Poznaj najmodniejsze kolory w aranżacji wnętrz w 2017 roku

 

Instytut Pantone, autorytet w kwestii barw, jak co roku opracował listę kolorów, które będą dominować w aranżacji wnętrz przez cały 2017 rok. Projektanci z amerykańskiej firmy, tym razem zainspirowani naturą, czyli barwami nieba, ziemi i wody przedstawili aż 10 kolorów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli planujesz remont swojego mieszkania, zapraszamy Cię do zapoznania się z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz.

W 2016 roku serca projektantów podbiły pastelowy róż „Rose Quarts” i jasny błękit „Serenity”. W tegorocznym zestawieniu, znajdziemy zarówno kolory dla miłośników delikatnych barw, jak i mocniejszych, energetycznych odcieni.

 

Najważniejszy kolor 2017

 

Po zeszłorocznych pastelach, Pantone Color Institute w tym roku postawił na kolor Greenery (15-0343) – zieleń inspirowaną naturą budzącą się do życia. Zieleń liści i wiosennej trawy, ma działanie odprężające, wypływa regenerująco na układ nerwowy oraz optymistycznie nastraja. Barwa ta spodoba się wszystkim, którzy lubią zaskakujące, odważne kolory. Doskonale sprawdzi się jako wyraźny, energetyczny dodatek dekoracyjny, w postaci rolety, plisy, tapety na jedną ścianę, poduszek lub pledów. Ożywcza limonka, pasować będzie do odcieni beżu, kremowej bieli, szarości, czerwieni, brązów oraz kolorów przypominających naturalne drewno.

Drugim odcieniem zieleni, w zestawieniu na rok 2017 jest kolor Kale (18-0107) – głęboka butelkowa zieleń. Tonacją przypominająca barwę khaki, przeniesie nas bliżej natury. Kale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i stylowych, eleganckich wnętrzach. Idealnie wpasuje się w przestrzeń z bujną roślinnością, zarówno na ścianie jak i w postaci aksamitnych pokryć kanap i sof, dekoracyjnych poszewek czy zasłon. Wprowadzi do wnętrza spokój, harmonię i aurę tajemniczości.


3 modne odcienie niebieskiego

Intensywny błękit Island Paradise, „jeansowy” odcień Niagara i głęboki Lapis Blue to aż 3 odcienie niebieskiego w tegorocznym zestawieniu.

Island Paradise (14-4620) – orzeźwia, jest symbolem marzeń o wakacjach na tropikalnej wyspie. Przywołuje wyobrażenia lazurowego morza, rajskich klimatów, w których panuje beztroski spokój i relaks. Odcień Island Paradise stworzy piękny i subtelny duet z bielą. Dobrze będzie wyglądał również w zestawieniu ze złotem, brązem, beżem i czerwienią.

Niagara (17-4123) – klasyczny jeansowy odcień, według projektantów Pantone ma odprężać i uspokajać. Kolor w stylu denim blue, może być zarówno przewodnim motywem we wnętrzu w formie tapety czy rolety, jak i subtelnym dodatkiem dekoracyjnym.

Lapis Blue (19-4045) – ostatni z niebieskich odcieni, to intensywny, elegancki granat, który przyciągnie uwagę każdego gościa. Polecamy wykorzystać ten odcień w formie tkanin obiciowych sof czy foteli, poduszek czy tapety położonej na jednej ścianie lub jej części. Znakomicie pasuje do starego złota, szarości i bieli.


Żółty i pomarańczowy we wnętrzach

 

Osobom, które lubią mocne i energetyczne kolory spodobają się dwa kolejne „modne” kolory 2017 -  żywy pomarańcz Flame i radosny żółty Primrose Yellow. Projektanci Pantone Color Instituteu zaczerpnęli ze świata przyrody - energetycznej wiosny i słonecznego lata. Kolory te wprowadzą do wnętrza radość, optymistyczną aurę i pozytywne myślenie.

Flame (17-1462) – żywy, ognisty odcień pomarańczu symbolizuje spontaniczność, balansuje na pograniczu z czerwienią. Flame to kolor dla odważnych, wprowadza do wnętrza ciepło i pozytywne myślenie. Tapeta w odcieniu Flame, sprawdzi się w odważnych aranżacjach zarówno w salonie, jadalni, jak i sypialni. Specjaliści z Pantone polecają go szczególnie do stylu z nutą orientalną i śródziemnomorską, również w formie obicia krzeseł w jadalni czy dekoracji okien.

Primrose Yellow (13-0755) – to drugi z radosnych, słonecznych kolorów, który zachwyca swoją intensywnością i jest ukłonem w stronę energetycznej wiosny i upalnego lata. We wnętrzach doskonale sprawdzi się jako przykuwający uwagę słoneczny akcent. W towarzystwie śnieżnej bieli czy jasnego beżu, nieco się wyciszy. Natomiast czerń, granat, brązy podbiją ją, i dodadzą większego kontrastu.


Orzechowe wnętrza

 

Hazelnut (14-1315) – kolor orzecha laskowego, jest uzupełnienim wszystkich kolorów z nowej palety na 2017 rok. Z powodzeniem może być stosowany na całe ściany w firmie ciekawej tapety, jak również być obecny w postaci delikatnych detali. Subtelny, ciepły odcień będzie pasował zarówno do wnętrz nowoczesnych, w stylu eco, jak i stylizowanych. Poduszki, koce, sofy, fotele, czy zasłony w odcieniu Hazelnut nadadzą wnętrzu przytulnego charakteru, a gra tkaninami welurem, skórami, bawełną, a jedwabiem pozwoli na stworzenie niepowtarzalnego wnętrza. 


Róż w dwóch odsłonach

 

W tym roku miłośnicy koloru różowego będą zdecydowanie zadowoleni. Pantone Color Institute proponuje na rok 2017 dwa odcienie różu – jasny, spokojny Pale Dogwood i żywy, mocny Pink Yarrow.

Pale Dogwood (13-1404) - przypomina łagodny kolor pastelowego różu Rose Quartz z 2016 roku. Jest równie delikatny, spokojny i romantyczny, idealnie sprawdzi się do jadalni i sypialni. Zastosowany we wnętrzach, wprowadzi lekkości i jasności. Zestawiony z szarością, bielą czy tegorocznym kolorem Island Paradise, stworzy prawdziwie letnią aranżację.

Pink Yarrow (17-2034) -  śmiały, mocny odcień różu, symbolizuje miłość, namiętność i wdzięk. Można z powodzeniem zestawić  go z kolorem białym, czarnym, szarym, żółtym i błękitnym. Pink Yarrow wprowadzi do wnętrza ogromną energię i pogodę ducha. Polecamy zastosować ten mocny kolor różu na jedną ze ścian w formie odważnej tapety, zasłony na okno lub dywanu. Doskonale sprawdzi się również jako element dodatkowy nadający wyrazu jasnym wnętrzom.


Rok 2017 w projektowaniu wnętrz jest zdecydowanym zwróceniem się ku naturze, która może być zarówno delikatna i relaksująca, jak i intensywna i energetyczna. W tym roku łączymy nowoczesną stylistykę z trendem ekologicznym, z naciskiem na wygodę, relaks i  wyciszenie. Z paletą barw przygotowaną przez Pantone Color Institute, odświeżymy każdą aranżację, zgodni z najmodniejszymi kolorami i naszymi gustami.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.