Trendy okienne 2024 – przegląd modnych osłon okiennych w 2024 roku

 

W świecie designu wnętrz każdy sezon niesie ze sobą nowe inspiracje i trendy, również w dziedzinie osłon okiennych. W roku 2024 eksplorujemy nowe kierunki, łącząc innowacyjne materiały, wyrafinowane wzory i śmiałe kolory, aby stworzyć harmonijną przestrzeń, w której światło jest głównym aktorem. Przedstawiamy zatem najgorętsze trendy na okna, które kształtują się na przyszły rok.

 

Materiały: od zwierzęcych tekstur po eko-innowacje

 

W 2024 roku obserwujemy powrót do natury w wyborze materiałów do osłon okiennych. Eleganckie, naturalne tkaniny, takie jak len, bawełna i jedwab, dominują nad syntetycznymi alternatywami. Jednak to nie koniec innowacji – pojawia się również trend wykorzystania materiałów z recyklingu, w tym plastiku morskiego i innych surowców wtórnych. Te ekologiczne opcje nie tylko wyróżniają się pod względem estetyki, ale także wpisują się w dążenie do zrównoważonego projektowania.

Wpisując się w najnowsze trendy producent osłon okiennych ANWIS na ostatnich targach R+T zaprezentował nowe kolekcje tkanin ECO, które powstały z myślą o zrównoważonym rozwoju oraz ochronie środowiska. Korzystając z surowcach wtórnych, takich jak bawełna z recyklingu czy przędza uzyskana z butelek PET, powstała nowa kolekcja tkanin ECO, która już niedługo będzie dostępna w naszych salonach.

 

Wzory: geometryczne,abstrakcje i etniczne motywy

 

W roku 2024 wzory na osłonach okiennych przynoszą świeży powiew kreatywności. Geometryczne abstrakcje, takie jak krzywe linie i ostre kształty, dodają dynamicznego charakteru do przestrzeni. Jednocześnie, etniczne motywy i wzory inspirowane kulturami z całego świata wprowadzają do wnętrz egzotyczną atmosferę. Wzornictwo w oparciu o folklor i tradycyjne techniki tkackie staje się coraz bardziej popularne, łącząc nowoczesność z dziedzictwem kulturowym.

 

Kolory: odcienie natury i śmiałe akcenty

 

W roku 2024 kolorystyka okienna kieruje się ku ziemi i naturze. Delikatne odcienie zieleni, beżu i brązu tworzą spokojną atmosferę, sprzyjającą wyciszeniu i relaksowi. Jednak, wbrew powszechnej tendencji do neutralnych palet, obserwujemy także pojawienie się śmiałych akcentów kolorystycznych. Intensywne odcienie pomarańczy, fioletu i turkusu dodają energii i charakteru, tworząc interesujący kontrast w przestrzeni.

 

Nowoczesne rozwiązania: inteligentne systemy i modularność

 

Wraz z postępem technologicznym, osłony okienne stają się coraz bardziej inteligentne i funkcjonalne. Inteligentne systemy sterowania światłem pozwalają dostosować natężenie i kolorystykę światła do preferencji użytkownika, zapewniając optymalne warunki oświetleniowe przez cały dzień. Ponadto, modułowe rozwiązania pozwalają łatwo zmieniać styl i funkcję osłon okiennych, dostosowując je do zmieniających się potrzeb i upodobań.

 

Rodzaje modnych osłon okiennych: Od minimalistycznych do efektownych

 

W roku 2024 obserwujemy różnorodność w wyborze osłon okiennych, odpowiadającą różnorodności stylów życia i preferencji estetycznych. Oto kilka najmodniejszych rodzajów osłon, które będą dominować w nadchodzącym sezonie:Rolety Kasetowe: W roku 2024 rolety kasetowe utrzymują swoją popularność dzięki swojemu nowoczesnemu wyglądowi i funkcjonalności. Ich eleganckie i minimalistyczne projekty są idealne do nowoczesnych wnętrz, zapewniając jednocześnie skuteczną ochronę przed nadmiernym światłem i ciekawy akcent w pomieszczeniu. W nowej kolekcji na rok 2024 możemy spodziewać się innowacyjnych wzorów i materiałów, które dostosowują się do aktualnych trendów w designie.

 

  1. Rolety rzymskie: Rolety rzymskie to klasyczny wybór, który nadal trzyma się mocno w trendach na rok 2024. Ich eleganckie, płaskie tkaniny i harmonijne składanie dodają subtelności i uroku każdemu wnętrzu. W nowych kolekcjach można oczekiwać odświeżonych wzorów i kolorów, które będą idealnie pasować do różnych stylów aranżacyjnych.

  2. Rolety dzień i noc: Rolety dzień i noc to innowacyjne rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Ich unikalna konstrukcja umożliwia regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia, co daje użytkownikowi pełną kontrolę nad atmosferą wnętrza. W 2024 roku możemy oczekiwać rozbudowanych opcji wzorniczych i funkcjonalnych, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

  3. Zasłony: Zasłony są niezmiennie obecne w aranżacji wnętrz, a w roku 2024 wracają do łask dzięki nowoczesnym wzorom i innowacyjnym materiałom. Bogate tkaniny i kolorowe wzory dodają charakteru i głębi każdemu pomieszczeniu, tworząc przytulną atmosferę i nadając mu wyjątkowy styl. Nowe kolekcje zasłon na rok 2024 oferują szeroki wybór wzorów, kolorów i materiałów, które umożliwiają swobodne dopasowanie do każdego wnętrza.

  4. Żaluzje drewniane: Żaluzje drewniane nadal utrzymują swoją pozycję jako symbol elegancji i klasyki. Ich naturalny urok i ciepły wygląd sprawiają, że są popularnym wyborem w wielu domach i biurach. W roku 2024 możemy spodziewać się nowych odcieni, które umożliwią dopasowanie do różnych stylów aranżacyjnych.

  5. Żaluzje bambusowe: Żaluzje bambusowe są doskonałym wyborem dla osób poszukujących egzotycznych motywów i naturalnych materiałów. Ich lekka struktura i etniczny charakter nadają pomieszczeniom unikalny urok i atmosferę. W roku 2024 możemy oczekiwać nowych kolorów, które wprowadzą świeżość i oryginalność do każdego wnętrza.

 

Wszystkie te rodzaje osłon okiennych są dostępne w szerokiej gamie wzorów, kolorów i rozmiarów, co pozwala na swobodne dopasowanie ich do każdego wnętrza i indywidualnych preferencji użytkowników. Niezależnie od tego, czy preferujesz minimalistyczny design czy ekstrawaganckie rozwiązania, w roku 2024 znajdziesz osłony, które doskonale wpasują się w Twoje potrzeby i styl życia.

 

Trendy okienne na rok 2024 to połączenie nowoczesności, ekologii i kreatywności. W tym roku światło staje się głównym bohaterem wnętrza, a osłony okienne pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną. Wykorzystując naturalne materiały, oryginalne wzory i zróżnicowaną kolorystykę, projektanci tworzą przestrzenie, które zachwycają zmysły i inspirują do odkrywania nowych możliwości aranżacyjnych.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.