Trendy wnętrzarskie jesień-zima 2020/2021 – sprawdź co będzie modne!

Zima zbliża się wielkimi krokami. Pora więc poznać wiodące trendy w aranżacji wnętrz, aby odświeżyć swoje 4 kąty. Listopad to doskonały miesiąc na wprowadzenie zmian. Sprawdź, co będzie modne w sezonie jesień/zima 2020/2021, aby wprowadzić do wnętrza powiew gorących trendów.

 

Jesień i zima to pora na miękkie i ciepłe tkaniny, opływowe kształty i tapicerowane meble. Po lecie chowamy wszelkie lekkie narzutki i przewiewne firany. Jesienne akcenty mają umilić nam ten mroźny czas i dodać wnętrzu przytulności i ciepła. Czy tym razem trendy wnętrzarskie jesień/zima 2020/2021 zaskoczą nas czymś więcej niż rozgrzewającymi kolorami i miękkimi tkaninami. Zapraszamy do lektury...

 

Styl boho

 

Pierwszy trend i od razu zaskoczenie... Styl boho zostanie z nami na dłużej. W lecie pokochaliśmy go za naturalność, luz i minimalizm. Letnie aranżacje zdominowane były przez jasne kolory i naturalne dodatki. W sezonie jesienno-zimowym uzupełnimy go o mocniejsze akcenty, które dodadzą wnętrzu ciepła i przytulności. Przestrzeń zaaranżowana w stylu boho zachęca do odpoczynku i relaksu. Przeniesie nas pamięcią do gorącego piasku na plaży i upalnego słońca. W otoczeniu rozświetlających jasnych kolorów, naturalnych dodatków i żywej roślinności zapomnimy i panującej na zewnątrz szarudze.

 

Wnętrza urządzone w stylu boho, przenikają się ze stylem skandynawskim. Do tak urządzonego wnętrza idealnie pasować, będą żaluzje drewniane, które możemy dopasować kolorystycznie do całego wnętrza. Wybór zarówno jasnych barw takich jak: biel, beże, szarości oraz ciepłych brązów pozwoli dopełnić wnętrze o naturalny akcent.

 

Welur

 

Kolejnym gorącym trendem wnętrzarskim jesień/zima 2020/2021 będzie welur. Meble o opływowych kształtach, obite miękkim i przyjemnym w dotyku welurem to must have jesienno-zimowej aranżacji wnętrza. Trend ten nie traci na swej popularności i wciąż zachwyca projektantów na całym świecie.

 

Aranżując wnętrze w tym duchu, postaw na welurowe sofy, fotele o zaokrąglonych kształtach i przyjemne w dotyku poduszki. Mniejszym nakładem finansowy welur wprowadzisz pod postacią grubych zasłon w kolorach musztardowej żółci lub butelkowej zieleni.

 

Vintage

 

Kolejnym trendem tego sezony jest styl vintage. Na popularność tego stylu ma wpływ rosnąca świadomość z zakresu ekologi, materiałów i surowców. Niechęć do plastiku, przykłada się na większe zainteresowanie naturalnymi materiałami takimi jak: drewno, kamień, len, bawełna czy juta i produktami, które możemy odnowić i nadać im drugie życie.

 

Podczas projektowania wnętrza w stylu vintage należy zachować umiar. Gdyż łatwo możemy przedobrzyć, i zmienić nasze wnętrza w muzeum lub graciarnię. Doskonałym sposobem na aranżację w tym duchu jest połączenie nowoczesnych dodatków ze starymi meblami. Dobrym pomysłem na nadanie meblom drugiego życia jest zmiana tapicerki. Stara sofa lub fotel w modnych w tym sezonie kolorach, będzie oryginalnym dopełnienim całego wnętrza.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.