Rolety dzień i noc – w kasecie, z prowadnicami czy bez – radzimy, który rodzaj rolety wybrać?

 

Rolety dzień i noc to innowacyjne rozwiązanie dla osób, którym zależy na kontrolowaniu ilości światła wpadającego do pomieszczeń, bez kompromisów w zakresie wzornictwa. Do wyboru mamy 3 rodzaje - rolety dzień i noc w kasecie, z prowadnicami lub bez. Jeśli stoisz przed wyborem typu rolet dzień i noc, to zapoznaj się z naszym artykułem.

 

Roleta dzień i noc to rodzaj zasłony okiennej, która pozwala zablokować światło dzienne w ciągu dnia, jednocześnie zapewniając prywatność w ciągu nocy. Wykonane z dwóch poziomych pasów materiału, nachodzących na siebie pozwala na regulację ilości światła dostającego się do wnętrza. Jeden z nich ma postać tkaniny transparentnej, która przepuszcza światło dzienne. Natomiast drugi wykonany jest z tkaniny ograniczającej przenikanie promieni słonecznych. Sterując osłoną, możemy ustawić pasy tak, by całkowicie zasłonić dopływ światła, całkowicie zaciemniając wnętrze. Rolety dzień i noc dostępne są w wielu kolorach i odcieniach, pozwalających na dopasowanie osłony do każdego stylu wnętrza. Ponadto możemy wybrać spośród 3 typów: rolety dzień i noc w kasecie, z prowadnicami lub bez. Co warto wiedzieć o każdym z nich i czym się wyróżniają, piszemy w dalszej części artykułu…

 

Rolety w kasecie

 

Roleta dzień i noc w kasecie to opcja dla wymagających klientów, którym zależy na zachowaniu osłony w jak najlepszym stanie przez wiele lat. Specjalna kaseta, do której zwijany jest materiał rolety, zabezpiecza i chroni materiał przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Stanowi dodatkowy element dekoracyjny, który możemy kolorystycznie dopasować do tkaniny rolety i okna. Warto wspomnieć, że kaseta nie wpływa na działanie rolety, mechanizm sterownia pozostaje taki sam. Jednak ciężar całej osłony jest nieco większy, co może mieć wpływ w przypadku przysłonięcia dużych okien. Specjalną kasetę możemy zastosować w przypadku rolet z prowadnicami lub rolety bez prowadnic. Montując kasetę do rolet dzień i noc wyposażonych w prowadnice, otrzymujemy stabilną osłonę, dokładnie przylegającą do okna. Roletę dzień i noc w kasecie możemy zamontować zarówno we wnęce okna, jak i bezpośrednio do ściany lub do sufitu.

 

Rolety z prowadnicami

 

Rolety dzień i noc z prowadnicami posiadają specjalne boczne listwy, które przymocowane są do ramy okiennej. Ich główną funkcją jest przytrzymywanie i zabezpieczanie tkaniny przed podmuchami wiatru, blokowanie przenikania światła przy zasłoniętej rolecie oraz utrzymywanie rolety w pozycji równoległej przy otwartym oknie. To właśnie dzięki wyposażeniu rolety w boczne prowadnice, osłona nie odstaje od szyby okna. Jest to szczególnie istotne, gdy zależy nam na pełnym zacienieniu wnętrza. Idealnie sprawdzi się w sypialni i pokoju dziecięcym, w których zależy nam na prywatności i odpowiednich warunkach do spokojnego snu, zarówno w dzień, jak i w nocy. Rolety z prowadnicami docenią również mieszkańcy bloków, którzy borykają się z natarczywymi spojrzeniami sąsiadów i przechodniów. To rozwiązanie szczególnie polecane jest w przypadku małych okien, gdzie zależy nam na dostępie do parapetu i optycznym powiększeniu przestrzeni wokół okna.

 

Rolety bez prowadnic

 

Rolety bez prowadnic to najbardziej uniwersalny rodzaj rolet dzień i noc, który możemy zamontować w każdym miejscu. Sprawdzi się we wnęce okienne, na ścianie lub do sufitu. W przypadku tego typu rolet głównym elementem dekoracyjnym pozostaje materiał osłony, który możemy dopasować do wnętrza i stolarki okiennej. Do wyboru mamy szeroką gamę kolorystyczną nie tylko tkanin, ale również osprzętu, a nawet możemy dostosować szerokość pasów przysłaniających.

 

Kolejną zaletą rolet bez prowadnic jest łatwy montaż i demontaż osłony. Roleta mocowana jest za pomocą uchwytów lub profilu montażowego, który pozwala również na samodzielny demontaż. Co ważne rolety bez prowadnic to najbardziej ekonomiczny rodzaj rolety dzień i noc. Wybierając rolety dzień i noc bez prowadnic, osłonimy okno przed promieniami słonecznymi i spojrzeniami sąsiadów inwestując niewielką ilość pieniędzy. Jest to dobry wybór, gdy do przysłonięcia mamy duża ilość okien.

 

Rolety dzień i noc to nowoczesne, oryginalne i wielofunkcyjne osłony okienne, które chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, spojrzeniami sąsiadów i umożliwiają zaciemnienie wnętrza, kiedy tylko tego potrzebujemy. Wymienione rodzaje rolet dzień noc, pozywają na dopasowanie typu do naszych potrzeb, wymagań i budżetu. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze lub chcesz na własne oczy zobaczyć je i przetestować mechanizm każdej z nich, zapraszamy do naszego salonu.

 

 

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.