Jak dbać zimą o rolety zewnętrzne?

 

Rolety zewnętrzne zima

Zimą wszystkie urządzenia na zewnątrz budynków narażone są na działanie niskich temperatur i przymarzanie. Trzeba wtedy zadbać o ich prawidłową konserwację w celu uniknięcia uszkodzeń i napraw. Podpowiemy, jak sobie radzić, jeśli problem zimowych niedogodności dotknie rolet aluminiowych.


Odpowiednie dbanie o stan rolet na pewno zaprocentuje ich żywotnością i jakością użytkowania. Unikanie awarii istotne jest zwłaszcza zimną – wtedy, kiedy rolety zewnętrzne doskonale sprawdzają się jako izolacja od wnikającego do domu chłodu, generując mniejsze zużycie ogrzewania.

 

Zimowa konserwacja


W czasie występowania ujemnych temperatur trzeba zadbać o odpowiedni sposób użytkowania rolet zewnętrznych.

Podstawowe działanie stanowi usunięcie pokrywy śnieżnej ze skrzynek (jest dodatkowym, niepotrzebnym obciążeniem) oraz spod rolet.

W sytuacji, kiedy ciepłe powietrze z domu stworzy parę wodną na pancerzu i jeśli dojdzie do jej zamarznięcia, można również delikatnie oczyścić roletę – unosząc na kilka centymetrów i pozwalając na swobodny upadek.

Drgające aluminium wprawi w ruch cząstki lodu, które samoistnie odpadną.


Przymarznięta roleta zewnętrzna


Konieczne jest zapobieganie sytuacji, kiedy śnieg roztopi się, a następnie znowu zamarznie na podłożu – razem z roletą. Co zrobić, gdy jednak nas to nie ominie? Przede wszystkim, nie próbować otworzyć rolety na siłę. Jest to ważne szczególnie w przypadku korzystania z napędu automatycznego, ponieważ silnik może ulec przeciążeniu i zepsuciu. Poza regularnym odśnieżaniem może sprawdzić się również umieszczenie niewielkiego kawałka drewna lub styropianu w dwóch miejscach styku rolet z podłożem. Stosowanie tej metody zalecamy jednak tylko w szczególnych przypadkach.

Odpowiednia konserwacja rolet zewnętrznych jest bardzo ważna dla ich długiego i bezproblemowego używania. Szczególnie zimą, kiedy mechanizmy narażone są na działanie ujemnych temperatur, warto dbać o unikanie awarii i uszkodzeń. Ten wysiłek na pewno zaprocentuje w przyszłości.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.