Jak odświeżyć dom na nadejście lata?

 

Lato zbliża się wielkimi krokami. Jeśli tak jak my nie możesz doczekać się upragnionych wakacji, wykorzystaj czerwcowe dni na odświeżenie swojego domu i dodaj mu letniej aury. Sprawdź nasze inspiracje, które pozwolą wprowadzić do wnętrza wakacyjny klimat wprost z nadmorskich kurortów.

 

Wiosna to doskonały moment na odświeżenie aranżacji i przygotowanie wnętrz na nadejście upalnych dni. Grube tkaniny i intensywne kolory, warto zastąpić przewiewnymi materiałami w jasnej, pastelowej kolorystyce. W wielu przypadkach wystarczy mała zmiana, aby odmienić wnętrze i nadać mu letniej aury. Dziś przedstawimy nasze pomysły, jak małym kosztem i nakładem pracy przygotować wnętrza na nadejście lata?

 

Kwiatowe dodatki

 

Lato nierozerwalnie kojarzy się z kwiatami, które zdobią łąki i ogrody. W letniej aranżacji wnętrza nie może ich zabraknąć, czy to pod postacią świeżych kwiatów w wazonie, czy na obiciu kanapy, lub ścianie. Motywy florystyczne od kilku sezonów cieszą się ogromną popularnością. W letniej stylizacji motywy kwiatowe są delikatniejsze i subtelniejsze, niż w wiosennej wersji. W salonie sprawdzą się doskonale, na obiciu kanapy, fotela czy pufy. W mniej rzucającej się wersji, motywy kwiatowe możemy przemycić na poduszkach, zasłonach czy roletach rzymskich, które będą piękną ozdobą każdego okna. W wersji dla odważnych ciekawym i niezwykle wciąż modnym rozwiązaniem będzie tapeta w kwiatowe wzory. W sezonie letnim 2021 nowością są tapety w polne kwiaty, które idealnie oddają ducha letnich chwil na łonie natury.

 

Styl boho

 

Kolejną inspiracją, która szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom stylu minimalistycznego będzie aranżacja w stylu boho. W letniej odsłonie obowiązywać będzie wersja tzw. scandi boho, łącząca dwie różne filozofie: funkcjonalny styl skandynawski z egzotycznym stylem boho. Głównym elementem łączącym te dwa style jest upodobanie do naturalnych materiałów. Wszechobecne drewno, wiklina, len, bawełna czy rattan kreuje sielską atmosferę i poczucie ciepła. Doskonałym dodatkiem do wnętrza w stylu scandi boho będą żaluzje drewniane, maty drewniane lub bambusowe oraz firany z naturalnych materiałów. Aranżując wnętrza w stylu scandi boho, nie zapomnij o poduszkach, które są must have. Poszewki z lnu czy bawełny w odcieniach beżu, szarości, bieli czy écru doskonale dopełnią całe wnętrze.

 

W stylu Hampton

 

Poczuj się jak w nadmorskiej willi, dzięki wnętrzu zaaranżowanemu w stylu Hampton. Nazwa tego stylu pochodzi od grupy popularnych kurortów na półwyspie Long Island, gdzie zabiegani nowojorczycy szukali relaksu i wytchnienia. Wnętrza w stylu Hampton muszą być jasne i przestronne, w których wypoczynek będzie niezwykłym doznaniem. W końcu styl, który powstał w domkach letniskowych elit Nowego Jorku, musi oferować relaks w luksusowym wydaniu. Jednak we wnętrzach w tym stylu, nie znajdziemy złotych dodatków i welwetowych kanap. Luksus w wydaniu Hampton jest dyskretny, nierzucający się w oczy. Jeśli chcesz, urządzać swój dom w stylu Hampton, postaw na materiały wysokiej jakości, w kolorystyce jasnej. Biel, beże, rozbielony błękit to wielkie trio tego stylu. Doskonale odnajdą się tu również brązy, szarości i oczywiści granat, nawiązujący do stylu marynistycznego. We wnętrzu w stylu Hampton nie może zabraknąć miękkich i przyjemnych w dotyku poduszek oraz estetycznie upiętych zasłon.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.