śliwki lub jeżyny. Drugim proponowanych jesiennym zestawieniem jest błękit z czerwienią o pomarańczowym wykończeniu, kolorem rdzy lub miedzi. Trzecim zestawiem kolorystycznym idealnym na jesienne wnętrze, jest dopełnienie purpurowej czerwieni kolorem zielonym. 

 

Podsumowując, odświeżając mieszkanie na jesień nie możemy zapomnieć o czerwieni, odcieniach beżu (najlepiej na ścianach), kolorze żółtym oraz subtelnym oranżu. Doskonałym dopełnieniem tych barw będą odcienie brązu i złota. Wszelkie elementy dekoracyjne takie jak: dywany, zasłony, sofy, poduszki czy fotele, polecamy wybrać w nasyconych kolorach. Zrezygnuj z wszelkich kolorów wypłowiałych czy zbyt jaskrawych, które zupełnie nie pasują do ciepła jesiennych wnętrz. 

 

Jesienne materiały 

 

Jesienią warto zamienić wszelkie lekkie, zwiewne materiały na ciepłe i grubsze tkaniny, które dodadzą ciepła i przytulności całemu wnętrzu. Śmiało na kanapach i fotelach, połóż wełniany pled, a wielokolorowe poduszki o wypukłej fakturze niech będą "kropka nad całą jesienną aranżacją wnętrza".  W oknie powieś grubsze zasłony lub rolety rzymskie w jesiennych kolorach, a podłogę przykryj przy sofie lub fotelu dywanem o długim włosiu. 

 

Wszelkie ciepłe barwy najlepiej przemycić w dodatkach, poduszkach, narzutach, kwiatach, ponieważ nie zmieniają one drastycznie wystroju wnętrza, lecz dodają mu uroku, kunsztu. Jednak jeśli chcemy, żeby nasze wnętrze na dłużej pozostało „jesienne” to możemy pomalować ściany na któryś z tych jesiennych kolorów. Salon w barwach pomarańczy dostarczy nam ciepła w nawet najbardziej zimne dni. Takie kolory wprowadzą do mieszkania egzotyczny klimat. Taki wystrój działa także kojąco na nasze zmysły, w ciepłych kolorach łatwiej nam jest się odprężyć i odpocząć

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.