Rolety dzień i noc – co warto o nich wiedzieć?

 

Rolety dzień i noc to popularne osłony okienne, które coraz częściej widnieją w oknach polskich mieszkań. Dekoracyjność w połączeniu z funkcjonalnością sprawia, że rolety dzień i noc z powodzeniem zastępują tradycyjne zasłony i nowocześniejsze rolety wolnowiszące. Dziś bierzemy je po lupę i wyjaśniamy, co warto wiedzieć, przed zakupem rolet dzień i noc.

 

Rolety dzień i noc – co to jest i jak działają?

 

Rolety dzień i noc (impresja) to oryginalna osłona przeciwsłoneczna złożona z naprzemiennych pasów, które wykonane są z materiałów o różnych właściwościach. Dzięki zastosowaniu tkaniny zaciemniającej i transparentnej rolety świetnie nadają się zarówno na dzień, jak i noc. Ułożone naprzemiennie pozwalają na regulację stopnia zaciemnienia pomieszczenia. W zależności od potrzeb dowolnie możemy sterować pasami za pomocą łańcuszka. Podczas nakładania się pasów na siebie nie blokujemy światła, wnętrze jest doświetlone. Natomiast w przypadku ustawienia pasów naprzemiennie, roleta nie przepuszcza promieni słonecznych, zapewniając odpowiednie warunki do drzemki nawet w samo południe.

 

Poza regulacją pozycji pasów możemy decydować o wysokości rolety dzień i noc. Podobnie jak w przypadku rolety materiałowej, możemy ją dowolnie podciągać i opuszczać. Dzięki temu okno całkowicie odsłonimy lub zaciemnimy w 100%.

 

Jakie są rodzaje rolet dzień i noc

 

Decydując się na rolety dzień i noc mamy do wyboru 3 rodzaje: rolety dzień i noc wolnowiszące, w kasecie lub na wnękę. Każda z nich wyróżnia się innym zastosowaniem i zaletami.

 

Rolety wolnowiszące są najprostszym i najtańszym rozwiązaniem. W tym przypadku wałek rolety jest całkowicie odsłonięty. Rolety dzień i noc wolnowiszące polecane są do dużych okien, które montuje się do ściany lub sufitu.

 

Drugi rodzaj, czyli rolety w kasecie wyróżniają się nowoczesnym i minimalistycznym wyglądem. Wyposażone są w specjalną kasetę, do której zwijany się materiał rolety. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest lepsze przyleganie tkaniny do szyby okiennej, dzięki zastosowaniu prowadnic po bokach. Rolety w kasecie doskonale sprawdzą się w przypadku okien uchylnych oraz wnętrz takich jak sypialnia, gdzie zależy nam na lepszym zaciemnieniu pomieszczenia.

 

Rolety dzień noc na wnękę to propozycja do dużych przeszkleń. Doskonale sprawdzą się w przypadku większych gabarytów np. witryn sklepowych oraz bardzo okazałych przeszkleń w salonie. Montaż tego typu rolet możliwy jest zarówno do ściany, jak i sufitu za pomocą specjalnych, metalowych uchwytów. Rolety na wnękę, tak jak wszystkie produkty w naszej firmie zamawiane są na wymiar. Maksymalna szerokość rolet to 2,60 m, natomiast długość 2,5 m. Rolety dzień i noc na wnękę wyposażone są w samohamujący mechanizm, który zapewnia swobodne sterowanie ułożeniem pasów.

 

Jak dobrać kolor rolety dzień i noc?

 

Poza wieloma zaletami związanymi z funkcjonalnością i łatwym montażem, rolety dzień i noc zyskały popularność również dzięki estetycznego wyglądowi. Walory wizualne w przypadku osłon okiennych są niezwykle ważne. Nic w tym dziwnego – osłony okienne są wisienką na aranżacyjnym torcie całego wnętrza. Szeroka oferta kolorystyczna w przypadku rolet impresja sprawia, że bez trudu dopasujemy materiał do stylu i funkcji wnętrza. Do wyboru mamy paletę w jasnych odcieniach bieli, beżu, jasnej szarości i pasteli, które idealnie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach. Dzięki roletom w jasnych kolorach optycznie możemy powiększyć całe wnętrze i dodać mu przestrzeni. Jeśli zależy nam na zaakcentowaniu okna, możemy sięgnąć po intensywne kolory, które przykują wzrok każdego gościa. W pomieszczeniach przeznaczonych do odpoczynku polecamy wybrać tkaniny typu blackout, które pozwolą całkowicie zaciemnić wnętrze, nawet w ciągu dnia.

 

Jak prać rolety dzień i noc

 

Często pojawiającym się pytaniem jest: jak czyścić rolety dzień i noc?. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które decydują się na zakup tego rodzaju rolet – nie jest to nic skomplikowanego. Kluczową sprawą jest cykliczność, aby nie dopuścić do powstania większych zabrudzeń. Ważną kwestią jest unikanie silnie działających detergentów, które mogą mieć negatywny wpływ na tkaninę. Czyszczenie rolet dzień i noc zacznij od usunięcia kurzu, najlepiej odkurzaczem ustawionym na najniższą siłę ssania, aby nie uszkodzić materiału. Do regularnego czyszczenia z kurzu możemy użyć również miotełki do kurzu lub ściereczki. W przypadku widocznych zabrudzeń można użyć wilgotnej ściereczki z delikatnym detergentem.

 

Rolety dzień i noc to idealna osłona przeciwsłoneczna, która zapewnia ochronę w upalne dni oraz gwarantuje poczucie prywatności. Łączy w sobie funkcjonalność rolet i żaluzji, dzięki czemu sterowanie ilością światła przedostającego się do wnętrza jest jeszcze prostsze. Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczącego tego rozwiązania lub chcesz zamówić pomiar, skontaktuj się z nami. Zadzwoń pod numer telefonu 602 256 780, lub napisz na adres: mkstudio@o2.pl / możesz skorzystać również z naszego formularza http://www.mkstudio.waw.pl/kontakt/ >>, lub odwiedź jeden z naszych salonów.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.