Moskitiery – skuteczna ochrona przed insektami

Sezon letni to czas, kiedy chętnie otwieramy okna korzystając z ładnej pogody na zewnątrz. Niestety z zaproszenia do naszego domu korzystają również muszki, komary i inne insekty, które skutecznie mogą popsuć nawet najprzyjemniejszy wieczór w domu. Moskitiera to sprawdzone rozwiązanie na „nieproszonych gości”, coraz cześciej spotykane w polskich domach. O rodzajach, konstrukcji i montażu moskitier przeczytasz w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury....


Moskitiera to specjalna siatka montowana na oknie lub drzwiach balkonowych, chroniąca wnętrze przed insektami, jednocześnie nie blokując cyrkulacji powietrza. Dzięki drobnej strukturze oczek, stanowi doskonałą barierę również przed kurzem i pyłkami przedostającymi się z zewnątrz.


Moskitiery są zabezpieczone przed działaniem temperatury, deszczu oraz promieniowania UV. Dodatkowo nie zmniejszają widoczności w świetle okna, są wyjątkowo trwałe i mocne. Wszystkie elementy ramki moskitiery wykonane są z aluminium, dzięki temu posłużą nam przez wiele lat.


Moskitera ramkowa – dopasowana do każdego okna


Najpopularniejszym rodzajem siatki montowanej we wnękach okiennych jest moskitiera ramkowa.


Jej wygodny montaż za pomocą bezinwazyjnych uchwytów obrotowych sprawia, że jest często wybierana w oknach otwieranych w celu zapewnienia we wnętrzu odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Sprawdzi się zarówno w oknach standardowych, jak również tych o nietypowych kształtach.


Moskitiery ramkowe wykonywane są na zamówienie, według pobranych wymiarów okna. Składają się z ramki wykonanej z profili PVC lub aluminium, na które naciąga się siatkę. W przypadku moskitiery ramkowej należy pamiętać o jej demontażu na zimę. W przeciwieństwie do zwykłych siatek, moskitiery ramkowe można wykorzystać w kolejnym sezonie. Po zdjęciu moskitierę wystarczy umyć i przetrzymywać w suchym miejscu do kolejnego sezonu wiosenno-letniego.


Moskitiery drzwiowe – otwierane i rolowane


W przypadku okien balkonowych lub tarasowych najcześciej stosowanym rozwiązaniem są moskitiery drzwiowe otwierane lub rolowane. W porównaniu z moskitierami ramkowymi, moskitier drzwiowych otwieranych lub rolowanych nie demontuje się z końcem sezonu. Z ochrony przed insektami możemy korzystać przez cały rok.


Moskitiery drzwiowe otwierane wyposażone są w uchwyt do otwierania oraz magnesy, które zatrzymują siatkę w pozycji zamkniętej. Dodatkowo moskitiera posiada uszczelkę szczotkową, zapewniającą zabezpieczenie przed owadami. Moskitiera otwierana drzwiowa montowana jest do fasady budynku lub futryny za pomocą zawiasów.


Moskitiery rolowane stosowane są zarówno do „zwykłych okien”, jak i okien dachowych. W drzwiach tarasowych lub balkonowych montowane są moskitiery rolowane poziome, których konstrukcja pozwala na rozsuwanie ich zarówno z lewej do prawej strony, odwrotnie i kurtynowo.


Moskitiery drzwiowe rolowane swoim wyglądem przypominają rolety tkaninowe. Działanie moskitiery rolowanej opiera się na listwie hakowej lub zaczepach, które zamontowane są w prowadnicy. Podczas otwierania moskitiery siatka mocowana jest do listwy lub zaczepów. Następnie po zwolnieniu siatki moskitiery zamontowany spowalniacz, pozwala na płynne nawinięcie siatki w kasecie, bez ryzyka uszkodzenia jej podczas zwijania. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, podobnie jak w przypadku moskitier otwieranych nie wymaga demontażu na zimę.


Moskitiera przesuwna idealna do drzwi przesuwnych


Moskitiery przesuwne montowane są w drzwiach przeszkolnych przesuwnych. Składają się z jednego lub dwóch skrzydeł rozsuwanych na bloki. Działanie drzwi opiera się na prowadnicach: dolnej i górnej (lub dwutorowo), po których przesuwane są drzwi. Wymiary moskitiery przesuwnej mogą wynosić maksymalnie 2000 x 2500 mm.


Moskitiera plisowana


W przypadku drzwi tarasowych poza moskitierami przesuwnymi, mamy do wyboru jeszcze moskitiery plisowane, które wyposażone są w siatkę układająca się w harmonijkę podczas zsuwania. Maksymalne wymiary moskitiery plisowanej wynoszą 3800 x 2600 mm. Przesuwanie moskitiery odbywa się przy użyciu zamontowanych prowadnic aluminiowych górnych i dolnych. Wygodę użytkowania moskitiery plisowanej zwiększa możliwość zsuwania siatek do środka lub na jedną ze stron.


Moskitiera zintegrowana z roletą


W walce z insektami producent osłon okiennych ANWIS, wyszedł naprzeciw zmieniającym się potrzebom i wymaganiom swoich klientów. Stworzył rozwiązanie, które z pewnością zadowoli właścicieli rolet zewnętrznych. Moskitiera zintegrowana z roletą to komfortowe i funkcjonalne rozwiązanie, w którym siatka moskitiery schowana jest w kasecie z pancerzem rolety zewnętrznej. Rozwiązanie tego typu pasuje do wszystkich rodzajów rolet zewnętrznych – podtynkowych, elewacyjnych i naokiennych.


Inwestując w moskitiery firmy ANWIS możemy być pewni ochrony przed uciążliwymi ukąszeniami owadów. Najwyższa jakości wykonania i użytych materiałów, jest gwarancją trwałości o której będziemy mogli przekonać się przez następne sezony.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.