Gorący trend 2019 roku – KWIATY w rozmiarze XXL

 

 

W ostatnich sezonach w aranżacji wnętrz królowały kolory i motywy roślinne. W 2019 rok wciąż będziemy otaczać się naturą, jednak okazałe desenie egzotycznych roślin zamienimy na barwne kwiaty w stylu vintage. Tapety, obicia foteli i zasłony w kwiaty to HIT tego roku. W poniższym artykule przyjrzymy się im z bliska i podpowiemy jak wykorzystać je w aranżacji własnego mieszkania!

 

Kwiaty XXL na tapecie, pościeli, kanapie czy zasłonach? W tym sezonie możesz śmiało wykorzystywać motyw kwiatowy bez ograniczeń. Im większe kwiaty w Twoim wnętrzu tym lepiej. Projektanci pokochali już ten trend i proponują nam duże, kolorowe kwiaty najlepiej z obrazów dawnych holenderskich malarzy.

 

Tapeta w kwiaty XXL

 

 

Motyw kwiatowy na ścianach znany jest nam już z poprzednich sezonów, jednak w tym urosły do rozmiarów XXL, są barwniejsze i najlepiej na ciemnym tle. Kwiatowa tapeta będzie wyglądać imponująco zarówno w salonie, jadalni, jak i w sypialni. Gdy nie dysponujemy mieszkaniem o dużym metrażu, a chcemy przemycić ten trend, warto tapetę położyć jedynie na jednej ścianie, np. gdzie stoi sofa lub wiszą obrazy.

 

Tapeta w kwiaty zapewni nam szybką i efektowną metamorfozę wnętrza. Doda wnętrzu szyku i elegancji. Należy jednak pamiętać, że motyw kwiatowy to trend kobiecy, dodatkowo zastosowany w rozmiarze XXL, mocno zdominuje wnętrze. Warto w takiej sytuacji postawić na spokojniejszą aranżacje całego wnętrza.

 

Motyw kwiatowy na obiciach mebli

 

 

Kwiaty w tym sezonie mogą pojawić się praktycznie wszędzie, również na obiciach mebli. Sofa czy fotel w kwiaty to przepiękny akcent dekoracyjny, który będzie przyciągał wzrok każdego gościa. Jeśli zatem marzysz o kwiatowej sofie śmiało zaproś ją do swojego salonu.

 

Motywy florystyczne doskonale wpasują się we wnętrza zaaranżowane w stylu angielskim, vintage, prowansalskim czy eklektycznym.

 

Decydując się na kanapę, fotel, pufę w kwiaty XXL, pamiętaj aby zasłony, ściany czy poduszki dekoracyjne pozostały w neutralnych kolorach i wzorach. Dla ułatwienia warto wybrać kolor bazę, który będzie się powtarzał w kilku elementach dekoracyjnych we wnętrzu. Dzięki temu łatwiej zapanujemy nad naszą kwiecistą kanapą.

 

Kwieciste poduszki

 

 

Poduszki w kwiaty przemienią każde wnętrze w magiczny ogród. Doskonale sprawdzą się gdy, nasze wnętrze jest zbyt małe na dużą zmianę pod postacią kwiatowej tapety lub sofy. Będą kolorowym akcentem dodającym wnętrzu pozytywnej energii i ciepła.

 

Ten mały akcent dekoracyjny, pomoże nam wprowadzić do naszego wnętrza główny trend 2019 roku. Kwiatowe poduszki w towarzystwie jednokolorowej kanapy, będą wyglądały uroczo i niezwykle kobieco. Sugerujemy, aby motyw kwiatowy na poduszkach komponować z gładkimi poszewkami w kolorach wnętrza.

 

Dekoracyjne poduszki w kwiaty możemy też śmiało wprowadzić do wnętrza, gdzie ściany zdobi tapeta we florystyczne wzory. Pamiętając, aby wzór kwiatowy i kolory z poduszek nawiązywały do dekoracji na ścianie stworzymy wyjątkowo modną aranżację.

 

Zasłony w kwiaty XXL

 

Kwiatowe motywy na zasłonach to kolejna doskonała propozycja na wyeksponowanie we wnętrzu trendu roku 2019. Zasłony w kwiaty wprowadzą do wnętrza wiosenną aurę. Pamiętaj jednak, aby zachować umiar, gdy nasze ściany pokryte są już przeskalowanymi kwiatami, dodatkowa dekoracja pod postacią kwiatowych zasłon może wprowadzić niepotrzebnie chaos do wnętrza. 

 

Zasłony w kwiaty XXL sprawdzą się gdy, nasze ściany są jednokolorowe, a nasza ozdoba okna będzie grała pierwsze skrzypce.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.