Rolety dzień i noc - modna i praktyczna osłona okna

 

Szukasz alternatywy dla zasłon, firan i żaluzji? Rolety dzień i noc to osłona, która szturmem podbiła wnętrzarski świat i od kilku sezonów cieszy się nieustającą popularnością. Dzięki połączeniu estetycznego wyglądu z niezwykłą funkcjonalnością, osłony te sprawdzą się niemal w każdym wnętrzu. Poznaj zalety rolet dzień i noc i ciesz się stylową osłoną w Twoim wnętrzu.


Projektując wnętrza skupiamy się na meblach, ścianach, podłodze i innych detalach, często zapominając o oknach, które odpowiednio udekorowane mogą być wizytówką całego wnętrza. Do wyboru mamy szereg rozwiązań od tradycyjnych zasłon i firan, przez praktyczne rolety i żaluzje, po nowoczesne ”hybrydowe” rolety dzień/noc, które z pewnością trafią w gusta wielbicieli modnych i innowacyjnych produktów. Na czym polega ich wyjątkowość i dlaczego warto wybrać właśnie je, dowiesz się z tego poradnika...


Sposób działania rolet dzień i noc

 

 


Innowacyjność rolet dzień i noc polega na zastosowaniu naprzemiennie dwóch materiałów:


tkaniny transparentnej
, która przepuszcza promienie słoneczne do wnętrza oraz tkaniny zaciemniającej, która zatrzymuje dostęp światła. W zależności od stopnia przepuszczalności światła użytych materiałów, możemy zarządzać ilością światła dostającego się do wnętrza. Cała roleta wyglądem przypomina zebrę – poziome, równoległe pasy materiałów mogą na siebie nachodzić lub rozchodzić, umożliwiając swobodną regulacje światła.


Sposób działania rolet dzień i noc, jest zbliżony do żaluzji poziomych, które również pozwalają na płynną regulację poziomu nasłonecznienia przez zarządzanie ustawieniem lameli, jednak z tą różnicą, że w roletach lamele występują pod postacią poziomych pasów, które efektywnie nachodzą na siebie. Rolety dzień i noc działają bez potrzeby podnoszenia i opuszczania materiału.

 

 

 

 

Montaż rolety dzień i noc


Rolety dzień i noc możemy zamontować na dowolnym oknie, bez względu na kształt. Montaż możemy przeprowadzony zarówno do sufitu, ściany, jak również bezpośrednio przymocować roletę do ramy okna. W przypadku rolet dzień i noc, jeśli zależy nam na kompaktowym i szybkim rozwiązaniu, możemy zdecydować się na montaż bezinwazyjny.


Każda roleta posiada koralikowy mechanizm z uchwytem bezpieczeństwa do ręcznego sterowania osłoną. W momencie pociągnięcia koralików, materiały rolety przesuwają się nachodzą na siebie, regulując ilość światła, które wpada do pomieszczenia.

 

Osłona na każdą porę roku


Rolety dzień i noc to osłona całoroczna, która sprawdzi się szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Mocno świecące słońce, szczególnie odczuwalne we wnętrzach z ekspozycją południową, może nagrzać mieszkanie, to tego stopnia, że przebywanie w nim może wpłynąć negatywnie na nasze samopoczucie. W przypadku klasycznej rolety, przysłonięcie okna spowoduje całkowite odcięcie światła. Wybierając rolety Impresja możemy zarządzać wpadającym światłem w zależności od potrzeb, dnia i nasłonecznienia. Jednym ruchem ręki możemy zaciemnić wnętrze gdy mamy ochotę na poobiednią drzemkę lub przytłumić zbyt mocne światło, które wpada do wnętrza.


Dodatkowe walory estetyczne


Atrakcyjna kolorystyka i wzornictwo sprawia, że rolety Impresja to wyjątkowo dekoracyjna osłona, pasująca do każdej aranżacji. Rolety doskonale pasują do stylu nowoczesnego, klasycznego i skandynawskiego. Jeśli zależy nam na minimalistycznym wyglądzie, możemy zdecydować się na tkaniny w neutralnych kolorach takich jak: biel, szarości i czerń. Natomiast, gdy chcemy wnętrze ożywić, wystarczy sięgnąć po energetyczne odcienie czerwieni, niebieskiego lub różu. Dodatkowym atutem zwiększających atrakcyjność rolet Impresja jest możliwość łączenia dwóch różnych tkanin ze sobą, np. gładkiej i melanżowej, tworząc osłonę niepowtarzalną.

 

Zobacz wszystkie rolety wewnętrzne z naszej oferty, kliknij w link >> Rolety wewnętrzne

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.