Skuteczny sposób na zasłonięcie dużych okien

 

Duże okna są często spotkanym rozwiązaniem we współczesnej architekturze. Pięknie wyglądające i wprowadzające do wnętrza dużo naturalnego światła, mogą jednak przysporzyć wiele problemów gdy chcemy wybrać odpowiednią osłonę przeciwsłoneczną. Uniwersalne rolety wolnowiszące to osłony, które z uwagi na swoją prostotę, sprawdzą się doskonale przy wielkogabarytowych przeszkleniach.

Rolety wolnowiszące są bardzo praktycznymi osłonami, doskonale chronią wnętrza domu przed promieniami słonecznymi i zapewniają prywatność domownikom. Pasują do każdego stylu i pomieszczenia. Salon, sypialnia czy łazienka - wystarczy odpowiednio dobrać właściwości tkaniny, aby w pełni delektować się jej walorami.

 


Kolorystyka rolet wolnowiszących


W nowoczesnych wnętrzach, gdzie królują jasne barwy i przeważa styl minimalistyczny czy skandynawski warto sięgnąć po tkaniny w kolorystyce, gdzie przeważają biele, beże i pastele. W zależności od potrzeb, możemy wybierać rolety o różnej przejrzystości i jednakowym lub różnym splocie. Szeroka gama kolorów, wzorów i struktur materiałów z których wykonane są rolety wolnowiszące, pozwala na dopasowanie rolety do każdego wnętrza i stworzenie niepowtarzalnej dekoracji.


Nasłonecznienie, a tkaniny


Dobierając rolety do wnętrza warto zastanowić się na jakim zaciemnienie w danym pomieszczeniu nam zależy. W salonie polecamy zastosowanie osłony z tkaniny rozpraszającej światło, która będzie delikatnie filtrowała światło słoneczne, tworząc przytulny i ciepły klimat. Natomiast w sypialni czy pokoju dziecka, wybierzmy tkaniny zaciemniające typu „blackout” – które nawet przy oknach wielkogabarytowych, zapewnia nam całkowite zaciemnienia w słoneczny dzień.

Prawdziwym hitem są materiały z jednej strony pokryte perłowym połyskiem, dzięki czemu odbijają światło.
Czyszczenie tkaniny

 

 

Jak czyścić rolety? 


Pielęgnacja rolet wolnowiszących jest bardzo prosta, mimo jasnych kolorów dzięki impregnacji tkaniny, wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, aby usunąć kurz.


Sterowanie roletami wewnętrznymi 


Przy dużych roletach w nowoczesnych wnętrzach polecamy sterowanie z napędem elektrycznym, dzięki czemu poranne osłanianie osłony będzie wygodne i szybkie. W przypadku rolet z lekkich tkanin, możemy zdecydować się również na obsługę ręczną za pomocą systemu łańcuszkowego.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.