Rolety zewnętrzne, a ochrona przed hałasem

 

Rolety zewnętrzne to bardzo popularne rozwiązanie stosowane przy oknach, zwłaszcza w przypadku mieszkań i domów położonych w pobliżu ruchliwych ulic, czy też innych źródeł hałasu. Czy jednak rolety zewnętrzne są w stanie skutecznie zabezpieczyć nas przed uciążliwym hałasem?

 

Hałas jest jednym z największych czynników wpływających na jakość życia, zwłaszcza w miastach. Dotyczy to zarówno ludzi, jak i zwierząt. Dlatego coraz więcej osób szuka skutecznych sposobów na ochronę przed hałasem w swoim otoczeniu. Jednym z rozwiązań są rolety zewnętrzne, które nie tylko skutecznie chronią przed słońcem i zwiększają prywatność, ale także mogą działać jako bariera dźwiękowa. W artykule omówimy, jak rolety zewnętrzne firmy ANWIS mogą przyczynić się do poprawy jakości życia poprzez zmniejszenie poziomu hałasu w domu lub miejscu pracy. Dowiesz się także, jakie są zalety stosowania rolet zewnętrznych jako środka ochrony przed hałasem oraz jak dobrać odpowiednie rozwiązanie w zależności od swoich potrzeb i wymagań.

 

Konstrukcja rolet zewnętrznych

 

Rolety zewnętrzne  składają się z pancerza, który zwany jest płaszczem rolety, skrzynki z rurą nawojową oraz pionowych prowadnic. W górnej części rolety montowana jest skrzynka wykonana najczęściej z aluminium lub PVC. To do niej, chowany jest pancerz, który porusza się po pionowych prowadnicach. Pancerz osłony wykonany jest wysokiej jakości profili aluminiowych, które możemy dopasować pod względem wysokości i grubości. Profile wypełnione są pianką poliuretanową, która ma duże znaczenie, jeśli chodzi o tłumienie hałasu. Im większy profil, czyli grubsze wypełnienie, tym roleta wykazuje wyższe właściwości akustyczne.

 

Pionowe prowadnice, które umożliwiają płynne opuszczanie i podnoszenie rolety, zazwyczaj są wykonane z aluminium lub PCV i umieszczane jest po obu stronach okna. Dzięki temu roleta jest stabilna i nie przesuwa się na boki.

 

Czy rolety zewnętrzne chronią przed hałasem?

 

Rolety zewnętrzne są jednym z elementów, które pomagają w redukcji hałasu do naszych pomieszczeń. Ich zastosowanie może zmniejszyć poziom hałasu nawet o 10-15 dB, co jest bardzo istotne, zwłaszcza w przypadku mieszkań i domów położonych w pobliżu ruchliwych ulic, czy też innych źródeł hałasu.

 

Ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność rolet zewnętrznych w walce z hałasem jest ich konstrukcja oraz jakość materiałów użytych do produkcji. Im lepsze są materiały oraz zastosowany grubszy pancerz rolety, tym lepiej będą one chronić przed hałasem.

 

Dodatkowo ważnym elementem jest właściwe zamontowanie rolet. W przypadku, gdy prowadnice nie są odpowiednio wyregulowane, rolety nie będą w stanie całkowicie zamknąć okna, co spowoduje, że będą mniej skuteczne w walce z hałasem. Dlatego też ważne jest, aby skorzystać z pomocy doświadczonych ekspertów, którzy zadbają o prawidłowy montaż rolety.

 

Jak hałas wpływa na nasze życie?

 

Hałas, zwłaszcza ten o dużym natężeniu, może mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), długotrwała ekspozycja na hałas powyżej 55 decybeli (dB) może prowadzić do szkód w naszym zdrowiu. Hałas o poziomie 70 dB lub wyższym jest uważany za szkodliwy i może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, takich jak uszkodzenie słuchu, zaburzenia snu, problemy z koncentracją, a nawet choroby serca. W przypadku hałasu przekraczającego 85 dB poziom uważany za szkodliwy, wystarczające jest zaledwie kilka minut ekspozycji na dźwięki o takim natężeniu, aby spowodować uszkodzenia słuchu.

 

Regularne narażanie się na hałas może prowadzić do zwiększenia poziomu stresu, który w konsekwencji wpływa na zwiększenie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, nadciśnienia tętniczego, a także zaburzeń snu. Ponadto hałas może również prowadzić do zwiększenia poziomu zniechęcenia i frustracji, co może wpłynąć na nasze relacje z innymi ludźmi i naszą produktywność w pracy. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o odpowiednią ochronę przed hałasem, zwłaszcza w przypadku osób mieszkających w pobliżu ruchliwych ulic czy innych źródeł hałasu.

 

Hałas jest nieodłącznym elementem naszego otoczenia, ale jak już wiesz, jego nadmiar może powodować poważne problemy zdrowotne. Dlatego warto zainwestować w rozwiązania, które pomogą nam zminimalizować jego negatywny wpływ, takie jak rolety zewnętrzne. Nie tylko chronią one przed hałasem, ale również przed nadmiernym nasłonecznieniem i utratą ciepła w okresie zimowym. Dzięki nim nasze mieszkanie będzie bardziej przyjazne i komfortowe, a my będziemy mogli cieszyć się spokojem i ciszą. Przed wyborem rolet warto jednak dokładnie przebadać rynek i wybrać produkt, który będzie spełniał nasze potrzeby i oczekiwania. W celu zapewnienia jak największej skuteczności rolet warto wybrać modele wykonane z dobrych jakościowo materiałów (np. firmy ANWIS) oraz zwrócić uwagę na właściwe ich zamontowanie.

 

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.