Poznaj 5 trendów, które będą rządzić we wnętrzach w sezonie jesień – zima 2018/2019

Jeśli planujesz odświeżyć swoje mieszkanie na sezon jesienno-zimowy, mamy dla Ciebie krótki ale jak, że bogaty w trendy przewodnik na zbliżającą się jesień. Rozgrzewająca paleta czerwieni, motywy kwiatowe w rozmiarze XXL i modny w tym sezonie welur, to tylko niektóre z najciekawszych trendów. Poznaj z nami perełki wnętrz tego sezonu.

 

Florystyczne tapety w rozmiarze XXL

 

Motywy roślinne w aranżacji wnętrz królują już od kilku sezonów i jak widać nic nie wskazuje, aby ta tendencja miała ulec zmianie. W sezonie jesień – zima 2018, urosną do rozmiarów XXL i będą przyozdabiać nasze ściany. Tapety w kwiaty to HIT tej jesieni! Najlepiej, aby kwiaty otaczało ciemne tło, które doda elegancji i szyku. Jest to szalenie oryginalny i kobiecy trend, który musi grać pierwsze skrzypce w aranżacji wnętrza. Wytapetowana jedna ściana w kwiaty XXL w towarzystwie już stonowanej aranżacji z ograniczoną ilością dodatków to strzał w TOP 5 trendów na tegoroczną jesień.

 

Botaniczne i florystyczne printy doskonale będą wyglądały również na tkaninach zasłon, pościeli lub tapicerki sofy. Aranżując wnętrze nie zapomnij o naturalnych doniczkowych kwiatach, które będą naturalną ozdobą domu.

 

Kolory jesieni – pomarańczowy i czerwony

 

Jesień kojarzy się przede wszystkim z kolorem pomarańczowym i czerwonym, w tym sezonie nie musimy sobie go odmawiać, jest super trendy! Te najważniejsze kolory jesieni odzwierciedlają radość, kreatywność, pasję i odwagę. Kolory te rozgrzeją nas nawet w najmroźniejszy dzień tej zimy.

 

Najmodniejszym odcieniem pomarańczowego jest terakota, która doskonale sprawdzi się na zasłonach, plisach, roletach, poduszkach, pledach, tkaninach czy ceramice. Czerwień szczególnie polecamy w ciemniejszych barwach, które pozwolą stworzyć zmysłowy nastrój w salonie czy sypialni.

 

Lata 70 powracają!

 

Moda zatacza koło, i tak jest również i tym razem. Projektanci sięgają po wyraziste kolory i motywy łączone często w zaskakujący nieszablonowy sposób z lat 70. Możemy dostrzec je na tkaninach, tapetach i dywanach, przedstawiają czasem surrealistyczne bardzo oryginalne motywy. Bogactwo kolorów, przeróżnych deseni i wzorów, w towarzystwie odcieni słonecznej żółci, czerwieni czy pomarańczu, wprowadzą nas w przyjemny nastrój każdego wieczora.

 

Elegancki welur wchodzi na salony

 

Czwartym hitem tego sezonu jest WELUR! Jeszcze kilka lat temu uchodził za kicz, teraz to prawdziwy numer jeden wśród najmodniejszych tkanin. Niezwykle elegancki materiał w połączeniu z intensywnym kolorem prezentuje się naprawdę fenomenalnie.

 

Welur polecamy jako materiał obiciowy do sof, foteli, narożników i zagłówków, poduszek oraz zasłon. Jego niezwykła miękkość, reakcja na światło i mocny kolor sprawią, że wnętrze wydaje się być bogatsze wręcz królewskie. Welur w zależności jak pada światło, mieni się na różne tony.

 

Motywy geometryczne

 

Ostatnim, ale równie gorącym trendem w jesienno-zimowych aranżacjach są motywy geometryczne. Jest to doskonała alternatywa do kwiatowych motywów, które w minimalistycznym wnętrzu mogą nie pasować. Proste geometryczne kształty na płytkach, tapetach, zasłonach, tkaninach obiciowych sof i foteli oraz poduszkach czy dywanach to propozycja projektantów do nowoczesnych i surowych wnętrz.

 

Jesienią motywy geometryczne mogą przybrać różne kolory, nie musimy zamykać się na szarości, wybierzmy intensywny pomarańcz lub czerwień. Im intensywniejszy kolor wybierzemy, tym lepiej.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.