Markizy – najlepszy sposób na ochronę przed słońcem

Kalendarzowa wiosna to najlepszy czas na przygotowanie tarasu i balkonu do zbliżającego się sezonu urlopowego. Wybór odpowiedniej osłony zapewni ochronę przed letnimi upałami i przelotnym deszczem, które mocno mogą pokrzyżować plany weekendowego odpoczynku na świeżym powietrzu.

Jeżeli twój taras czy balkon nie posiada żadnego zadaszenia najlepszą osłoną, która zadba o udany odpoczynek w towarzystwie dobrej lektury, będzie właśnie markiza!

 


Skuteczna ochrona przed słońcem

Markizy w sezonie wakacyjnym są najpopularniejszą osłoną okienną, która zapewnia odrobinę cienia i chłodu przed palącym słońcem, a wieczorami chroni przed przelotnymi opadami deszczu. Ich solidna konstrukcja oprze się porywom wiatru, a gruba tkanina będzie zabezpieczeniem przed wysoką temperaturą i promieniami UV.

Markizy sposobem na nagrzewanie się pomieszczeń

Promienie słońca podczas upalnego dnia nagrzewają nie tylko balkon, ale również wnętrza domu. Nie osłonięte okna absorbują promienie słoneczne i zwiększają temperaturę pomieszczenia nawet o kilka stopni. Zastosowanie markizy sprawi, że mniej światła słonecznego dotrze do wnętrza, przez co dom nie nagrzeje się tak silnie. Dodatkowo tkanina markizy neutralizuje szkodliwe promieniowanie UV, zapewniając domownikom bezpieczny odpoczynek zarówno pod markiza na tarasie, jak i na kanapie w domu. Rozwinięta markiza nie zaciemnia pokoju, ale blokuje szkodliwe refleksy, przez co światło we wnętrzu domu jest przyjemne dla oczu.

 

 

Modny element dekoracyjny

Markizy na balkon i taras to nie tylko inwestycja w schronienie podczas upałów, ale również wyjątkowy element dekoracyjny, który ożywi elewację każdego domu. Dostępna oferta tkanin markizowych, zapewnia szerokie pole wyboru zaczynając od produktów jednokolorowych, po te ozdobione klasycznymi pasami czy motywami kwiatowymi.


Sterowanie elektryczne

Markizy możemy podzielić na dwa rodzaje, pierwszy sterowany ręcznie za pomocą korbki oraz drugi sterowany elektrycznie przy użyciu specjalnego pilota. Drugie rozwiązanie osiągniemy wyposażając markizy w system napędów elektrycznych np. SOMFY. Jest to duże ułatwienie – markiza rozwija się sama po naciśnięciu jednego przycisku na pilocie, lub wybraniu zaprogramowanego wcześniej scenariusza. Jeśli Twoja markiza rozkłada się ręcznie, nie musisz jej wymieniać. Niemal każdą ręczną markizę możemy wyposażyć w napęd elektryczny.

Ponad to sterowanie markizami dostępne jest nie tylko za pomocą pilota, ale również smartfona czy tabletu. Wracając do domu, możesz bez ograniczeń zarządzać swoimi markizami za pomocą zainstalowanej aplikacji.


Dodatkowe wyposażenie

Markizy wyposażone w napędy elektryczne możemy udoskonalić w dodatkowe akcesoria, które pozwolą na optymalne wykorzystanie warunków pogodowych. Czujnik nasłonecznienia, zadba o odpowiednie wysunięcie markizy do położenia słońca, zapewniając cień na balkonie i przyjemny chłód w salonie. Natomiast czujnik wiatru, automatycznie zamknie markizę, aby chronić ją przed zniszczeniem podczas silnych podmuchów. Czujnik po wykryciu zaprogramowanej prędkości wiatru zareaguje schowaniem markizy, nawet w przypadku nieobecności domowników.

Urządzając taras, warto również pomyśleć o dodatkowym oświetleniu. Do zamontowanej markizy możesz dołączyć specjalną listwę oświetleniową firmy Somfy, która pozwoli dłużej cieszyć się wieczorami z przyjaciółmi i rodziną na tarasie. Regulacja natężenia oświetlenia, podobnie jak w przypadku czujników nasłonecznienia i wiatru przebiega za pomocą zaprogramowanego pilota lub aplikacji na smartfona

 

Zobacz markizy z naszej oferty:

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.