Markizy do dachów szklanych od LEWENS

 

Ogród zimowy to wyjątkowe miejsce dostępne przez cały rok. To oznacza możliwość obserwowania zmieniającej się natury bez względu na porę roku. Jednak w sezonie letnim, gdy słońce mocno grzeje pod szklanym dachem szybko robi się gorąco. Rozwiązaniem może okazać się markiza montowana pod lub nad szklanym dachem.

 

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na zaaranżowanie na tarasie ogrodu zimowego. Przedłużenie salonu to doskonały sposób na dodatkowe metry, które możemy dowolnie zaaranżować. Przeszklony pawilon może pełnić funkcją jadalni, biura lub pokoju wypoczynkowego. Osłonięty chroni przed deszczem, wiatrem i śniegiem. Niestety w sezonie letnim, gdy słońce mocno grzeje przeszklona przestrzeń może się nagrzewać, i tworzyć warunki niesprzyjające do przebywania w ogrodzie. Konieczne jest więc zastosowanie dodatkowej ochrony przeciwsłonecznej, która zabezpieczy wnętrze przed wzrostem temperatury. Pomocne mogą okazać się markizy, które pozwolą na zaciemnienie przestrzeni pod poszyciem. Dziś przedstawimy dwa modele markiz od firmy LEWENS, stworzone z myślą o zapewnieniu ochrony w szklanych ogrodach zimowych.

 

CAPRI - markiza „nad” dachem szklanym

 

 

Pierwszą propozycją od marki LEWENS jest markiza CAPRI z kasetą, montowana na dachu szklanym ogrodu lub krokwi dachu ogrodu zimowego. Markiza CAPRI pozwala sterować ilością światła przenikającego do wnętrza ogrodu zimowego, zapewniając komfortową temperaturę, nawet podczas upałów. Maksymalne wymiary markizy 700 cm szerokości i 600 cm wysięgu pozwalają na przysłonięcie naprawdę dużych powierzchni szklanych. W przypadku jeszcze większych dachów, producent przewidział opcję dwuczęściowej markiz o maksymalnym wymiarze 1200 cm. Istnieje możliwość zamontowania tego modelu na słupkach, dzięki czemu otrzymujemy markizę typu pergola.

 

Markiza CAPRI dostępna jest w 17 kolorach RAL oraz 6 lakierach strukturalnych do wyboru. Za dopłatą istnieje możliwość wyboru niestandardowego koloru z palety RAL. Dla zwiększenia komfortu i funkcjonalności markizy producent przewidział dodatkowe opcje wyposażenia m.in.: zdalne sterowanie radiowe lub silnik elektryczny ze zintegrowanym, sterowaniem radiowym, możliwość podłączenia markizy do automatyki pogodowej oraz promiennik ciepła montowany do ściany, który zapewni odpowiednią temperaturę podczas chłodniejszych wieczorów.

 

ANCONA – markiza „pod” i „nad” szkłem

 

 

Druga propozycja od LEWENS to markiza ANCONA, która w przeciwieństwie do poprzedniczki oferuje możliwość montażu zarówno „nad”, jak i „pod” dachem szklanym. Markiza ANCONA skutecznie poskromi upalne promienie słoneczne i zapewni komfortowe warunki do przebywania na tarasie lub w ogrodzie zimowym.

 

Pierwsza opcja montażu „nad” dachem, zabezpiecza dach szklany przed nagrzewaniem się zanim promienie dotrą do szkła. Poszycie odbija promienie, skutecznie chroniąc przed upalnym słońcem. W przypadku wersji montowanej „pod” dachem szklanym, markiza równie skutecznie zabezpiecza przed wzrostem temperatury w ogrodzie zimowym oraz rażącym słońcem, a także ułatwia utrzymanie markizy w czystości. Markiza chroniona jest przed czynnikami pogodowymi i zanieczyszczeniami.

 

Markiza ANCONA dostępna jest w wymiarach: 600 cm szerokości i 450 cm wysięgu. W przypadku montażu „pod” powierzchnią szklaną markiza mocowana jest od spodu do krokwi dachu. Natomiast w przypadku drugiej opcji, czyli montażu „nad” dachem, markiza przytwierdzona zostanie od góry do krokwi dachu szklanego. Model ten zawsze wyposażony jest w górną pokrywę, która chroni poszycie przed zewnętrznymi czynnikami.

 

Za pomocą dodatkowego wyposażenie markiza ANCONA stanie się jeszcze bardziej funkcjonalna i praktyczna. Producent LEWENS w zależności od opcji „pod” lub „nad” dachem szklanym oferuje możliwość wyposażenia markizy w zdalne sterowanie radiowe lub silnik elektryczny, promiennik ciepła, czujniki wiatru, słońca i deszczu, pokrywę górną oraz linkę podporową poszycia.

 

Podobnie, jak w przypadku markizy CAPRI, konstrukcję markizy ANCONA możemy zamówić w jednym z 17 dostępnych kolorów z palety RAL oraz 6 lakierów strukturalnych do wyboru. Za dodatkową opłatą istnieje opcja zamówienia konstrukcji w dowolnym kolorze z palety RAL.

 

Producent LEWENS – dlaczego warto?

 

Marka LEWENS to niemiecki producent, który od 20 lat stawia na jakość i wysokie standardy w produkcji markiz, dachów szklanych oraz komponentów do osłon przeciwsłonecznych. Wysokiej jakości materiały, precyzja i dokładność w produkcji, przemyślane projekty oraz kompleksowa produkcja od konstrukcji, przed produkcję poszycia po montaż, zagwarantowały firmie LEWENS pozycję jednego z wiodących dostawców systemów osłonowych.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.