Poznaj 4 kroki do wyboru rolety idealnej!

 

Jesteś na etapie wyboru rolet wewnętrznych? Podpowiadamy jak wybrać dobrze, aby móc cieszyć się nowym zakupem i korzystać w pełni z funkcjonalności rolet. Zapraszamy do dalszej lektury.

Jeszcze dobrych kilka lat temu, w polskich domach królowały zasłony i firany. Jedyną alternatywą do tradycyjnej dekoracji okna były żaluzje aluminiowe, które zyskiwały na popularność z roku na rok. Ich mała powierzchnia, łatwość w utrzymaniu czystości i oryginalny design stanowiły ogromną zaletę w porównaniu do zasłon. Jednak ich surowy wygląd nie wszystkim przypadły do gustu. Odpowiedzią producentów na potrzeby rynku były rolety, które wypełniły lukę pomiędzy zasłonami, a żaluzjami. Wybranie rolety nie jest jednak sprawą prostą, jaką mogłoby się wydawać. Dlatego też, warto odpowiedzieć sobie na 4 pytania. Jeśli dobrze odrobisz tę pracę domową, wybór rolety będzie sprawą prostą i przyjemną! Zatem, na co zwrócić uwagę podczas zakupu rolety?


1. Przepuszczalność rolet


Pierwszym pytaniem, jakie musimy sobie zadać to na jakim zaciemnieniu wnętrza nam zależy. Możemy wybrać tkaniny o pełnym zaciemnieniu, wykonane z tkaniny podgumowanej, polecanej szczególnie do sypialni czy pokoju dziecka. Natomiast gdy nie chcemy blokować światła, wybierzmy rolety transparentne z tkaniny przepuszczającej promienie słoneczne, idealnej do salonu czy kuchni. Decyzję warto poprzedzić analizą usytuowania pomieszczeń względem światła. Gdy okna naszego mieszkania wychodzą na południe lub zachód warto zdecydować się na rolety o mocnym zaciemnieniu, gdyż przez większą część dnia słońce będzie z nami.


2. Wybieramy kolor rolet


To jaki wypływ na nasze życie mają kolory, omawialiśmy w artykule pt. : „Jak kolory na nas wpływają”, który serdecznie wam polecamy :). Poza oddziaływaniem na nasze samopoczucie, kolory mogą również optycznie powiększyć pokój. Zastosowanie rolet w jasnych kolorach, doda pomieszczeniu kilka centymetrów. Jeśli okna Twojego mieszkania wychodzą na stronę północną, która jest słabo doświetlona, wybierz tkaniny półprzeźroczyste. Dlaczego? Zastosowanie ciemnych, nieprzepuszczających światła rolety sprawią, że pokój będzie jeszcze ciemniejszy, a przez to będzie wydawał się mniejszy. Bogata paleta kolorów i wzorów materiałów pozwala na personalizację osłony, dopasowanej do każdego wnętrza, bez względu na pełnioną funkcję.


3. Jaki styl rolety wybrać?


Warto podczas wyboru kolorystyki rolety, zasugerować się stylem wnętrza. Ułatwi nam to zadanie, i pozwoli dobrać osłonę idealnie dopasowaną do aranżacji sypialni, salonu czy kuchni. Poznaj kilka sprawdzonych zasad, jak dobierać rolety do stylu w jakim utrzymane jest wnętrze:

styl minimalistyczny – idealnie pasować będą rolety w jednym kolorze, najlepiej pastelowych odcieniach. Rolety możemy wykorzystać na ożywienia pomieszczenia, wybierając ciekawy wzór na tkaninie.

styl loftowy – we wnętrzach surowych zaaranżowanych w stylu industrialnym wybierz rolety jednolite, w kolorze czerwieni, szarości, bieli lub grafitu.

styl klasyczny – styl ten pozwala nam na śmiałe połączenie rolety z zasłonami. W takiej konfiguracji warto, aby jedna z osłon była w jednolitym kolorze. We wnętrzach w stylu klasycznym, możemy sięgać po wzory kwiatowe i geometryczne, dopasowane kolorystycznie do reszty pomieszczenia.

styl glamour - zwróć większa uwagę na fakturę rolety, wybieraj grubsze materiały o mocnym zaciemnieniu z fantazyjnymi wzorami: kwiatów lub ornamentów.


4. Montaż rolety – jaki wybrać?


Oprócz idealnie dopasowanej kolorystyki i stylu, ważny jest wybór rodzaju montażu rolety. Możemy wybierać pomiędzy montażem do ramy okiennej, ściany, sufitu czy wnęki okiennej. W przypadku rolet mini, możliwy jest montaż bezinwazyjny na skrzydle okna. Dzięki temu możemy dopasować montaż do naszych potrzeb i możliwości, na jakie nam pozwala powierzchnia wokół okna.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.