Poznaj 4 powody, dla których warto wybrać napęd do zasłon

 

 

Choć znane już od dawna, to właśnie teraz przeżywają swój renesans. Mowa o zasłonach, które wracają do łask i stanowią dekoracyjny element nie tylko okna, ale i całego wnętrza. W nowoczesnym budownictwie duże przeszklenia stają się normą, przez co codzienna tak prosta czynność, jak przysłonięcie okien staje się problem. Rozwiązaniem, które zapewni komfort i wygodę w użytkowaniu zasłon są napędy elektryczne od SOMFY, które wprawią w ruch naszą osłonę.


Inteligentny dom to dom komfortowy, wyposażony w udogodnienia oszczędzające czas i energię. Zasłony z napędem elektryczny to przyszłość nowoczesnego budownictwa. Poznaj 4 powody, dla których warto wprawić w ruch zasłony przy użyciu napędów np. od SOMFY.


1. Komfort


Zasłony to nie tylko piękna dekoracja okienna, ale również skuteczne rozwiązanie przeciwsłoneczne. Duże przeszklenia, które coraz częściej przypominają szklane ściany dają dużo światła, jednak gdy chcemy przysłonić okno bez wysiłku się nie obejdzie. Zasłony sięgające od sufitu do samej podłogi potrafią „odrobinę” ważyć. Codzienne siłowanie się z ciężkim materiałem, może nie być zbyt przyjemne, dlatego też warto wyposażyć je w układ regulacji do zasłon. Dzięki temu, szybko i łatwo zasłonisz okno, bez ryzyka rozdarcia materiału. Za pomocą smartfona lub pilota z łatwością możesz sterować zasłonami o wadze nawet do 60 kg z każdego miejsca w domu.

 

2. System bezprzewodowy

 

 


Inwestując w napędy do zasłon nie musisz martwić się o kable czy wystające elementy systemu. Projektanci SOMFY wychodząc naprzeciw potrzebom i podążając za trendami, stworzyli system bezprzewodowy, który nie potrzebuje kosztownych przyłączy sieciowych. Łatwy montaż napędów sprawia, że instalacja przebiega sprawnie i bezproblemowo. Dzięki wbudowanemu wydajnemu i trwałemu akumulatorowi, cały system działa niezawodnie.


3. Dyskretne działanie


Kolejnym powodem dla którego warto wyposażyć zasłony w układ napędowy od SOMFY jest ciche i dyskretne działanie. Napędy powstały z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu użytkownikom. Dlatego też zostały stworzone tak, aby rozsuwanie i zsuwanie zasłon odbywało się bez irytującego hałasu. Podczas działania napęd emituje dźwięk na poziomie 38 dBA. Precyzyjny układ napędowy zapewnia równomierną i wydajną pracę. Dzięki temu zasłony zawsze będą równo ułożone. Co ważne, w napęd możesz wyposażyć zasłony o szerokości nawet do 12 metrów.

4. Scenariusze użycia

 

 


Wyposażając zasłony w napędy do Somfy, możemy programować własne scenariusze użycia. Dostosowanie rozsuwania i zasuwania zasłon do własnego codziennego zegara, daje ogromny komfort i wygodę. O wybranej godzinie system zacznie działać i za nas odsłoni okno, co jest bardzo przydatne gdy chcemy zaoszczędzić kilka minut z każdego ranka. Co ciekawe możemy ustawić inne pory rozsuwania zasłon w pomieszczeniach, chroniąc prywatność według własnych potrzeb.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.