Home Office - Jak zaaranżować okna w gabinecie domowym?

Jeszcze do niedawna praca zdalna w domu była zarezerwowana tylko dla nielicznych. Jednak zmieniająca się sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, wymusiła zmianę organizacji pracy w wielu firmach. Home office stało się koniecznością. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak zaaranżować okna w domowym biurze, aby uchronić się przed uciążliwymi refleksami, przegrzewaniem się gabinetu i zapewnić, jak najwięcej światła dziennego.


Praca zdalna może wydawać się pracą marzeń, jednak wymaga ogromnej samodyscypliny i doskonałej organizacji pracy. Przebywanie w domu, wiąże się z wieloma rozpraszaczami, które skutecznie odciągają nas od obowiązków. Dlatego też, ważne jest, aby wygospodarować choć małą przestrzeń, w której będziemy mogli oddać się zleconym zadaniom.


Podczas aranżacji przestrzeni domowej do pracy, w pierwszej kolejności skupiamy się na wyborze wygodnego krzesła, ergonomicznego biurka, organizerów, tablic czy regału na dokumenty. Jednak komfort naszej pracy, zależy również od osłony okiennej, którą często traktujemy po macoszemu. A przecież domowe biurko, powinno być zorganizowane jak najbliżej okna. Niestety nadmiar słońca, może być uciążliwy szczególnie, gdy pracujemy przy komputerze. Odpowiednio dobrana osłona ochroni przed nagrzewaniem się pomieszczenia w upalne dni i wyeliminuje uciążliwe refleksy.


Poznaj nasze propozycje osłonowe, które pozwolą okiełznać promienie słoneczne.


Funkcjonalne żaluzje aluminiowe

 

 

Żaluzje aluminiowe to klasyk w przestrzeniach biurowych. Dzięki bogatej kolorystyce oraz różnych szerokościach lamel (16,25 i 50 mm) żaluzje aluminiowe dopasujemy do każdej domowej przestrzeni. Dodatkowo możemy je wyposażyć w taśmy jednokolorowe, drewnopodobne lub perforowane, tworząc indywidualny produkt dostosowany do wielkości okna, stylu gabinetu i naszych preferencji.


Żaluzje aluminiowe skutecznie rozpraszają światło, nie przyciemniając wnętrza. W dowolnym, momencie możemy zarządzać dopływem światła dziennego, sterując osłoną góra-dół oraz ustawiając lamele w optymalnej pozycji.


Nowością na rynku są żaluzje aluminiowe Junn, które umożliwiają dwukierunkowe sterowanie, dostępne do tej pory w plisach. Żaluzje wykonane są z lameli o szerokości 25 mm, które przymocowane są do drabinki sznurkowej. Sterowanie żaluzją odbywa się przy użyciu dwóch ruchomych wałków, umieszczonych na górze i dole osłony. Dzięki temu, możemy zatrzymać osłonę w dowolnym miejscu na oknie. Więcej o żaluzjach JUNN piszemy w artykule: ….


Stylowe żaluzje drewniane

 


Biurową przestrzeń w domu skutecznie ocieplą żaluzje drewniane. Ta wyjątkowa, elegancka dekoracja okna, dostępna jest w trzech szerokościach lamel: 25, 50 i 70 mm. Różnorodna kolorystyka listew i osprzętu pozwoli na dopasowanie osłony do stylu każdego wnętrza. Biel, subtelne szarości, głębokie brązy, naturalne kolory drewna czy intensywna czerń daje nieograniczone możliwości aranżacyjne.


Poza walorami estetycznymi żaluzje drewniane cechują się doskonałymi parametrami, które zapewnią skuteczną ochronę przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Ręczne lub elektryczne sterowanie żaluzją, pozwala na regulację dopływu światła w zależności od potrzeb. Regulacja kąta nachylenia lamel obywa się za pomocą sznurka, łańcuszka lub pilota.


Praktyczne plisy okienne

 


Kolejną osłoną okienną doskonale wpisującą się w biurowy klimat są żaluzje plisowane. Plisy możemy zastosować do każdego rodzaju okien i drzwi balkonowych, również tych okien o nietypowych kształtach. Żaluzje plisowane montowane są w świetle szyby, co umożliwia łatwy dostęp do skrzydeł okna. Harmonijkowy układ materiału zachwyca oryginalnością i designem.


Sterowanie plisą odbywa się za pomocą dwóch rynien (górnej i dolnej). Swobodnie podnosząc i opuszczają tkaninę wzdłuż listew przyszybowych, możemy przesłonić całe okno, jej część lub całkowicie złożyć.


Szeroka oferta materiałów transparentnych i półprzeźroczystych pozwoli dopasować plisę do potrzeb i aranżacji wnętrza. Co więcej wybierając żaluzje plisowane możemy zdecydować się na zastosowanie dwóch tkanin na jednym oknie np. przezroczystej i zaciemniającej.


Oryginalne rolety dzień i noc


W roli skutecznej ochrony przeciwsłonecznej w home office sprawdzą się rolety dzień i noc. Wykonane z naprzemiennych pasów o różnej szerokości i stopniu przenikania słońca, doskonale łagodzą ostre promienie słoneczne. Za pomocą dołączonego sznurka lub łańcuszka można przesuwać pasami, regulując ilość wpadającego światła.


Rolety dzień i noc to połączenie funkcjonalności żaluzji i rolet. Poza praktycznością rolety wyróżniają się oryginalnym wyglądem. Szeroka kolekcja tkanin pozwoli dopasować osłonę do wystroju każdego gabinetu. Sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych aranżacjach.


Nowoczesne verticale

 

 


Ostatnią propozycją są żaluzje pionowe, znane również jako verticale. Składają się z pionowych pasów materiału o szerokości 89 lub 127 mm, które przymocowane są do aluminiowej szyny. Dzięki możliwości obracania lamelami o 180⁰, możemy swobodnie zarządzać światłem dziennymi bez potrzeby całkowitego zwinięcia osłony.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.