Jak wprowadzić świąteczną atmosferę we wnętrzu?

 

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, na który czekamy z wytęsknieniem przez cały rok. Przepełniony radością, uśmiechem, ciepłem pozwala się zrelaksować i oddać błogiemu leniuchowaniu. Aby odpoczynek w gronie rodziny i przyjaciół był jeszcze przyjemniejszy, warto zadbać o odpowiednią oprawę. Jak za pomocą tkanin dodać świątecznego klimatu - opowiemy już za chwilę. 

 

Na czas świąt w naszych domach pojawiają się dekoracyjne stroiki, przyozdabiamy okna świątecznymi dekoracjami, wieszamy wieniec na drzwiach wejściowych i oczywiście w centralnym miejscu domu stawiamy zieloną choinkę, bez której trudno sobie wyobrazić święta Bożego Narodzenia. Jednak świąteczny nastrój możemy również wyczarować za pomocą tkanin: na krzesłach w jadalni, zasłonach i sofie w salonie czy łóżku w sypialni.

 

 

 

Kolorem nierozerwalnie kojarzonym z bożonarodzeniową tradycją jest złoto – które w tym sezonie przechodzi prawdziwe odrodzenie. Wnętrze ze złotymi dekoracjami zyska blasku i ciepła, a wigilijna kolacja będzie smakować jeszcze lepiej. Kolor ten doskonale współgra z czerwonymi, białymi i zielonymi dodatkami. Złote zasłony, poduszki, obicia sofy, fotela czy krzesła przy wigilijnym stole dodadzą elegancji i wyjątkowości. W połączeniu z blaskiem świec kolor złoty wygląda wprost fenomenalnie, wnętrze nabiera bajkowej aury.

 

Kolor złoty świetnie odnajdzie się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacjach. Doskonale pasuje do delikatnych wzorów kwiatowych, gładkich tkanin w stylu glamour oraz eleganckich pasów lub ornamentów w kolorze złota lub ze złotą nitką. Dekoracje w kolorze złotym symbolizują bogactwo i przepych. Od wieków jest kolorem władców, bogów i świętych. Wprowadzenie tego koloru do wnętrza, doda elegancji, wykwintności i ekskluzywności.

 

 

Kolor złoty głównie kojarzy się z wnętrzami wytwornymi, w których panuje styl glamour, jednak kolor ten występuje również w naturze. Złote promienie letniego słońca czy lśniące ziarenka piasku zachwycają nasze oczy swoim blaskiem. Czerpanie inspiracji z natury jest doskonałym sposobem na najlepsze aranżacje. Złoto w połączeniu z naturalnymi surowcami w świątecznych dekoracjach wprowadzi do wnętrza sielską, góralską aurę. Doskonale komponuje się z brązem, beżem lub zielenią oraz z naturalnymi materiałami takimi jak: len, wełna oraz naturalne drewno. Złote dodatki w postaci zasłon, poduszek czy obicia sofy sprawdzi się w takim wnętrzu wyśmienicie. Należy jednak pamiętać, że złota kanapa nie lubi konkurencji i będzie dominować w całym salonie, tworząc główną bazę świątecznej aranżacji. Warto zapewnić jej odpowiednie tło, w postaci tapety w kwiatowe wzory, ornamenty lub o wypukłej fakturze. Aby dopełnić świątecznego klimatu, możemy pokusić się również o złote, ciężkie zasłony, pałacowe lampy i ozdobne poduszki.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.