Rolety dzień i noc wolnowiszące, w kasecie czy na wnękę – który rodzaj rolet wybrać?

 

Rolety dzień noc to doskonały sposób na dodanie stylu i wyrafinowania każdemu wnętrzu. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić zarówno prywatność, jak i kontrolę światła, umożliwiając dostosowanie ilości naturalnego światła wpadającego do domu. Dostępne w trzech rodzajach różnią się od siebie sposobem montażu. Poznaj rolety dzień i noc wolnowiszące, w kasecie czy na wnękę.

 

Rolety dzień i noc pozwalają na skuteczne kontrolowanie ilości światła przenikającego do wnętrza domu. Oferują elastyczność zmiany wyglądu pokoju w różnych porach dnia lub nocy, w zależności od potrzeb. Dzięki roletom dzień i noc możesz łatwo regulować ilość światła wpadającego do pokoju - od jasnej i słonecznej atmosfery w ciągu dnia do przytulnej i słabo oświetlonej atmosfery w nocy. Nie tylko zapewniają prywatność przed obserwatorami z zewnątrz, ale także pomagają obniżyć koszty energii, chroniąc przed nadmiarem światła słonecznego. Rolety dzień noc to idealny wybór do każdego domu lub biura, oferuje wygodę i styl w jednym pakiecie.

 

Wyróżniamy trzy rodzaje rolet dzień i noc: wolnowiszące, w kasecie i na wnękę. Niezależnie od tego, który wybierzesz, możesz dostosować osłonę do własnych potrzeb i regulować natężenie światła wpadającego do wnętrza w ciągu dnia, a wieczorem zapewnić sobie i domownikom prywatność.

 

Rolety dzień i noc wolnowiszące

 

Rolety dzień i noc wolnowiszące to najpopularniejsze rozwiązanie, w którym wałek, na który zwijana jest roleta, nie posiada żadnej kasety. Zwinięta roleta jest całkowicie odsłonięta. W przypadku tego rodzaju rolety dzień i noc jest możliwe zastosowanie montażu bezinwazyjnego, dzięki czemu nie musimy ingerować w stolarkę okienną oraz zyskujemy dodatkową przestrzeń wokół okna. Roleta dzień i noc wolnowisząca w swojej standardowej wersji posiada prowadzenie żyłkowe boczne, co zapewnia doskonałe przylegania rolety do szybki. Dzięki temu osłona jeszcze lepiej chroni wnętrze przed promieniami w ciągu dnia, i zapewnia prywatność w godzinach wieczornych.

 

Rolety dzień i noc w kasecie

 

Kolejnym rodzajem rolety dzień i noc jest model wyposażony w specjalną kasetę, w której znajduje się wałek wraz ze zwiniętą roletą. Dzięki temu materiał jest zabezpieczony i niewidoczny. Taka ochrona zwiększy trwałość rolety dzień i noc, dzięki czemu dłużej będziemy mogli cieszyć się pięknym wyglądem nowej osłony. Roleta dzień i noc w kasecie wyposażona jest w prowadnice umieszczone po bokach okna. Takie rozwiązanie zabezpiecza materiał przed kołysaniem, przy otwartym oknie i podmuchach wiatru. Jest to bardzo przydatna funkcja, szczególnie w przypadku okien uchylnych. Dodatkowo prowadnice zapewniają jeszcze lepsze zaciemnienie wnętrza. Rolety dzień i noc w kasecie polecamy do sypialni oraz pokoju dziecięcego.

 

Rolety dzień i noc na wnękę

 

Rolety dzień i noc na wnękę to rozwiązanie dedykowane do dużych przeszkleń. Doskonale sprawdzi się w przypadku szklanych ścian, drzwi tarasowych czy witryn sklepowych. Roleta dzień i noc na wnękę może mierzyć od 2,6 metra szerokości do nawet 3 metrów wysokości. Propozycja ta jest doskonalą alternatywą do rolet dzień i noc w kasecie. Montaż osłony odbywa się do ściany, sufitu lub we wnęce okiennej.

 

Rolety dzień i noc to sposób na oryginalną osłonę, zapewniającą zaciemnienie i prywatność. Szeroka oferta tkanin, wzorów i rodzajów montażu pozwala na dopasowanie osłony do indywidualnych potrzeb i gustu domowników. Jeśli spodobała Ci się ta osłona i potrzebujesz pomocy przy wyborze idealnego materiału, lub masz pytania dotyczące tego rozwiązania, skontaktuj się z naszym biurem.

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.