Styl Hygge, a żaluzje drewniane

 

Styl Hygge to jeden z trzech gorących trendów na 2018 rok.Co łączy styl zaczerpnięty z duńskich domów z żaluzjami drewnianymi? I dlaczego żaluzje drewniane stanowią doskonały sposób na dekorację okna? Odpowiemy już za chwilę, zapraszamy do pozostania z nami :)

 

Czym właściwie jest styl Hygge? Od kilku sezonów prym wiedzie styl skandynawski, ale w ostatnim czasie uwaga przeniosła się do Dani, gdzie filozofia Hygge zapewnia mieszkańcom szczęście! Tak, zgadza się styl uwielbiany przez Duńczyków, a teraz również robiący furorę w Polsce, bazuje na stworzeniu odpowiedniej atmosfery w domu, w którym będziemy czuli się bezpiecznie, komfortowo i z filiżanką gorącej kawy będziemy mogli spędzić miło czas z rodziną czy znajomymi. Styl Hygge we wnętrzu opiera się przede wszystkim na wygodzie, przestrzeń powinna być komfortowa i przytulna.

 

Styl hygge w aranżacji wnętrz

 

Wnętrze zaprojektowane w stylu hygge według Duńczyków charakteryzuje się odpowiednim światłem, kącikiem relaksu, mięciutkimi poduszkami i naturalnymi materiałami. Drewno to podstawowy materiał w duńskich domach. Drewniane meble, podłogi i akcesoria to tzn. must have w wnętrzach w stylu hygge. Ciepłe kolory drewna dodają wnętrzu przytulności, i wprowadzają do  domu naturę, którą Duńczycy kochają. Drewniane żaluzje wpisują się w ten styl idealnie. W stylu hygge, każdy element ma znaczenie. Dekoracja okna jest równie istotna jak wygoda kanapa.

 

 

Żaluzje drewniane w stylu hygge

 

Żaluzje drewniane to osłona okienna idealnie wpisująca się w filozofię hygge, w której sięgamy po przedmioty wykonane z naturalnych materiałów. Doskonała osłona przeciwsłoneczna w domach Duńczyków pełni również funkcję dekoracyjną. Kolekcje żaluzji drewnianych Unique oraz Modern utrzymane w odcieniach bieli czy szarości, będą stylową dekoracją okna we wnętrzu zaaranżowanym w stylu hygge w którym przeważają jasne i postarzane meble. Wyjątkowa łatwość sterowania, funkcjonalność, stonowana kolorystyka i naturalne materiały z jakich żaluzje drewniane są wykonane, docenione zostały przez wielu miłośników minimalizmu i stylu hygge.

 

Dla wielbicieli mocniejszych kolorów, ale wciąż bazując jedynie na naturalnych surowcach proponujemy żaluzje drewniane w kolorze czarnym lub w kolorze drewna z kolekcji Colonial. Zachowany naturalny kolor i wzór drewna sprawi, że żaluzje będą wspaniale komponowały się z innymi elementami dekoracyjnymi wnętrza tworząc atmosferę ciepła i przytulności.

 

 

Wysoka jakość wykonania żaluzji drewnianych wpisuje się w filozofię hygge

 

W stylu hygge niebagatelne znaczenie ma jakość wykonania produktów, które otaczają nas w domu. Wysokiej jakości meble, dodatki czy sprzęty zapewniają bezawaryjność, komfort użytkowania i spokój. Okna udekorowane żaluzjami wykonanymi z egzotycznych gatunków drewna m.in. basswood oraz abachi są niezwykle wytrzymałe, stabilne wymiarowo oraz przede wszystkim lekkie. Wykończenie lameli lakierem wysokiej klasy, podkreśla strukturę drewna, którą można podziwiać już w gotowym, zawieszonym produkcie.

 

We wnętrzach w stylu hygge nie możemy zapomnieć o dodatkowych elementach, które dodają charakteru wnętrzu. Żaluzje drewniane to produkt premium, którego jakość potwierdzona jest niezwykłą dbałością o detale. Takie elementy osłony jak: maskownica rynny górnej, rynna dolna żaluzji czy obciążniki sznurka sterującego żaluzją, wykonane są z drewna. Całość tworzy idealną dekorację okna i współgra z całym wnętrzem.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.