Neo-mint – kolor roku 2020 według Instytutu WGSN

 

Kolory pastelowe od kilku sezonów wiodą prym wśród najgorętszych trendów wnętrzarskich. W poprzednich latach mieliśmy erę pudrowego różu i lekko wyblakłego koloru żółtego. Tym razem według ekspertów z Instytutu WGSN rok 2020 będzie należał do koloru miętowego. Sprawdź, czym wyróżnia się Neo-mint oraz jak wykorzystać go we wnętrzach.

Londyńska pracownia WGSN na podstawie gruntownych badań, analizy sprzedaży oraz obserwacji „ulicy” przewiduje trendy kolorystyczne, które będą obowiązywać zarówno w modzie, jak i we wnętrzach na nadchodzący rok.


Kolory silnie oddziałują na nasz nastrój oraz mają wpływ na charakter danego wnętrza. Dodatkowo są odpowiedzią na wydarzenia, nastroje i panujące potrzeby w społeczeństwie. Według ekspertów w 2020 roku za sprawą Neo-mint, nasze wnętrza zmienią się w spokojną przystań, która pozwoli się wyciszyć i złapać równowagę pomiędzy pędem życia, a przyrodą, za którą tęsknimy żyjąc w nowoczesnych miastach.


Dlaczego Neo-mint?


Neo-mint to kolor, który idealnie będzie oddawał nastroje początku kolejnej dekady. Miętowy kolor posiada dwa oblicza, z jedne strony to chłodna, futurystyczna barwa, z drugie zaś neo-mint jest ukłonem w stronę natury. Jak twierdzą eksperci WGSN kolor miętowy jest neutralny pod kątem płci, dzięki temu może skraść serca obydwu płci.


Kolor roku Neo-mint – wym się wyróżnia?

 


Świeża, lekka, a jednocześnie nowoczesna mięta to barwa, obok której trudno przejść obojętnie. Doskonale wpisuje się w obowiązujące trendy, min. zero waste, który zwraca naszą uwagę na ochronę środowiska. Kolor ten kieruje do nas wyraźne przesłanie o powrót do korzeni. Rok 2020 ma być nowym początkiem, w który wszystko jest możliwe. W dobie trwających geopolitycznych napięć kolor Neo-mint pomorze nam odnaleźć spokój i wyciszenie.


Rok 2020 to czas kiedy ukończony zostanie najwyższy budynek na świecie w Arabii Saudyjskiej, NASA rozpocznie misję Mars 2020 Rover, a firma UBER wprowadzi latające taksówki do Los Angeles i Dallas. Dyrektor ds. kolorów w instytucie WGSN przekonuje, że zbliżające się wydarzenia najlepiej odzwierciedla właśnie kolor Neo-min, który płynnie łączy technologię z naturą.


Jak wprowadzić kolor roku 2020 do wnętrza?

 

 

Kolor Neo-mint na pierwszy rzut oka może wydawać się dość chłodny. Jednak odpowiedni dobór kolorów i materiałów może sprawić, że nabierze charakteru i przytulności. Z sukcesem miętowe odcienie mogą stanowić alternatywę dla szarości.


Mięta to kolor neutralny, które z powodzeniem możemy stosować zarówno przy aranżacji przestrzeni dla kobiet i mężczyzn. Neo-mint wprowadzi do wnętrza świeżość, lekkość i harmonię. Pastelowy odcień mięty jest przyjemny dla oczu, dlatego też podczas aranżacji wnętrz nie musimy ograniczać się tylko do wprowadzenia drobnych detali. Chłodna, pastelowa zieleń sprawdzi się zarówno na ścianach, zasłonach, meblach, obiciu sofy, roletach, jak również pościeli, poduszek czy pledów.


Z czym łączyć kolor miętowy?


Mięta to „bezpieczny kolor”, które w łatwy sposób możemy wprowadzić do swojego wnętrza. Jednak, tak jak z każdym trendem należy zachować umiar, aby stworzyć przyjemną i spójną aranżacje.


Kolor roku 2020 doskonale będzie wyglądał w towarzystwie szarości i bieli, które zapewnią harmonię we wnętrzu. Jeśli lubisz styl glamour, kolor miętowy połącz ze złotem. Dzięki temu stworzysz wyjątkową aranżację, pełną elegancji i szyku. Kolor Neo-mint sprawdzi się również w połączeniu z kolorem różowym, niebieskim, beżem i fioletem. Natomiast wykorzystując elementy drewniane, w łatwy sposób wprowadzimy do swojego wnętrza naturę.


Urządzając swoje cztery kąty, warto podchodzić do pojawiających się trendów ze zdrowym rozsądkiem. Kolory Neo-mint to plastyczny trend, który może odmienić całkowicie każde wnętrze. Jednak podczas wprowadzania zmian warto pamietać, słowa Coco Chanel, która mawiała „Moda przemija, styl zostaje” i dopasować wnętrza swojego domu do własnego gustu i upodobań, abyśmy z przyjemnością spędzali w nim czas. Zatem, czy kolor miętowy skradnie serca projektantów? Przekonamy się już niedługo ;)

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.